لایحه بودجه۹۹-یازده؛

300 میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث به سازمان راهداری رسید

300 میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث به سازمان راهداری رسید ایمن رها: شركت های بیمه موظف شدند در مجموع، 300 میلیارد تومان از منابع حاصل از فروش بیمه شخص ثالث را برای كاهش تصادفات به سازمان های راهداری، اورژانس و ناجا اختصاص دهند.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، برمبنای بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۹۹، شركت های بیمه موظفند برمبنای جدولی كه از میزان فروش آنها (پرتفوی) این شركت های از محل عرضه بیمه شخص ثالث تهیه می شود، مجموعا تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان به خزانه داری كل كشور واریز نمایند.
سه دستگاه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان اورژانس كشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می توانند با استفاده از این منابع برای كاهش تصادفات جاده ای و مرگ و میز ناشی از آن اقدام نمایند.
سه دستگاه فوق الذكر می بایست هر سه ماه یك دفعه گزارشی از اقدامات انجام شده را به بیمه مركزی تقدیم كرده و سازمان برنامه و بودجه نیز مكلف است در صورت ارائه این گزارش ها از طرف راهداری، اورژانس و ناجا به بیمه مركزی، هر سه ماه یك دفعه اعتبار تخصیص دهد.
مجری بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال آتی، بیمه مركزی خواهد بود.
همچنین وجوهی كه شركت های بیمه به حساب خزانه داری كل كشور بابت اجرای طرح های كاهش تصادفات جاده ای واریز می كنند، بعنوان قسمتی از هزینه های مالیاتی این شركت های محاسبه می گردد.


منبع:

1398/09/17
21:13:12
5.0 / 5
4852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی