7 كشته در حادثه واژگونی قایق در مراكش

7 كشته در حادثه واژگونی قایق در مراكش ایمن رها: مقامات مراكش از غرق شدن یك قایق مهاجران در ساحل اقیانوس اطلس در نزدیكی ˮكازابلانكاˮ و كشته شدن هفت مهاجر در این حادثه خبر دادند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، طبق بیانیه وزارت كشور مراكش سه نفر كه در حالت بیهوشی بوده اند نیز از این قایق نجات یافته و به بیمارستان منتقل شدند.
عملیات جست وجو و نجات هم چنان در این منطقه ادامه دارد.
این واقعه حاكی از روند رو به رشد مهاجرت غیرقانونی به اسپانیا از سواحل اقیانوس اطلس به دنبال برخورد دولت ها در مسیرهای مدیترانه است.
مراكش در تنگه جبل الطارق تنها ۱۴ كیلومتر با جنوب ساحل اسپانیا فاصله دارد و در سواحل مدیترانه ای خود با "مِلیلیه" و "سِئوتا"، دو شهر تحت سلطه اسپانیا هم مرز است.
مقامات مراكش اعلام نمودند كه از تاریخ اول ژانویه تا اول سپتامبر عبور غیرقانونی ۵۷ هزار مهاجر را به اسپانیا متوقف كرده اند.
ارقام انتشار یافته از طرف سازمان بین المللی مهاجرت نشان داده است ورود به اسپانیا بوسیله دریا از اول ژانویه تا ۱۸ سپتامبر با رقم ۱۶ هزار و ۸۹۴ مهاجر نسبت به رقم ۳۴ هزار و ۲۳۸ مهاجر در همین تاریخ از سال قبل كاهش بیشتر از ۵۰ درصدی داشته است.
بنا بر گزارش رویترز، دولت اسپانیا ماه گذشته كمك ۳۲.۲ میلیون یورویی معادل ۳۵.۲ میلیون دلاری را به مراكش برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی تصویب كرد. اتحادیه اروپا نیز وعده كمك ۱۴۰ میلیون یورویی را برای مدیریت مرزی داده است.
منبع:

1398/07/07
18:48:22
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی