فرمانده مرزبانی ناجا:

در مدت ۷۲ ساعت فتنه تحمیلی بیشتر از ۳ تن مواد مخدر كشف شد

در مدت ۷۲ ساعت فتنه تحمیلی بیشتر از ۳ تن مواد مخدر كشف شد به گزارش ایمن رها ایسنا/بوشهر فرمانده مرزبانی ناجا عنوان كرد: همزمان با فتنه تمهیدی اخیر، كنترل و نظارت بر مرزها را تشدید كردیم و در همان 72 ساعتی كه فتنه را تحمیل كرده بودند، بالغ بر 3 تن مواد مخدر و یا در جاهایی كالاهای قاچاق را كشف كردیم.


سردار قاسم رضایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: الحمدالله با مدیریت خوب استاندار محترم و مدیران استان، انسجام خوبی را در استان بوشهر همچون در حوزه ی مرز و ساحل مشاهده كردم، با این وجود اقداماتی كه در یك سال قبل در سطح استان انجام شده قابل توجه بوده ولی نیاز به ساماندهی مضاعفی برای خدمات دهی به مرزنشینان، تجار و صیادان در این استان وجود دارد به همین جهت با استاندار در جلسه ی كار ویژه ی استان های مرزی توافق و صحبت هایی شده است.
وی اضافه كرد: مصوبات خیلی خوبی در خصوص تسریع در تخلیه ی بار تجار در حوزه ی بنادر، اضافه كردن ساعت كار بنادر در حوزه ی گمرك برای تسهیل و همین طور كمك به مرزنشینان، تجار و لنج داران و همین طور مدیریت و ساماندهی چهار بندر حوزه ی گناوه كه نیاز به ترمیم وضعیت موجود داشت و مصوباتی با زمان بندی خاص خود انجام شد.
فرمانده مرزبانی ناجا اشاره كرد: قرار بر این شد كه برای مدیریت بار قاچاق در جاهایی كه خلل انسدادی وجود دارد، ترتیبی اتخاذ شود كه در گمرك و بنادر كار انجام بشود و طرح هایی به منظور تسهیل مشكلات فعلی تجار كه گاهی بیست روز منتظر تخلیه ی بار مانده یا به صورتی بارگیری می كنند، تدوین شود.
سردار رضایی اشاره كرد: سوژه دیگری كه عنوان شد در بحث ایجاد بسترهای تخلف مثل ایجاد ظرفیت های زیاد برای سوخت بود؛ یعنی گازوئیلی كه می تواند مصرفی یك شناور باشد، و باید ۴۰۰۰-۵۰۰۰ لیتر ظرفیت داشته باشد و وقتی آنرا به ۲۰۰۰۰-۳۰۰۰۰ لیتر ظرفیت رسانده شود در واقع بستر جرم را فراهم می شود. مصوب شد كه دستگاه ها و سازمان های ذی ربط در این زمینه مدیریت و اطلاع رسانی كنند و با متخلفین برخورد قانونی داشته باشند. این مسائل می تواند تسهیل كننده ی تجارت در امتداد شعار سال یعنی رونق تولید باشد، برای اینكه اگر منفذهای تخلف مدیریت و كنترل شود در پیشگیری موثر خواهد بود.

افزایش ۳۵ درصدی كشفیات سوخت قاچاق
وی درباب حوادث اخیر كشور و ارزیابی وضعیت مرزها در این مدت بیان كرد: ما در لبه تمام برنامه های دشمنان در موقعیت مرز هستیم، خوشبختانه با لطف الهی و اقداماتی كه انجام شده هیچ مورد خاصی در مرزها نداشتیم. البته ما همزمان با فتنه تمهیدی اخیر، كنترل و نظارت بر مرزها را تشدید كردیم و بعضاً كشفیات مواد مخدر افزایش داده شد. در همان ۷۲ ساعتی كه فتنه را تحمیل كرده بودند، بالغ بر ۳ تن مواد مخدر و یا در جاهایی كالاهای قاچاق را كشف كردیم. همین طور سوءاستفاده هایی برای ورود برخی از كالاهای ضدفرهنگی به كشور را كشف كردیم.
فرمانده مرزبانی كشور با اشاره به اینكه هماهنگی و همكاری مرزنشینان بسیار عالی است، افزود: لازم است در اینجا عرض كنم به جهت اینكه در خیلی از مرزها، مرزنشینان ما به قوانین و مقررات آگاهی پیدا كردند، جرائم در این مناطق كاهش پیدا كرده است؛ پس لزوم اینكه دستگاه های رسانه ای مثل رسانه ی ملی ما كه بسیار تأثیرگذار و مورد اعتماد همگان است، در مورد تشریح قوانین و مقررات مرزی برای یك اقدام ایجابی در مورد این مساله می تواند بسیاری از مشكلات تخلف و جرائم را در مرزها كم كند.
سردار رضایی اشاره كرد: در این هشت ماه نسبت به سال قبل بیشتر از ۶۲ تن مواد مخدر كشفیات داشته ایم و نسبت به سال قبل در این عرصه ۵۹ درصد افزایش كشف داشته ایم.
وی تصریح كرد: در حوزه ی قاچاق سوخت بیشتر از ۳۵ درصد افزایش كشف، و در حوزه ارز بیشتر از ۶ برابر جلوگیری از خروج ارز و در حوزه ی طلا و نقره نیز بین ۲.۵ تا ۴ برابر افزایش كشفیات -نسبت به گذشته- داشتیم و خوشبختانه خداوند متعال عنایت داشته و با وجود تمام این تلاش و فعالیت ها در سراسر كشور و مرزهای مقدس، تلفات در مرزها بطور شایان توجهی كاهش داشته است.
منبع:

1398/09/06
23:44:17
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: تلفات , تولید , حوادث , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی