آغاز به كار بانوان فرهنگیار ترافیك در پلیس راهور

بانوان برای رصد تخلفات ترافیكی به كمك پلیس می آیند

بانوان برای رصد تخلفات ترافیكی به كمك پلیس می آیند ایمن رها: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از آغاز فعالیت بانوان فرهنگیار ترافیك اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار سید كمال هادیانفر در حاشیه جلسه خبری بامداد امروز خود با اشاره به آغاز فعالیت بانوان فرهنگیار ترافیك اظهار نمود: استفاده از ظرفیت های اجتماعی یكی از اصلی ترین اولویت های نیروی انتظامی است چون كه ما معتقدیم خیلی از كارها با مشاركت و همراهی مردم به نتیجه بهتری منجر خواهد شد.
هادیانفر با اشاره به اینكه در همین راستا هم تا كنون طرح هایی همچون همیار پلیس، سفیران ترافیك و... به اجرا درآمده و موثر هم بوده است، اظهار داشت: اما در بررسی هایی كه انجام دادیم متوجه شدیم كه كمتر به ظرفیت خانم ها توجه شده است در صورتی كه زنان نیمی از جمعیت كشور ما هستند.
چند نفر از زنان گواهینامه رانندگی دارند؟
هادیانفر با اشاره به اینكه طی یك بررسی كه در سطح جهان انجام شده مشخص شد تا بیشتر از نیمی از كارهای مهم جهان را زنان انجام می دهند اظهار داشت: البته درآمد زنان از سطح درآمدهای جهان كمتر از ۱۰ درصد است اما اینكه بیشتر از نیمی از كارهای مهم جهان از جانب زنان انجام شده نشان داده است كه آنان تاثیر زیادی در اجتماع دارند. این نشان داده است كه نباید از نقش و جایگاه زنان غافل شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به اینكه بیشتر از ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از بانوان در كشورمان گواهینامه رانندگی دارند اظهار داشت: به عبارتی دیگر می توان اظهار داشت كه دستكم ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زنان كشور آموزش های رانندگی را فراگرفته و با قوانین آشنا هستند. ازاین رو چرا نباید از مهارت و دانش آنان در كنترل ترافیك استفاده كرد؟.
هادیانفر اضافه كرد: در همین راستا هم ما طرح بانوان فرهنگیار ترافیك را طراحی نموده و از امروز با پیوستن برخی از خبرنگاران زن این طرح رسما فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود. بر این اساس بانوان در رصد تخلفات فرهنگسازی ترافیكی، بازرسی نامحسوس و... می توانند به پلیس كمك كرده و بسته به مدرك تحصیلی كه دارند همراه با پلیس خواهند شد.
وی درباره اینكه این طرح چه زمانی فراگیر خواهد شد؟ اظهار داشت: اجرای این طرح از امروز رسما شروع شده و بعد از خبرنگاران، معلمان، پزشكان، زنان خانه دار و دیگر گروه های بانوان می توانند بعنوان فرهنگیار ترافیك با پلیس راهور همكاری كنند.1398/05/24
08:53:09
5.0 / 5
4208
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پلیس , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی