طرح هلال احمر برای بازگرداندن زوار ایرانی گمشده در عراق

طرح هلال احمر برای بازگرداندن زوار ایرانی گمشده در عراق ایمن رها: مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای طرح بازپیوند خانواده برای بازگرداندن زوار ایرانی گمشده در عراق به كشور آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، وحید شفیعی، در این زمینه اظهار داشت: طرح باز پیوند خانواده از روز گذشته در كربلای معلی شروع شده و تابحال ۲۵ زائر گمشده در عراق بوسیله نیروهای داوطلب این جمعیت بعد از مددكاری، نیازسنجی، ثبت اطلاعات و پذیرایی و اسكان در مرزهای مهران، نجف و شلمچه ساماندهی و تحویل ایران شده اند.
وی با تاكید بر اینكه امسال برای اولین بار این طرح در دو ستاد مستقر در كربلا و نجف اجرا می شود، اضافه كرد: محجورین اربعین شامل افراد سالمند، كودكان و بطور كلی افراد ناتوانی است كه بهر دلیلی همچون مشكلات مالی در مسافرت كربلا از آشنایان یا كاروان خود جدا شده و توانایی یافتن آنها را ندارند.

ارائه خدمات نیروهای جوان هلال احمر به ۲۹ هزار زائر در عراق
علی گنج كریمی سرپرست سازمان جوانان هلال احمرنیز از ارائه خدمات نیروهای جوان هلال احمر به ۲۹ هزار زائر در كشورعراق و ۲۶ هزار و ۸۲۳ زائر پیاده در مرزهای كشورمان آگاهی داد و اظهار داشت: برای اولین بار در اربعین امسال، ۳۶ جوان داوطلب هلال احمر با عنایت به مصوبه جلسه ستاد اربعین و با هماهنگی مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر به ارائه خدمات امدادی در چارچوب ۱۰ تیم سحاب به عراق اعزام شده اند تا در مسیرهای پیاده روی زوار و شهرهای نجف و كربلا خدمات بهداشتی و بشردوستانه را به زوار حسینی ارائه نمایند.
وی با اشاره به اینكه وظیفه اصلی تیم ۳۶ نفره جوانان هلال احمر اعزامی به عراق، شناسایی و هدایت بیماران به درمانگاه های هلال احمر است، اظهار داشت: علاوه بر آن سایر خدمات بشردوستانه و امدادی همچون امداد سرپایی شامل تزریقات، حمل مصدوم و….، انتقال مفقودین به مكان های پیش بینی شده، حمل ناتوانان و سالمندان با ویلچر یا انتقال با برانكارد به آمبولانس، كمك به كادر درمانگاه ها در ارائه خدمات همچون بخش انتظامات، پذیرش، داروخانه و… را نیز به زوار ارائه می كنند.
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: برمبنای آخرین اطلاعات آماری جوانان هلال احمر از ۱۶ تا ۱۹ مهر در ۱۰ نقطه كربلا، نجف و مسیر پیاده روی به ۲۹ هزار و ۴۹ زائر خدماتی شامل ۱۲ هزار و ۵۲۷ مورد شناسایی و راهنمایی به درمانگاه ها، ۲۱ هزار و ۲۳۹ مورد هدایت و راهنمایی زوار برای مراجعه به اماكن مورد نظر، ۸۴۴ مورد پانسمان و بانداژ و ۱۷۰۷ مورد سایر خدمات شامل كمك های اولیه، حمل مصدوم، كمك به ناتوانان و… ارائه شده است.
بر طبق اعلام هلال احمر، گنج كریمی همین طور از ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه جوانان در ۴۱ پایگاه استان های مرزی كشور نیز خبرداد و اظهار داشت: با عنایت به حضور میلیونی هموطنان در راهپیمایی اربعین وترافیك ناشی از ازدحام زوار، تشریفات خروجی، بازرسی و مسائل امنیتی در مرزهای مهران، چذابه، شلمچه و خسروی، طرح «همنوا با كاروان نینوا» از طرف سازمان جوانان در سه استان كرمانشاه، خوزستان و ایلام اجرایی و پایگاه های ارائه خدمات انسان دوستانه جوانان هلال احمر به منظور حضور و ارائه خدمت ۴۴۶ جوان به زوار افتتاح شد.
وی افزود: بر طبق این گزارش، ۴۴۶ جوان هلال احمر از ۱۷ تا ۱۹ مهر نیز در داخل كشور، به ۴۲۴۱ زائر خدمات امدادی و بهداشتی، ۹۴۳۹ زائر خدمات حمایتی و به ۱۳ هزار و ۱۴۳ زائر خدمات فرهنگی ارائه كرده اند و از دیگر خدمات جوانان هلال احمر به زوار در داخل كشور می توان به خدمات بهداشتی شامل تست قند خون برای ۲۸۸ نفر، اندازه گیری فشار خون برای ۳۵۹۵ نفر و... اشاره نمود.
منبع:

1398/07/20
19:17:49
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی