امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است

امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است به گزارش ایمن رها فرمانده نیروی انتظامی گفت: كسانی كه در اقصی نقاط كشور دنبال شرارت هستند، بدانند كه با سرپنجه قوی نیروی انتظامی با آنها برخورد خواهد شد. ناجا همیشه در حال دفاع است و هیچ گاه آنرا تمام شده نمی بیند.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در سخنرانی قبل از خطبه امروز نماز جمعه تهران ضمن تبریك ورود به هفته نیروی انتظامی كه در امتداد هفته گرامیداشت دفاع مقدس بود، اظهار داشت: شعار امسال نیروی انتظامی «پلیس هوشمند، امین مردم» است. اگر بخواهیم بهترین و بیشترین خدمت را با سرعت و دقت بیشتر خدمت مردم ارائه دهیم باید از ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردار باشیم.

وی اضافه كرد: نیروی انتظامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رشد خوبی داشته است و در هر دهه گام های موثری را برداشته است. امروز نیز به یاری خداوند متعال و همت همكاران به سمت پلیس هوشمند گام خواهیم برداشت و در بحث زیرساخت ها همكاران ما گام های خوبی را برداشته اند. همین طور در سوژه فناوری و اطلاعات اقدامات مناسبی در دست انجام است و در بحث توانمندسازی كاركنان و حرفه ای كردن همكاران برنامه مناسبی داریم و در پیشبینی هایی كه صورت گرفته است طی سه سال آینده به آن دست پیدا خواهیم كرد.

وی در ادامه اظهار داشت: هرچقدر از تجهیزات، فناوری و فناوری روز استفاده بهینه نماییم در اجرای ماموریت ها تاثیر بسزایی خواهد داشت كه در این راه توسط خبرگان نیروی انتظامی، متخصصان و كسانی كه بیرون از ناجا و دلداده نظام و انقلاب هستند، استفاده خواهد شد. دراین میان جوانان كشور و جوانان نخبه نیروی انتظامی فعال می باشند. در این راستا گام های موثری را به لطف عنایت الهی و حمایت های مردم عزیز برمی داریم.

اشتری با اشاره به اینكه در سوژه امین مردم بودن، نیروی انتظامی مرجع و پناهگاه مردم است، خاطرنشان كرد: پلیس حافظ جان، مال، ناموس و آبروی مردم و حافظ ارزش های دینی و ملی كشور است و در این راه نیز جهادگونه و به عبارت فرماندهی معظم كل قوا به مثابه مجاهدین فی سبیل الله گام های خوبی برداشته است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه در دفاع مقدس و پس از آن نیروی انتظامی بیشتر از ۱۳ هزار شهید تقدیم انقلاب و مردم و نظام اسلامی كرده است، تصریح كرد: امروز مقابله با هرگونه ناهنجاری و ناامنی اولویت كار ماست و این هدف موجب اعتماد بیشتر مردم به نیروی انتظامی شده است. نظرسنجی های انجام شده نشان داده است كه اعتماد مردم به نیروی انتظامی روزبه روز افزایش یافته است و بعنوان محبوب و امین مردم وظایف خودرا انجام می دهد. امیدواریم این نیرو در این راستا نیز بتواند اقدامات موثرتری را انجام دهد.

وی با اشاره به اینكه یكی از اولویت های ما امنیت كشور و مردم است، اظهار داشت: امروز امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است و با هر كسی كه بخواهد به این امنیت و آرامش و آسایش مردم خدشه ای وارد كند نیروی انتظامی با اقتدار برخورد خواهد نمود البته اكثریت قریب به اتفاق مردم كه از نظر فرهنگی و فرهیختگی بهترین جایگاه را در دنیا دارند، مردم همراه، قانون مدار و وظیفه شناسی هستند و ما نیز در خدمت آنان هستیم. اقتدار نیروی انتظامی برای كسانی كه قانون گریزی می كنند و رافت و مهربانی و عطوفت و عدالت برای مردم است.

اشتری تصریح كرد: كسانی كه در اقصی نقاط كشور دنبال شرارت هستند، بدانند كه با سرپنجه قوی نیروی انتظامی با آنان برخورد خواهد شد. ناجا همیشه در حال دفاع است و هیچ گاه آنرا تمام شده نمی بیند. نیروی انتظامی برای تامین امنیت، خودرا خادم یكایك مردم می داند، بدون هیچ تفاوتی. كسانی كه در مدار قانون هستند و به حقوق خود پایبند هستند مورد حمایت نیروی انتظامی خواهند بود البته اگر كسی بخواهد امنیت را بر هم بزند برخورد لازم با او صورت خواهد گرفت.

وی افزود: امروز نیروی انتظامی با اقدامات برجسته در موضوعات امنیت سازی و توسعه انضباط اجتماعی همچون كاهش جرائم، كاهش تلفات جاده ای و افزایش كشفیات رتبه مناسبی را دارد. هر ساله نسبت به سال قبل كاهش جرائم و افزایش كشفیات را داریم. در سوژه مقابله و مبارزه با باندها و شبكه های مواد مخدر توفیق خوبی همكاران داشته اند البته همه دستگاه های نظامی، امنیتی و قضایی كمك كردند، كشفیات ما نسبت به سال قبل افزایش یافته و برخورد با خرده فروشان و توزیع كنندگان شدت بیشتری گرفته است، همین طور شناسایی و جمع آوری متجاهران افزایش یافته است و در سوژه برخورد با ناهنجاری های اجتماعی اقدامات خوبی را در دست اجرا داریم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه كرد: در موضوعات تصادف خودرو ها چه داخل شهری و چه جاده ای تاكید موكد مقام معظم رهبری بوده است كه سهم همه دستگاه ها مشخص شود در این رابطه نیروی انتظامی گام های موثری را برداشته است و دستگاه های مسئول نیز ورود پیدا كرده اند و امیدواریم با عزمی راسخ و برنامه ریزی خوبی كه خواهیم داشت این كاهش را روز به روز شاهد باشیم البته سهم مردم، سهم موثری در این زمینه است اما دستگاه های مربوطه و نیروی انتظامی در این زمینه گام های موثری بر خواهند داشت. مشاركت مردم، نهادها و دستگاه ها با نیروی انتظامی وضعیت مناسب تری را برای ما رقم زده است.

وی در ادامه از مردم خواست كه در حوزه های مختلف با نیروی انتظامی همكاری كنند و اظهاركرد: هر كجایی كه مردم ورود پیدا كرده و با فرزندان خود در نیروی انتظامی همكاری كرده اند تاثیر آنرا دیده ایم. امروز در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم و تشكل های مختلف با نیروی انتظامی همكاری می كنند و این همكاری باید افزایش یابد. هر چقدر كه به نیروی انتظامی كمك گردد و دستگاه های دولتی و غیر دولتی در این كار مشاركت كنند، تاثیر بیشتری در امنیت، آرامش و نظم پذیری جامعه خواهند داشت.

اشتری افزود: باید آحاد مردم و همه مسئولان بدانند كه در امنیت كشور سهم دارند و باید از ابعاد مختلف به نیروی انتظامی كمك كنند البته ناجا با داشتن كاركنانی خدوم و مجاهد با فكر و تدبیر و از سویی تجهیزات مناسب اهتمام كرده تمام خلاها را پركند و نمی گذاریم هیچ كاری روی زمین بماند. با لطف و عنایت الهی و همتی كه همكاران بنده در اقصا نقاط كشور دارند، اجازه نمی دهیم خواسته های مردم از ما روی زمین بماند اما همه باید كمك كنند. نیاز داریم كه مسئولان مربوطه، دستگاه های مختلف و دولت برای پیشبرد اهداف نیروی انتظامی كه برگرفته از اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، كمك كنند و ما گامهایی را برمی داریم تا در گام دوم انقلاب اسلامی به پلیس تراز جمهوری اسلامی نزدیك شویم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه پلیس تراز باید هم نیروهای متدین، حرفه ای و توانمندی داشته باشد و از آن حمایت شود، اظهار داشت: از مردم و همه كسانی كه همكاری مناسبی را با نیروی انتظامی داشته اند تشكر می كنم. نیروی انتظامی با تمام توان و قدرت با تاكید بر الطاف الهی آماده اجرای تمام ماموریت هاست و نمی گذاریم خدشه ای به امنیت كشور وارد شود.

منبع:

1398/07/12
20:21:02
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: امنیت , پلیس , تخصص , تصادف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی