معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور؛

مرز خسروی برای تردد زائران اربعین هنوز باز نشده است

مرز خسروی برای تردد زائران اربعین هنوز باز نشده است به گزارش ایمن رها معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور اظهار داشت: مرز خسروی هنوز برای تردد زائران بازگشایی نشده و زمان خدمات دهی به زائران اربعین در مرزهای ایران، از 13 تا 30 مهر 98 است.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری، روز دوشنبه در ستاد مركزی اربعین حسینی، گفت: مدیریت عملیات اربعین كار كوچكی نیست و محصول كار جمعی است.
وی اضافه كرد: به جهت اینكه ۸۰ هزار نفر به حج بروند باید برنامه ریزی های دقیقی صورت گیرد اما برای اربعین چنین انتظاری نیست چونكه مشخص نیست كه مردم چه زمانی از كشور خارج می شوند، چه زمانی به كشور باز میگردند، چه تعداد زائر مقرر است برود، چند سال دارند و غیره.
ذوالفقاری افزود: اقتضائات این سفر اینگونه است كه نمی گردد مدیریت واحدی برای زائرین داشت اما همه دستگاه ها و نهادهای حاكمیتی باید پای كار باشند تا بتوان مدیریتی برای زیارت بهتر زائران رقم زد.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور اشاره كرد: ظرف مدت یك هفته باید موارد عنوان شده در این نشست در كمیته های تخصصی مطرح شوند و نتیجه آن مجدد در همین كمیته اعلام گردد.
وی اشاره كرد: پیشنهادم این است كه دستگاه ایی كه بیشترین كار را در عراق انجام می دهند، یك نماینده در ایران داشته باشند تا بتوانیم هماهنگی های لازم را با آنان انجام دهیم.
ذوالفقاری افزود: حتما باید برنامه آموزشی برای مردم و افرادی كه قصد سفر به اربعین را دارند، داشته باشیم تا با مشكل مواجه نشوند.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور اظهار داشت: تقاضا دارم هر مسئولی در حوزه تخصصی خودش صحبت كند و اطلاعات غلط و نادرست را در جامعه منتشر نكند.
وی تاكید كرد: برای بازگشایی مرز خسروی با دولت عراق به توافق رسیده ایم اما هنوز این مرز باز نشده است. البته ترانزیت و ترددهای كاری در این مرز انجام می شود ولی مرز برای تردد زائران هنوز باز نشده است.
ذوالفقاری تصریح كرد: از اول محرم برای زائرانی كه قصد سفر به عراق را دارند، لغو روادید انجام شده است. اما این بدان معنا نیست كه ما از اول محرم به زائران در مرزها خدمت ارائه می دهیم.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور اشاره كرد: خدمات ستاد اربعین حسینی از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه در مرزهای ایران و از ۱۶ تا ۲۷ مهرماه در خاك عراق است.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می كنم سفیر ایران در عراق سوژه كاهش نرخ مكالمات را پیگیری كند تا زائران ایرانی برای مكالمات خودشان هزینه های گزافی پرداخت نكنند. همین طور هماهنگی های لازم با رانندگان عراقی برای جابجایی زائران انجام می شود تا در حق زائر ایرانی اجحاف نشود.

1398/06/11
14:27:35
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: آموزش , امنیت , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی