اجرای مانور سیل در تهران

اجرای مانور سیل در تهران ایمن رها: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری مانور ساعت صفر با فرض وقوع سیل در غرب تهران محدوده مسیل كن، دهكده المپیك و مناطق پائین دست بامداد امروز در مركز عملیات مدیریت بحران تهران آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، دكتر رضا كرمی محمدی با حضور در مركز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران با بیان لزوم اجرای مستمر مانورهای آمادگی در شهر تهران و برمبنای مخاطرات محتمل اظهار داشت: این مانور با هدف تمرین و فعال سازی سازمان در شرایط وقوع حادثه و تمرین شكل گیری سازمان دوم و ارتقای توان آمادگی در مقابل وقوع سیل احتمالی با عنایت به واقع شدن در آستانه فصل پاییز و آغاز زمان بارندگی های این ایام بدون اعلام قبلی و برمبنای چند سناریوی فرضی انجام شد.
وی اظهار داشت: در این مانور همچون سایر مانورها نقاط قوت و ضعف شناسایی می شود و توان نیروهای عملیاتی و ستادی در مواجهه با حوادث محتمل تر بخش های مختلف سنجش خواهد شد. همین طور نسبت به تقویت زیر ساخت های پاسخگویی در زمان حادثه اقدام می شود.
وی با عنایت به رایج بودن بروز شایعه و اخبار ناصحیح در چنین مواردی تاكید اظهار داشت: عملیات مقابله با شایعه و اطلاع رسانی ناصحیح نیز در این مانور در دستور كار قرار داشت و از شهروندان خواسته شد اخبار صحیح را بوسیله منابع موثق و اطلاعات انتشار یافته بوسیله سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران دنبال كنند و بر همین اساس، بلافاصله واحدهای روابط عمومی سازمان و پرتال سازمان نسبت به اطلاع رسانی این مانور و جزئیات آن اقدام نمودند تا شهروندان از جزئیات این تمرین و آمادگی برای شرایط واقعی آگاه و آماده باشند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در این مانور شایعه مرگ و میر و لطمه دیدگی تعداد ۴۰۰ نفر از شهروندان پیش بینی شده بود كه بلافاصله عملیات تكذیب، تمرین اطلاع رسانی صحیح و سریع بوسیله انتشار اطلاعیه های خبری در دستور كار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه برمبنای اطلاعات دریافتی در جریان این مانور بعد از دریافت خبر وقوع سیل فرضی در محدوده مسیل كن بوسیله پیام های مردمی و شبكه بیسیم سازمان آتش نشانی، ستاد مدیریت بحران مناطق واقع در محدوده این مسیل فعال و شرایط اضطراری و آماده باش برای پرسنل سازمان های عملیاتی و پشتیبانی اعلام شد، اظهار داشت: نیروهای ارزیاب نیز پروسه این مانور در محل وقوع حادثه و محل مدیریت بحران را مورد پایش و ارزیابی قرار دادند كه با تحلیل نتایج آن می توان زمینه ارتقای آمادگی در مقابل وقوع سیل در فصل پاییز در تهران را فراهم نمود.
برمبنای اعلام سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، این مانور بامداد روز سه شنبه ۲۶ شهریورماه رخ داد و در جریان آن ابتدا در محدوده پارك ساحل بر اثر افزایش سطح آب در مسل كن و جاری شدن سیل در معابر پیرامونی، شماری از شهروندان مجروح شدند و شماری از عابران طعمه سیل شدند. همین طور در مناطق پایین دست این مسیل در تقاطع مسیل با پل فتح و جاده قدیم كرج و پل فرحزاد و ساختمان های مجاور آن خسارت هایی به وقوع پیوست.
منبع:

1398/06/26
14:52:38
5.0 / 5
4689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی