بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

احتمال تغییر در طرح ترافیك، شلوغ كاری رسانه های بیگانه درباره ایدز در ایران

احتمال تغییر در طرح ترافیك، شلوغ كاری رسانه های بیگانه درباره ایدز در ایران ایمن رها احتمال تغییر در طرح ترافیك، شلوغ كاری رسانه های بیگانه درباره ایدز در ایران


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد
احتمال تغییر در طرح ترافیك/ ممنوعیت فعالیت های عمرانی در پایتخت در ۱۵ روز اول مهر
رئیس پلیس پایتخت از ممنوعیت فعالیت های عمرانی در پایتخت از ابتدا تا ۱۵ مهر ماه آگاهی داد.
سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری بیشتر از ۴۰۰ تن از اراذل و اوباش تهران، در پاسخ به پرسشی درباره تدابیر پلیس برای بازگشایی مدارس اظهار نمود: پیش بینی ما این است كه ترافیك همزمان با آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس دانشگاه به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد در معابر تهران افزایش پیدا كند، در همین راستا نیز تمهیدات ترافیكی را در معابر تهران اتخاذ نموده ایم.
اعلام اسامی قبول شدگان قطعی «آزمون اصلح» دانشگاه فرهنگیان تا چهارشنبه
رضا كچوئیان، معاون نظارت، ارزیابی و تضمین كیفیت دانشگاه فرهنگیان از اعلام اسامی قبول شدگان قطعی آزمون اصلح تا چهارشنبه این هفته آگاهی داد و اظهار داشت: آن دسته از مهارت آموزانی كه موفق نشدند حدنصاب نمره قبولی را كسب كنند باید در آزمون جبرانی كه احیانا سه ماه آینده برگزار می گردد شركت نمایند.
ارسال لایحه "حذف تبصره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال" به دولت تا ۲ هفته آتی
معصومه ابتكار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه "حذف تبصره مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۳ سال" تا دو هفته آینده به دولت آگاهی داد و اظهار داشت: معاونت به هیچ عنوان مخالف ازدواج در سن جوانی نیست بلكه ازدواج در جوانی یعنی دورانی كه فرد به بلوغ جسمی و بلوغ روانی و فكری رسیده باشد را ضروری می داند.
رئیس پلیس پایتخت: برای حضور زنان در دربی پیش بینی ای نشده است
رئیس پلیس پایتخت اعلام نمود: برای دربی پیش بینی برای حضور زنان در ورزشگاه نشده است.
سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری بیشتر از ۴۰۰ تن از اراذل و اوباش تهران با اشاره به برگزاری دربی پایتخت در روز ۳۱ شهریور ماه، اظهار نمود: وزارت ورزش و جوانان برنامه ای برای حضور زنان در ورزشگاه و تماشای این دیدار ندارد.
واكنش وزیر بهداشت به سوژه «فرار مالیاتی» پزشكان
دكتر سعید نمكی، وزیر بهداشت درباره مباحثی كه تحت عنوان فرار مالیاتی پزشكان مطرح می شود، اظهار داشت: همانطور كه فرار مالیاتی امكان دارد در خیلی از اقشار وجود داشته باشد، درصدی هم در جامعه پزشكی وجود دارد، اما نباید به بهانه های مختلف پزشكان را بكوبیم.
آماری از مدارس جدید تهران در آستانه مهر
علی شهری، مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران وضعیت افتتاح مدارس جدید در استان تهران در آستانه مهر را تشریح و از افتتاح ۵۵ پرژه آموزشی جدید آگاهی داد.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به ساخت مدارس ایمن و استاندارد و كوشش برای افزایش ایمنی مدارس موجود اظهار نمود: چندین پروژه آموزشی نیز در دست راه اندازی است كه شمار آن به ۱۶۸ پروژه با ۱۷۶۹ كلاس درس می رسد.
مدیر كل امور اتباع وزارت كشور اعلام كرد
صدور ۱۰۰هزار پروانه كار برای اتباع خارجی در كشور/پیش بینی ثبت نام ۵۰۰هزار دانش آموز اتباع
مهدی محمودی، مدیر كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور ضمن اشاره به اینكه حدود ۹۵ درصد اتباع در شهرها همانند مردم عادی زندگی می كنند، از صدور ۱۰۰هزار پروانه كار همزمان با طرح آمایش ۱۴ آگاهی داد.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش به طرح آمایش ۱۴ اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون مشغول انجام طرح آمایش ۱۴ هستیم. یعنی پناهندگان سرشماری و ساماندهی می شوند و ما نیز با استفاده از تكنولوژی های مدرن در سامانه خدمات بهتر و وسیع تری ارائه می دهیم. همین طور در كنار طرح سرشماری و آمایش، كارت های پروانه كار نیز صادر می شود. هم اكنون بیشتر از ۱۰۰ هزار پروانه كار صادر گردیده است كه تا اختتام طرح آمایش نیز ادامه خواهد داشت.
۹۰ درصد جمعیت جهان تابستانی داغ را تجربه كردند
نتایج یك بررسی نشان داده است كه ۹۰ درصد جمعیت جهان امسال گرم ترین فصل تابستان را برمبنای ركوردهای ثبت شده تجربه كرده اند.
پژوهشگران اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریكا اظهار داشتند: تابحال ۲۰۱۹ سومین سال گرمی بوده كه بعد از سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است. همین طور از میان ۱۰ ركورد بالای دما در سطح اقیانوس ها و مناطق خشكی در جهان در فاصله ماه های ژوئن تا اوت ۹ مورد از آنها از سال ۲۰۰۹ به بعد گزارش شده است.
پرداخت درصدی از «شهریه» دانشگاه فرزندان زنان سرپرست خانوار
مهشید موقر، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از پرداخت ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی شهریه دانشگاه فرزندان زنان سرپرست خانوار آگاهی داد.
وی ضمن تشریح خدمات ارائه شده به زنان سرپرست خانوار از طرف سازمان بهزیستی اظهار داشت: زنان سرپرست خانوار می توانند وام های اشتغال زایی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان با بهره ۴ درصد دریافت نمایند. این وام ها بوسیله حوزه مشاركت های مردمی در اختیار این زنان قرار می گیرد و زنان سرپرست خانواری كه درسازمان بهزیستی دارای پرنده هستند، آموزش های فنی و حرفه ای دیده اند یا قابلیت انجام مشاغل خانگی را دارند، به بانك معرفی می گردند.
رئیس مركز تحقیقات ایدز اعلام كرد
شلوغ كاری رسانه های بیگانه درباره "ایدز در ایران" / كمبود دارو نداریم
دكتر مینو محرز، رئیس مركز تحقیقات ایدز با اشاره به اینكه هیچ كمبودی در زمینه داروهای بیماران مبتلا به ایدز نداریم، اظهار داشت: عده ای اعلام نمودند كه داروهای تاریخ مصرف گذشته در اختیار بیماران HIV قرار گرفته است، اما این مساله درست نیست و هم اكنون نه تنها با كمبود دارو مواجه نیستیم، بلكه داروهای این بیماران تا یك سال بعد از اختتام تاریخ انقضا قابل مصرف هستند.
محرز با اشاره به اینكه ۲۰۰ مركز مشاوره و درمان ایدز در سراسر ایران وجود دارد، اضافه كرد: ما بعنوان بازوی وزارت بهداشت در حوزه تحقیقات ایدز در كشور عمل می نماییم. هدف مان این است كه جامعه ای عاری از ایدز را به نسل آینده تحویل دهیم. در كنار مركز تحقیقات ایدز یك باشگاه یاران مثبت به وجود آورده ایم كه در جهت پیشگیری ثانویه در حوزه بیماران HIV كار می كند.
در گفت و گو با ایسنا اعلام شد
گردنگیر خودرو های كمتر از ۱۰تن درون شهری برای دریافت باربرگ/ ایجاد بیمه بار شهری برای نخستین بار
مرضیه حصاری، مدیر كل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: سند الكترونیك حمل بار شهری (باربرگ)، هیچ گاه رانتی برای شركت های حمل و نقلی و سایر نقش های واسطه ای یا جانبی ایجاد نخواهد كرد.
مدیركل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه تمام پروسه دریافت باربرگ در زمان اندك و بدون نیاز به بازگشت حضوری به هیچ مركزی و به صورت نرم افزاری قابل انجام است، اظهار نمود: به دو روش امكان صدور باربرگ فراهم گشته است. یكی بوسیله نرم افزار تلفن همراه و دیگری بوسیله وب سایت باربرگ به نشانیwww.baarbarg.ir است.
به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
جان باختن پسربچه هشت ساله حین گذر از گیت الكترونیكی ورزشگاه آزادی
دردهای شكمی كه باید جدی بگیریم
راهی برای از كار انداختن ویروس سرماخوردگی
بهترین زمان تزریق واكسن آنفلوآنزا
واكنش وزیر بهداشت به سوژه «فرار مالیاتی» پزشكان
منبع:

1398/06/27
14:22:32
5.0 / 5
4354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی