افزایش بیشتر از 15 درصدی كشته های رانندگی در مهرماه

افزایش بیشتر از 15 درصدی كشته های رانندگی در مهرماه ایمن رها: پزشكی قانونی اعلام نمود كه ​با افزایش 15.4 درصدی شمار جانباختگان حوادث رانندگی در مهر ماه امسال، تعداد جانباختگان به 1670 نفر در این ماه رسیده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در مهر ماه سال جاری ۱۶۷۰ نفر در حوادث رانندگی جان خودرا از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات ۱۴۴۷ نفر بود، ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است. همین طور از كل تلفات مهر ماه امسال ۱۲۹۵ مرد و ۳۷۵ نفر زن بودند.
در این مدت استانهای خوزستان با ۱۲۵، تهران با ۱۲۱ و فارس با ۱۰۷ بیشترین و استانهای اردبیل با ۲۰، گلستان و چهار محال و بختیاری هر كدام با ۲۳ و كهگیلویه و بویراحمد با ۲۴ فوتی كمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند. طی این مدت ۱۱۳۱ نفر در مسیرهای برون شهری، ۳۸۷ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۲۲ نفر در مسیرهای روستایی، شش نفر در راه های اختصاصی و ۲۴ نفر نیز در سایر مسیرها جان خودرا از دست داده اند.
در مهر ماه امسال همین طور ۳۲ هزار و ۸۰۸ مصدوم حوادث رانندگی به مراكز پزشكی قانونی بازگشت كردند كه از این تعداد ۲۳ هزار و ۷۶۵ نفر مرد و نه هزار و ۴۳ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶.۴ درصد افزایش یافته است.
در هفت ماهه سال جاری نیز آمار تلفات حوادث رانندگی با رشد ۲.۱ درصدی مواجه بوده، در این مدت ۲۲ هزار و ۲۸ نفر نفر در حوادث رانندگی جان خودرا از دست دادند. این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۱۰ هزار و ۷۹۹ نفر بوده است.
از كل تلفات تصادفات هفت ماهه، ۸۵۷۸ نفر مرد و و ۲۴۵۰ نفر زن بودند. بیشترین تلفات هفت ماهه امسال مربوط به استان های فارس با ۸۵۰، خراسان رضوی با ۷۷۸ و تهران با ۷۷۷ مورد و كمترین آن با ۱۱۳ نفر مربوط به ایلام، ۱۴۹ نفر استان چهارمحال و بختیاری و ۱۵۵ فوتی مربوط به استان كهگیلویه و بویر احمد بوده است.
در این مدت ۲۲۷ هزار و ۸۳۶ مصدوم حوادث رانندگی به مراكز پزشكی قانونی بازگشت كردند كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كاهشی جزئی داشته است.
منبع:

1398/09/10
20:47:14
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: پزشك , تصادف , تلفات , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی