موج جدید آتش سوزی های كالیفرنیا هزاران نفر را آواره كرد

موج جدید آتش سوزی های كالیفرنیا هزاران نفر را آواره كرد ایمن رها: آتش سوزی های گوناگون در شمال و جنوب كالیفرنیا سبب آواره شدن ده ها هزار نفر شده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در منطقه "سونوما" در شمال سانفرانسیسكو، تنها دقایقی پس از اتصالی در یك دكل برق آتش به كمك وزش بادهای شدید به سرعت زبانه كشید و گسترش یافت.
گزارش شده روز چهارشنبه ابتدا قسمتی از دكل فشار قوی برق در منطقه "كین سید" گرفتار لطمه شده و تنها چند دقیقه پس از آن، آتش سوزی در این ناحیه شروع شده است. همین طور حریق در این منطقه به كمك بادهای شدید به سرعت گسترش یافته است.
فرماندار كالیفرنیا - ایالتی كه در اوج فصل آتش سوزی های جنگل ها قرار گرفته - در منطقه سونوما در شمال و لس آنجلس در جنوب اعلام وضعیت فوق العاده كرده است.
اتصال در تاسیسات برق شركت پی جی اندئی همین طور علت به راه افتادن مرگ بارترین آتش سوزی تاریخ كالیفرنیا در سال قبل شد كه به دنبال آن ۸۵ نفر در شهر پارادایس جان باختند و این شهر در شمال كالیفرنیا به تلی از خاكستر بدل شد.
گوین نیوزام، فرماندار كالیفرنیا روز گذشته (جمعه) اعلام نمود: این شركت كه تامین كننده عمده گاز و برق در شمال كالیفرنیاست "به سادگی از وظایف خود بازمانده است".
او مسئولان شركت پی جی اندئی را به سوءمدیریت متهم كرده است. با وجود این، این شركت گفته هنوز متقاعد نشده كه مشكل در دكل فشار قوی برق عامل شروع آتش سوزی در منطقه كین سید بوده است.
بیل جانسون، مدیرعامل پی جی اندئی به واشنگتن پست اظهار داشت: در این لحظه ما هنوز نمی دانیم كه چه چیزی دقیقا روی داده است.
این شركت می گوید از بیم به راه افتادن آتش به هنگام وزش بادهای شدید خطوط برق در این منطقه را از كار انداخته بوده اما دكل ها به هنگام آغاز آتش سوزی كین سید هنوز برق داشتند.
طبق آخرین گزارش ها در این منطقه، دست كم ۲۱ خانه سوخته اند و حدود ۲۰۰۰ سكنه ناچار به تخلیه فوری منازل خود شده اند.
همزمان از جنوب كالیفرنیا كه پرجمعیت ترین ایالت آمریكاست گزارش شده كه با عنایت به ادامه وزش بادهای شدید احیانا آتش سوزی ها در طول دو روز آینده گسترش بیشتری خواهند یافت.
۱۳۰۰ آتش نشان الان در كوشش برای مهار این آتش هستند و هواپیماها تلاش می كنند با ریختن مواد مخصوص محدوده یا مسیر حركت آتش را كنترل كنند.
بنابر گزارش بی بی سی، سال قبل حدود ۱۰۰ نفر در جریان ده ها آتش سوزی در نقاط مختلف كالیفرنیا جان باختند.
منبع:

1398/08/04
13:46:51
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: آتش سوزی , حریق , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی