سربازان چطور می توانند گواهینامه بین المللی مهارت بگیرند؟

سربازان چطور می توانند گواهینامه بین المللی مهارت بگیرند؟ ایمن رها: رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی بر لزوم مهارت آموزی سربازان در طول خدمت سربازی تاكید نمود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در مراسم بدرقه مشمولان اعزامی آبان ماه سال جاری، اظهار داشت: امیدوارم خدمت مقدس سربازی برای جوانان سبب خیر و بركت باشد. سوژه امنیت یك مسئله اساسی برای تمامی كشورها شمرده می شود و امنیت در جامعه و منزل نیز از اهمیت والایی برخوردارست.
وی با اشاره به اینكه آرامش و امنیت بستر و زمینه هر كار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است، اظهاركرد: در همین راستا نیز حضور افرادی كه برقراركننده امنیت هستند حائز اهمیت می باشد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینكه ركن اصلی امنیت كشور سربازان هستند، اظهار داشت: جایگاه امنیت برای همه ما در كشور شناخته شده است؛ بحمداله جمهوری اسلامی ایران نه تنها در منطقه بلكه در جهان نیز امن ترین كشور است و این امنیت را مدیون زحمات سربازان عزیز در نیروهای مسلح هستیم.
مهری با اشاره به اینكه برابر قانون خدمت وظیفه عمومی، هر فرد ذكور ایرانی با ورود به سن ۱۸ سالگی تمام می بایست وضعیت خدمت سربازی خودرا مشخص نماید، كند: بعضی از سربازان با بهره مندی از معافیت تحصیلی، توانسته اند تحصیلات دانشگاهی كسب كنند و امیدوارم با بهره گیری از اندوخته های علمی خود بتوانند برای استقلال، آزادی و عظمت ایران اسلامی موثر باشند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینكه یكی از مسائل مهم خدمت سربازی، حضور سربازان در مسئله نظامی، امنیتی و انتظامی است، اضافه كرد: فراگیری و تمرین زندگی دسته جمعی و ارتقاء اعتماد به نفس جوانان از دستاوردهای مهم این دوران است كه در آینده نیز از این مسئله سود می برند.
مهری اظهار داشت: تحقیقات انجام شده حاكی از آنست كه میزان بهره وری جوانانی كه سابقه خدمت سربازی دارند در سطح جامعه بیشتر از سایر جوانان است، همین طور نظم پذیری، انضباط و اتكا به نفس آنان نیز بیشتر از سایر جوانان است.
بر طبق اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به تدابیر فرمانده معظم كل قوا درباب سوژه مهارت آموزی سربازان اظهار داشت: در امتداد تشكیل قرارگاه مهارت آموزی، سربازانی كه در دوره های مهارت آموزی شركت نمایند، بعد از قبولی در آزمون های مربوطه، گواهینامه ای از طرف سازمان فنی و حرفه ای برای آنان صادر می شود كه اعتبار بین المللی دارد، همین طور برای این دسته از عزیزان پس از اتمام خدمت سربازی، تسهیلات بانكی نیز درنظر گرفته شده است.
مهری با اشاره به اینكه ارتباط سازمان وظیفه عمومی ناجا با شما عزیزان در طول خدمت سربازی همواره ادامه دارد، اشاره كرد: ثبت دوره های مهارت آموزی سربازان در سامانه وظیفه عمومی و صدور كارت اختتام خدمت همچون اقداماتی است كه از طرف سازمان وظیفه عمومی انجام می شود.
منبع:

1398/08/02
00:43:41
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: امنیت , بین المللی , پلیس , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی