آمادگی چین برای كمك به ایران بعد از غرق شدن نفتكش سانچی

آمادگی چین برای كمك به ایران بعد از غرق شدن نفتكش سانچی ایمن رها: سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به اینكه پكن عملیات امداد و نجات سرنشینان نفتكش سانچی را به سرعت و به بهترین شكل انجام داد، اظهار داشت: چین آماده است تا برای شرایط بعد از غرق شدن این كشتی هم به ایران كمك نماید.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، لو كانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یك نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره حادثه غرق شدن نفتكش ایرانی در سواحل شرقی چین با اشاره به اینكه پاك كردن آب های این منطقه اولویت و تمركز اصلی چین در شرایط كنونی است اظهار داشت: ما تلاش می نماییم تا از وقوع یك فاجعه دیگر جلوگیری نماییم چراكه نمی خواهیم شاهد آن باشیم. ما در مواجهه با حادثه ای كه در دریای چین شرقی صورت گرفت بسیار شفاف بوده ایم. ما از حمایت و همكاری دیگر طرف ها برای بررسی و پاكسازی منطقه استقبال می نماییم.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه چین، لو كانگ در ادامه اظهار داشت: رهبران و دولت چین این حادثه دریایی را جدی می گیرند و افكار عمومی تحولات آن را از نزدیك دنبال می كنند. بخش های مربوطه هم به سرعت و به خوبی برای انجام عملیات تحقیق و تفحص وارد عمل شدند. همانطور كه پیش از این گزارش شد، تصادف یك نتفكش كه ۱۳۶ هزار تن نفت را حمل می كرد، بسیار خطرناك بود.

وی اضافه كرد: طی روزهای گذشته همكاری میان ایران و چین بسیار سریع و موثر بوده است و این همكاری بین چین و بنگلادش هم چنین بود. سفارت چین در ایران خیلی سریع برای مقامات و كارشناسان ایرانی ویزا صادر كرد تا خود در این جریان مشاركت داشته باشند. مركز فرماندهی نجات چین هم تمام تلاش خویش را برای تسهیل همكاری برای طرف ایرانی با طرف چینی به كار گرفت. ما با ژاپن و كره جنوبی هم در این روند همكاری داشتیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین همینطور خاطرنشان كرد: پكن برای شرایط پس از غرق شدن نفتكش سانچی هم حاضر است به ایران كمك نماید.

وی با تاكید بر اینكه عملیات امداد و نجات از جانب طرف چینی بسیار با دقت و سریع انجام گرفت اضافه كرد: آنچه بیش از هرچیزی در این حادثه برای ما اهمیت داشت، نجات جان انسان ها بود و در حالیكه ما هیچ گاه از بررسی دلایل این حادثه غافل نبودیم. امدادگران چینی در نهایت توانستند پیكر دو تن از جانباختگان را پیدا كنند. من بر این باورم كه جعبه سیاه كشتی می تواند دلیل حادثه را مشخص نماید و تحقیقات بیشتر پس از آن انجام خواهد گرفت.

لو كانگ همینطور اظهار داشت كه تحقیقات در این زمینه شروع شده و در حال انجام می باشد.

به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، نفتكش ایرانی سانچی شنبه هفته گذشته در سواحل شرقی چین بعد از برخورد با یك كشتی باری چینی دچار حریق شد كه بعد از گذشت بیش از یك هفته آتش سوزی در نهایت روز یكشنبه به صورت كامل غرق شد.

۳۲ خدمه در این كشتی مشغول به كار بودند كه ۳۰ تن از آنها ایرانی و دو نفر بنگلادشی بودند كه همگی جان خویش را از دست دادند.
1396/10/26
20:12:50
5.0 / 5
4204
تگهای خبر: حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی