بیشتر از ۱۲۰ زخمی در جشنواره پرتاب سنگ در هند

بیشتر از ۱۲۰ زخمی در جشنواره پرتاب سنگ در هند ایمن رها: بیشتر از 120 نفر در جشنواره سنتی و غیرمعمول پرتاب سنگ به یكدیگر در ایالت ˮاوتاراكندˮ هند زخمی شدند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، با وجود آگاهی شركت كنندگانِ بومی از صدمات بسیار جدی كه این جشنواره می تواند برای آنها به همراه داشته باشد، از انجام این آیین قدیمی كه برپایه باورهای هندوهای محلی انجام می شود، اجتناب نمی كنند.
این جشنواره كه در گویش محلی "بگوال" نامیده می شود، هر ساله در معبد Devidhura در منطقه "چمپاوت" برگزار می گردد و در جریان آن بسیاری گرفتار مصدومیت می شوند. امسال بیشتر از ۱۲۰ نفر در این جشنواره زخمی شده اند.
این جشنواره بطور سنتی با ریختن خون افراد بعنوان هدایایی برای خدای محلی هندوها انجام می شود. این آیین شامل مشاركت جمع بزرگی از مردم است كه به دو گروه تقسیم می شوند. شركت كنندگان سر خودرا با پارچه می پوشانند سپس اعضای یك گروه به اعضای گروه مقابل سنگ پرتاب می كنند. گروهی كه تحت حمله گروه مقابل قرار دارند می كوشند با جاخالی دادن از برخورد سنگ ها با خودشان جلوگیری نمایند. بعضی از آنها نیز از سپرهای درست شده از بامبو یا سایر ابزارهای ویژه برای محافظت از خود استفاده می نمایند.
این مراسم هنگامی تمام می شود كه فرد ارشد معبد برای اختتام دادن به این ستیز به دو گروه اشاره می كند.
بنا بر گزارش اسپوتنیك، مقامات محلی با استقرار اردوگاه های پزشكی در روستاهایی كه این مراسم را برگزار می كنند، آماده امدادرسانی به زخمی های این جشنواره هستند. در گذشته مقامات با جایگزین كردن سنگ ها با گل و میوه اهتمام در كاهش لطمه های این آیین داشته اند.
منبع:

1398/05/26
15:20:03
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: امدادرسانی , پزشك , مصدوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی