كشف اجساد 5 مهاجر در آب های ساحلی مراكش

كشف اجساد 5 مهاجر در آب های ساحلی مراكش ایمن رها: پیدا شدن اجساد پنج مهاجر در نزدیكی آب های سواحل مراكش در اقیانوس اطلس در نزدیكی ˮكازابلانكاˮ تعداد قربانیان حادثه واژگونی قایق مهاجران را به 12 نفر افزایش داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، خبر كشته شدن هفت شهروند مراكشی و انتقال سه نفر دیگر در وضعیت بیهوشی به بیمارستان به دنبال وقوع این حادثه در روز شنبه، نشان دهنده روند رو به رشد مهاجرت غیرقانونی به اسپانیا از مسیر آب های سواحل اقیانوس اطلس بعد از برخوردهایی شدیدی است كه در مسیرهای سراسر مدیترانه صورت گرفته است.
مراكش در تنگه جبل الطارق تنها ۱۴ كیلومتر با جنوب ساحل اسپانیا فاصله دارد و در سواحل مدیترانه ای خود با "مِلیلیه" و "سِئوتا"، دو شهر تحت سلطه اسپانیا هم مرز است.
مقامات مراكش از توقف عبور غیرقانونی ۵۷ هزار مهاجر به اسپانیا از تاریخ اول ژانویه تا اول سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۹) آگاهی داده اند.
ارقام انتشار یافته از طرف سازمان بین المللی مهاجرت نشان داده است ورود به اسپانیا بوسیله دریا از اول ژانویه تا ۱۸ سپتامبر با رقم ۱۶ هزار و ۸۹۴ مهاجر نسبت به رقم ۳۴ هزار و ۲۳۸ مهاجر در همین تاریخ از سال قبل كاهش بیشتر از ۵۰ درصدی داشته است.
بنا بر گزارش رویترز، دولت اسپانیا ماه گذشته كمك ۳۲.۲ میلیون یورویی معادل ۳۵.۲ میلیون دلاری را به مراكش برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی تصویب كرد. اتحادیه اروپا نیز وعده كمك ۱۴۰ میلیون یورویی را برای مدیریت مرزی داده است.

منبع:

1398/07/09
14:07:05
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی