جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا:

مرز مهران محل تردد بیشتر از ۶۰ درصد از زوار خواهد بود

مرز مهران محل تردد بیشتر از ۶۰ درصد از زوار خواهد بود به گزارش ایمن رها جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا اظهار داشت: مرز مهران اصلی ترین مرز تردد عتبات عالیات است و در سال های گذشته بیشتر از 60 درصد تردد زوار را به خود مختص كرده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار محسن فتحی زاده در نشست قرارگاه اربعین در پایانه مرزی مهران، اظهار نمود: سال قبل با همت همه مسئولان و همكاری صمیمانه مردم، بهترین ماموریت اربعین را با بهترین شرایط پشت سر گذاشتیم.
وی ادامه داد: مشكلاتی در بخش های اجرایی داشتیم و امسال برخی از این مشكلات مرتفع شده و نیاز است سایر نواقصات در مدت كم باقی مانده تا آغاز كنگره عظیم اربعین حسینی برطرف شود و با توجه لغو روادید كه سبب توسعه عملیات اربعین حسینی خواهد شد مسئولیت ما هم افزایش خواهد یافت.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا با اشاره به اینكه ما امسال با افزایش فوق العاده جمعیت روبرو خواهیم بود، اظهار داشت: مرز مهران اصلی ترین مرز ما در سال های گذشته با بیشتر از ۶۰ درصد بوده است كه امسال بازگشایی مرز خسروی نمی تواند بار زیادی از دوش این پایانه مرزی بردارد.
فتحی زاده با اشاره به اینكه پیش بینی می شود تردد خودرو های شخصی امسال به مراتب افزایش شایان توجهی داشته باشد، اشاره كرد: بایستی ایمنی مسیرها را مهیا نماییم و مكانهایی مناسب را برای استراحت زوار و پارك خودرو ها مد نظر قرار دهیم.
وی به بحث مهم پارك خودرو های شخصی و عمومی در پاركینگ های شهر مهران اشاره نمود و اظهار داشت: برقراری امنیت پاركینگ ها بایستی با برنامه ریزی مناسب صورت گیرد تا زوار بتوانند با خیال آسوده از این پاركینگ ها استفاده كنند.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا اشاره كرد: موفقیت ماموریت اربعین در هماهنگی دو طرف مرز است و ما در سال قبل آمادگی لازم برای ورود زوار را داشتیم و با عنایت به عدم آمادگی طرف مقابل مجبور شدیم چند ساعتی از تردد زوار به صورت پرحجم جلوگیری نماییم.
فتحی زاده با اشاره به اینكه سوژه پایانه مرزی مهران یك كار ملی است، اظهار داشت: با عنایت به حضور بی شمار زوار و ورود و خروج آنان از این مرز، بایستی توجه بیشتری در بحث تكمیل زیرساخت ها استان ایلام شود و نیروی انتظامی تیم های توانمند خودرا در این پایانه مرزی مستقر خواهدنمود.
وی تصریح كرد: موكب داران با نیروی انتظامی در جانمایی ها و ترددها هماهنگی لازم داشته باشند تا پلیس بتواند بیشتر از پیش در امتداد تامین امنیت زوار موفق باشد.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا اضافه كرد: ایمن سازی مسیر ایلام به مهران بسیار مهم می باشد و مقداری از عملیات عمرانی آن باقی مانده است كه باید با عنایت به فرصت محدود باقی مانده تا كنگره عظیم اربعین حسینی در اولویت قرار گیرد تا هر چه سریعتر این محور برای تردد زوار ایمن شود.
فتحی زاده با اشاره به اینكه خط قرمز ما امنیت است و هیچ مورد امنیتی نباید به وقوع بپیوندد، اظهار داشت: به لحاظ امنیتی نیاز است دستگاه های ایكس ری پیشرفته تری در مرز مستقر شود تا بتوانیم به نحو مطلوب تأمین امنیت زوار را در راه ورود و خروج كنترل نماییم.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا تصریح كرد: تقویت مرزبانی و یگان ویژه از اولویت های ما است و انتظامی استان ایلام نیز با تمام توان كار خدمت رسانی به زوار را در دستور كار قرار خواهد داد.

منبع:

1398/06/28
12:16:24
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: امنیت , ایمنی , پلیس , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی