رئیس پلیس پایتخت خبر داد

راه اندازی گروه های امر به معروف در مراكز تجاری پایتخت

راه اندازی گروه های امر به معروف در مراكز تجاری پایتخت ایمن رها: رئیس پلیس پایتخت از هماهنگی با صاحبان مجتمع های تجاری و پاساژهای بزرگ برای ایجاد گروه های امر به معروف و نهی از منكر آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در دیدار با شماری از ائمه جمعه استان تهران كه ظهر امروز در ستاد مركزی فاتب برگزار شد، اظهار نمود: هفته نیروی انتظامی فرصت خوبی است تا پلیس خدمات و اقداماتش را به اطلاع مردم برساند. همین طور فرصت خوبی است تا با استفاده از فضای موجود گزارشی از اقدامات انجام شده را به اطلاع دیگر نهادها و دستگاه ها نیز برساند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده از طرف پلیس پایتخت در مبارزه با مواد مخدر اظهار نمود: در بحث مبارزه با مواد مخدر تمركز ما از خرده فروش و معتاد متجاهر تا قاچاقچی كلان و دانه درشت است. ما همزمان با اینكه طرح جمع آوری معتادان متجاهر را در محله هایی همچون شوش و هرندی به اجرا درآوردیم، با قاچاقچیان دانه درشت نیز برخورد كردیم.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به موقعیت محله های شوش و هرندی اظهار نمود: این منطقه با 26 كیلومتر مربع مساحت و حدود 300 هزار نفر جمعیت، یكی از مناطق مهم و استراتژیك تهران است كه ما بیشتر از هفت ماه است كه عملیات خود برای پاكسازی و جمع آوری معتادان متجاهر را در آنجا آغاز نموده ایم.

كاهش 80 درصدی كشف حجاب داخل خودرو ها با طرح «ناظر»
وی با اشاره به اقدامات انجام شده از طرف پلیس در حوزه امنیت اخلاقی اظهار داشت: در بخش امنیت اخلاقی ما شعار نمی دهیم بلكه در وسط میدان عمل هستیم. در این زمینه طرح های ویژه ای را در دستور كار قرار داده ایم كه همچون آن اجرای طرح ناظر از شروع سال جاری است كه برمبنای آن با كشف حجاب داخل خودرو ها برخورد می شود. نتیجه آن نیز سبب شده تا امروز كه با شما صحبت می كنم در مقایسه با فروردین و اردیبهشت ماه امسال شاهد كاهش 80 درصدی كشف حجاب داخل خودرو ها باشیم.
وی با اشاره به اینكه پلیس به تنهایی در این عرصه عمل می كند اظهار داشت: در خیلی از جلساتی كه باید همه دستگاه ها گزارش كار خودرا اعلام كنند تنها پلیس است كه گزارش ارائه می دهد. البته ما به وظایف خود عمل می نماییم و برای برخورد با رانندگان و سرنشینان خودرو ها و افرادی كه در گوشه و كنار خیابان ها مبادرت به بی حجابی و بدحجابی می كنند برنامه مفصلی داریم.
سردار رحیمی افزود: برخورد با واحدهای صنفی كه مبادرت به فروش مانتوهای توری و جلوباز می كنند نیز در دستور كار پلیس قرار دارد حتی با صاحبان پاساژها و مجتمع های تجاری بزرگ نیز جهت راه اندازی گروه های امر به معروف و نهی از منكر هماهنگی هایی صورت گرفته و این گروه ها بعد از آموزش توسط پلیس فعالیت خودرا آغاز خواهند كرد.

دستگیری مدیرعامل سابق ایران خودرو و همدستانش با تلاش پلیس
وی با اشاره به اقدامات پلیس در برخورد با مفاسد اقتصادی نیز اظهار داشت: به 42 پرونده كلان اقتصادی از طرف پلیس پایتخت رسیدگی شده و می توان اظهار داشت كه 80 درصد پرونده هایی كه اخبار دادگاهش از صدا و سیما پخش می شود با پیگیری های پلیس به ثمر رسیده است كه آخرین مورد آن نیز مربوط به پرونده مدیرعامل سابق ایران خودرو و 12 نفر از همدستانش است كه از طرف پلیس دستگیر شدند.
سردار رحیمی از برخورد پلیس با دلالان ارزی نیز آگاهی داد و اظهار داشت: پلیس با ورود به بازار ارز با دلالانی كه بیشتر از سه دهه در نقاطی همچون سبزه میدان، چهارراه استانبول، خیابان فردوسی، خیابان منوچهری و... حضور داشتند برخورد كرده و 400 نفر از آنان را بازداشت كرد كه هم اكنون نیز بالغ بر 90 نفر از آنان در زندان هستند.
رئیس پلیس پایتخت اضافه كرد: اقدامات پلیس در این فضا ادامه دارد، ماموران با دلالان كف خیابان كه حساب نجومی داشتند برخورد كرده و علاوه بر آن از فضای مجازی و صرافی های غیر مجاز نیز غافل نشده و بسیار موثر عمل كرده بطوریكه 250 صرافی غیر مجاز شناسایی و پلمپ شد.
سردار رحیمی افزود: بعضی از این صرافی ها با هماهنگی سایت ها و فضای مجازی مبادرت به اعلام نرخ های غیر واقعی برای ارز كرده و از این طریق فضای مجازی را مشوش كرده بودند كه پلیس با آنها نیز برخورد كرد.

رسیدگی به 18 هزار پرونده تخلفات در فضای مجازی
وی در بخش دیگری از سخنانش از رسیدگی به 18 هزار پرونده تخلفات در فضای مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع امسال تا كنون به این تعداد پرونده رسیدگی شده كه نشان از افزایش توان پلیس داشت. البته جرایم در فضای مجازی نیز افزایش داشته است. امروزه بالغ بر 60 درصد تخلفات در فضای مجازی مربوط به جرایم اقتصادی، 24 درصد مربوط به فساد اخلاقی و مابقی مربوط به سایر موارد این پرونده ها با اشراف بالای پلیس در فضای مجازی كشف شده است.
رئیس پلیس پایتخت به آمار كشف سرقت نیز اشاره نمود و اظهار داشت: امروز كشورمان در فشار و جنگ ظالمانه كه از طرف استكبار و در راس آن آمریكا تحمیل شده گرفتار برخی مشكلات اقتصادی همچون بیكاری شدند، در این شرایط پلیس تهران بزرگ مبادرت به برخورد با جرایم و سرقت ها كرده است و نتایج آن سبب شده تا امروز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در كشف سرقت رتبه نخست را در بین دیگر استان های كشور داشته باشد.
وی اضافه كرد: دو سال پیش 30 درصد از جرم سرقت در تهران رخ می داد كه امروز این آمار به 21 درصد رسیده است.
سردار رحیمی با اشاره به اجرای طرح های مختلف از طرف پلیس پایتخت اظهار داشت: طرح هایی نظری رعد، صاعقه، ظفر، ناظر و... از طرف پلیس اجرا می شود در این طرح ها با سارقان و خرده فروشان گرفته تا اراذل و اوباش دیگر مجرمان و ناامن كنندگان برخورد خواهد شد.
منبع:

1398/07/13
21:48:20
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: آموزش , امنیت , پلیس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی