بسته های تشویقی به كدام سربازان داده می شود؟

بسته های تشویقی به كدام سربازان داده می شود؟ به گزارش ایمن رها فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح اشاره كرد: اگر سربازی مهارت های لازم را فراگرفته و گواهی مربوط به آنرا نیز دریافت كند می تواند از بسته های حمایتی پیش از خدمت سربازی بهره مند شود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار سید مهدی فرحی در نشست خبری همایش پنجه های كارآمد سربازان ماهر كه پس از ظهر امروز انجام شد اظهار داشت: خوشبختانه با راه اندازی قرارگاه مهارت آموزی سربازان گام های بزرگی برای مهارت آموزی سربازان برداشته شده است و مصوبه مهارت آموزی آن نیز از طرف ستاد كل نیروهای مسلح صادر گردیده است.
وی ادامه داد: در همین راستا نیز برمبنای یك برنامه پنج ساله كه به نقشه راه مهارت آموزی مشهور است تمامی سربازان باید یك مهارت را فرا بگیرند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با تاكید بر اینكه برمبنای چشم انداز ما تا سال ۱۴۰۱ نباید هیچ سربازی بدون داشتن مهارت از سربازی ترخیص شود، اضافه كرد: البته این مهارت ها باید دارای دو خاصیت باشد، اول اینكه مهارت دارای كیفیت لازم باشد كه این كیفیت با ۱۵ شاخص سنجیده می شود و بزودی منشور كیفیت سنجی مهارت ها نیز ابلاغ می شود.
فرحی افزود: دومین شرط نیز این است كه مهارت باید منجر به شغل شود یعنی ما تلاش می نماییم تا سربازان مهارتی را فرا بگیرند كه اثربخشی داشته باشد و بتواند هم سبب ایجاد اشتغال شده و گره ای را از مشكلات مردم باز كند.
وی با اشاره به اینكه برای فراگیری یك سری از آموزش ها طول ۲۱ ماه خدمت سربازی كافی نبود، اشاره كرد: از جانب دیگر سربازان ما در ۱۵ هزار نقطه از كشور در حال فعالیت هستند و این گستردگی و زمان كم ما را بر آن داشت تا یك سری از آموزش ها را به پیش از دوران سربازی منتقل نماییم و در این راستا نیز با عنایت به اینكه وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت جزء نهادهایی بودند كه سربازان پیش از اعزام به سربازی با آنجا سر و كار داشته اند ما نیز تفاهم نامه های همكاری را برای مهارت آموزی به سربازان پیش از اعزام به سربازی به امضاء رساندیم.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح افزود: در همین راستا نیز سربازانی كه پیش از اعزام به سربازی مهارتی را فرا بگیرند برای اعزام به خدمت، در حین خدمت و بعد از آن یك سری مشوق و تسهیلات خواهند داشت.
وی با اشاره به برگزاری همایش پنجه های كارآمد سربازان ماهر نیز اظهار داشت: این همایش ۲۴ آبان ماه و در همین راستا برگزار می گردد و برمبنای آن در تلاش هستیم تا ارتباط میان دانش آموزان و سربازان را برقرار نماییم و در آن از ۱۰۰ دانش آموزی كه مهارت آموخته و مقرر است به سربازی اعزام شوند تقدیر كرده و آنها می توانند از یك سری از مشوق ها استفاده كنند.
بگفته فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ۵۱۲ مهارت مورد نیاز نیروهای مسلح احصاء شده و بزودی در سامانه سرباز ماهر رونمایی می شود و بر این اساس مشمولان سربازی پیش از اعزام به خدمت می دانند كه با استفاده از چه مهارت هایی امكان دریافت تسهیلات سرباز ماهر برایشان وجود دارد.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد اینكه آیا درگیر كردن افراد از سال ها قبل به استرس سربازی درست است یا خیر؟ اظهار داشت: ما معتقد نیستیم كه سربازی استرس دارد و در واقع نمی خواهیم استرسی هم ناشی از آن اعمال شود بلكه اتفاقا می خواهیم یك مشمول سربازی بدون استرس و با آگاهی به خدمت سربازی اعزام شده و با عنایت به مهارتی كه دارد دوران خدمت خودرا سپری كند و همانطور كه گفتیم پس از اختتام سربازی نیز ما از این افراد حمایت خواهیم كرد تا بتوانند شغل مناسبی پیدا كنند.
فرحی در پاسخ به پرسشی در مورد بسته های تشویقی به سربازان نیز اظهار داشت: شرط بهره مندی از تمام تسهیلاتی كه به سربازان ماهر داده می شود ثبت نام در سامانه سرباز ماهر است. در این سامانه سربازان با عنایت به ساعات آموزشی، نوع مهارت، توان اجرای مهارت، سابقه كار و... رتبه بندی شده و در اولویت استفاده از بسته های تشویقی كه وام نیز یكی از آنهاست، قرار می گیرند.
در بخش دیگری از این نشست آذركیش مدیركل دفتر آموزش متوسطه و كار و دانش وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به بخش آموزش و پرورش در اجرای این طرح اظهار داشت: ما یك سری مواد درسی را در دروس مقاطع مختلف تحصیلی گذاشتیم كه در آن مهارت های زندگی به دانش آموزان ارائه می شود. از طرف دیگر ما به دنبال این هستیم تا طبق برنامه ششم شمار دانش آموزان در حال تحصیل در مقطع هنرستان را افزایش دهیم كه در همین راستا نیز طرح مهارت آموزی سربازان قرار داشته و می تواند منجر به افزایش شمار محصلین در رشته هنرستان شود به طوریكه هنرستانی ها باید طبق برنامه ۵۰ درصد از كل دانش آموزان مقطع متوسطه را شامل شوند.
منبع:

1398/08/20
09:54:34
5.0 / 5
4870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی