ارائه چهره مقتدر توام با رافت از پلیس در فیلم ها

ارائه چهره مقتدر توام با رافت از پلیس در فیلم ها به گزارش ایمن رها فرمانده ناجا با اشاره به اینكه در آغاز دور جدیدی از همكاری و تعاملات پلیس با هنرمندان، فیلمسازان و... هستیم، اشاره كرد: این روند می تواند سرعت بیشتری بگیرد البته در پروسه تولید فیلم و سریال باید چهره واقعی از پلیس یعنی اقتدار توام با رافت و عدالتخواهی به معرض نمایش گذاشته شود.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در آیین تجلیل از دست اندركاران فیلم های هفته ناجا با اشاره به اینكه همواره پذیرای پیشنهادات، انتقادات و دیدگاه های هنرمندان و سایر صاحبنظران برای پیشبرد بهتر ماموریت ها هستیم، اظهاركرد: در این برهه زمانی، برآنیم كه ضمن بهره مندی از تجربه هنرمندان پیشكسوت، به نسل جدید و ظرفیت هایشان اعتماد و اعتنا نماییم تا با ارتباط دو سویه میان پلیس و هنرمندان بتوانیم به موفقیت های بیش از پیش دست یابیم.

فرمانده ناجا با اشاره به سابقه تعامل نیروی انتظامی و هنرمندان اظهار داشت: بر اثرگذاری و اثربخشی زبان هنر واقفیم و می دانیم كه هنر می تواند در انتقال مفاهیم آموزشی، هشداری و سایر اهداف پلیس به جامعه موثر واقع شود.

وی با اشاره به تولید چند فیلم و تله فیلم همزمان با هفته نیروی انتظامی امسال اظهاركرد: با همت پیشكسوتان و جوانان عرصه فیلم و سریال، تولیدات اثرگذاری در ژانر پلیسی حاصل شد و در معرض دید و نمایش مخاطبان قرار گرفت كه اثرات مثبتی هم در جامعه داشت.

اشتری افزود: تله فیلم های تولید شده همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری، توانست چهره خوبی از پلیس و ماموریت هایش به مخاطب ارائه كند و در كنار این مهم مورد استقبال و توجه مردم عزیز قرار گرفت.

وی تصریح كرد: بر اساس افكارسنجی صورت گرفته درباره اثرگذاری تله فیلم های تولیدی هفته ناجا در طیف و میانگین 70 درصدی، این فیلم ها مورد استقبال و توجه مردم بوده و این مهم بیان كننده ریل گذاری صحیح پلیس برای بهره مندی از ظرفیت سریال، فیلم و معرفی چهره پلیس به جامعه است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه مردم ژانر پلیسی را دوست دارند و فیلم هایی با محوریت پلیس مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد. از طرفی امروز امكانات نیروی انتظامی نسبت به گذشته پیشرفت خوبی كرده است و این ظرفیت و امكانات را می توانیم در اختیار سازندگان فیلم و سریال های ژانر پلیسی قرار دهیم.

اشتری با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس اشاره كرد: مردم در طول شبانه روز با پلیس سروكار دارند. از طرفی پلیس خدمات متنوعی به آحاد مردم از مرزها تا مركز ارائه می كند. در واقع پلیس از سازمان های پیشرو در خدمات دهی به مردم است بدین سبب تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس در كنار خدمات دهی در شرایط مختلف زمانی و مكانی می تواند توسط دوستان هنرمندانمان خصوصاً در حوزه فیلم و سریال به مردم منعكس شود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه پلیس نقش محوری و غیرقابل انكاری در تولید و حفظ نظم و امنیت كشور دارد، اشاره كرد: ماموریت پلیس های مختلف و تخصصی شامل پلیس پیشگیری، راهور، آگاهی، مبارزه با مواد مخدر، امنیت اقتصادی، بین الملل و... می تواند سوژه مناسبی برای ساخت و تولید فیلم و سریال باشد و در این تولیدات نمایش داده شود كه پلیس از مردم جدا نیست.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه پیشبرد روند زندگی و فعالیت در سایه امنیت محقق می شود، اشاره كرد: تامین نظم و امنیت وظیفه سنگین، خطیر و بی بدیلی است كه به نیروی انتظامی واگذار شده است و هنرمندان می توانند این نقش اثرگذار را با استفاده از مفاهیم هنری به خوبی به جامعه عرضه كنند و مردم را همراه و همكار پلیس كنند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینكه پلیس حافظ جان، مال و ناموس مردم است، خطاب به هنرمندان عرصه فیلم و سریال سازی اظهار داشت: در دور جدیدی از همكاریهای پلیس با هنرمندان، ظرفیت، امكانات و سوژه های بكر پلیسی را در اختیار شما قرار می دهیم و شما نیز با بهره مندی از این ظرفیت به تحقق اهداف پلیس در تولید فیلم و سریال كمك كنید.

اشتری در تشریح اهداف پلیس در پروسه فیلم و سریال سازی اظهاركرد: پیش گیری از جرم، بزه و لطمه های اجتماعی، ارائه آموزش های لازم، معرفی خدمات پلیس در سطوح مختلف، ارتقای احساس امنیت در جامعه و... قسمتی از اهداف پلیس برای گام نهادن در عرصه فیلم و سریال سازی با ژانر پلیسی است.

وی افزود: تاثیر یك فیلم یا سریال در هر حوزه ای را می توان در بخش های مختلف جامعه مشاهده كرد، بطوریكه گاهی یك فیلم می تواند به تولید و توزیع یك فرهنگ در جامعه نیز كمك نماید.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت ماموریت های پلیس افزود: ممكنست در سازمانی قسمتی از یك ماموریت به سبب كمبود بودجه منتفی یا معلق شود اما مگر می شود در جایی مانند نیروی انتظامی حتی با وجود كمبود بودجه، ماموریتی را تعطیل كرد. ماموریت های پلیس تعطیل بردار نیست و از ایفای نقش پلیس در جامعه اساسا آحاد مردم منتفع می شوند.

اشتری افزود: گاهی در روند فیلمسازی، سكانسی به تصویر كشیده می شود در خصوص اینكه یك دوست ناباب چگونه می تواند یك جوان یا نوجوان را به گرداب بكشاند و اگر خانواده آن جوان هوشیار نباشند چه اتفاقاتی ممكنست رخ دهد. با اقداماتی از این دست می توانیم بهترین امر به معروف و نهی از منكر را انجام دهیم و به كاهش لطمه های اجتماعی در جامعه كمك نماییم.

وی افزود: شایسته است كه فیلمسازان عزیز چهره ای هوشمند، توانمند و مقتدر از پلیس به مردم و مخاطب ارائه نمایند چونكه توجه به این روند می تواند به ارتقای امنیت و احساس امنیت در جامعه كمك نماید. از طرفی نمایش اشراف اطلاعاتی و هوشیاری پلیس در دل مجرمان و قانون شكنان رعب و وحشت به وجود می آورد.

فرمانده ناجا با اشاره به روند فیلمسازی در بعضی كشورها تصریح كرد: در بعضی كشورها پلیس را به شكلی نمایش می دهند كه چه بسا واقعیت نداشته باشد اما گاهی در روند سریال سازی و فیلمسازی خودمان می بینیم كه بالعكس عمل می شود. در صورتیكه به اذعان خیلی از روسای پلیس های كشورهای دیگر كه از نیروی انتظامی بازدید داشته اند، پلیس جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در عین حال توانمند، هوشمند و مقتدر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اختیارات پلیس در حوزه ماموریتی اشاره كرد: پلیس سرمایه نظام و مردم است و كمك به ارتقای اقتدار نیروی انتظامی در واقع كمك به نظم و امنیت كشور شمرده می شود.

اشتری با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی امسال با عنوان « پلیس هوشمند، امین مردم» اظهاركرد: تحقق پلیس هوشمند یكی از برنامه های اولویت دار نیروی انتظامی است و در این راستا نیز اقداماتمان را آغاز نموده ایم و امیدواریم تا آخر سال 1400 پلیس هوشمند محقق شود و به نقطه ایده آل و مطلوبمان در این عرصه برسیم.

وی با اشاره به اینكه روند فیلم و سریال سازی در ژانر پلیسی می تواند به جلب مشاركت های مردمی و همراهی آنان با پلیس كمك نماید، اشاره كرد: البته ما معتقدیم كه ضعف هایی هم در عملكرد پلیس وجود دارد و می تواند مورد نقد هنرمندان و آثار تولیدی باشد اما این نقد باید منصفانه و منطقی باشد.

فرمانده ناجا با اشاره به اینكه پلیس در معرض و منظر دید عموم مردم است، اظهاركرد: عملكرد پلیس گویی در "اتاق شیشه ای " به معرض نمایش گذاشته می شود و همه مردم "خوب" و "بد" پلیس را می بینند و قضاوت می كنند بدین سبب هنرمندان اگر نقدی هم دارند این انتقاد را دلسوزانه، متعهدانه و در جهت رفع ضعف و بدون اغراق و بزرگ نمایی نمایش دهند.

به گزارش سایت پلیس اشتری با تاكید بر اینكه نظرات هنرمندان برای ما محترم است، تصریح كرد: نیروهای پلیس در جریان انجام و اجرای ماموریت ها تا پای جان پیش می روند تا صدمه ای به مردم نرسد و لازم است كه دوستان فیلم و سریال ساز بدانند كه ما برای اجرای ماموریتهایمان به معیارهای اخلاقی، انسانی و شرعی توجه می نماییم.

منبع:

1398/09/27
17:57:18
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: آموزش , امنیت , پلیس , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی