واكنش پلیس راهور به مطالبه گری از پلیس هنگام آلودگی هوا

واكنش پلیس راهور به مطالبه گری از پلیس هنگام آلودگی هوا به گزارش ایمن رها جانشین معاونت عملیات ترافیك راهور ناجا اظهار داشت: همواره با تشدید آلودگی هوا در پاییز از پلیس مطالبه گری می شود در حالیكه نامی از نهادهای اصلی متولی برده نمی گردد و آنها حالت انفعالی می گیرند.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سرهنگ رسول ابراهیمی در یك برنامه رادیویی با اشاره به اینكه حدود ۱۷ تا ۱۸ نهاد و سازمان با مبحث آلودگی هوا در ارتباط هستند، اظهار نمود: تعداد زیادی نهاد به شكلی در مورد كاهش آلودگی مسئولیت دارند كه معلوم نیست هنگام بروز آلودگی هوا كجا هستند و پاسخگوی وضع موجود نیستند.

وی افزود: ادارات و دستگاه ها از آغاز سال یك تقویم عملیاتی و برنامه مدیریتی كلان برای كاهش آلودگی فصل پاییز ندارند و هنگام بروز آلودگی، پلیس بعنوان آخرین نهاد از جانب جامعه مورد مطالبه گری واقع می شود و تمام مشكلات به سمت پلیس سر ریز می شود در حالیكه نامی از نهادهای اصلی متولی برده نمی گردد و آنها حالت انفعالی می گیرند و نقش خویش را به درستی ایفا نمی كنند.

جانشین معاونت عملیات ترافیك راهور ناجا با تاكید بر اینكه روش های سنتی در این عرصه پاسخگو نیست، تصریح كرد: گرچه پلیس، قوانین و مقررات وضع شده را اجرا می كند اما نمی توان همیشه از حركت و تردد خودرو ها به صورت یك به یك جلوگیری كرد و برای كاهش آلودگی و تردد خودرو ها جریمه وضع كرد چون كه بازدارندگی همیشه وجود ندارد.

ابراهیمی افزود: تمركز پلیس بر مبحث معاینه فنی و دودزا بودن خودرو ها، عمده توان این نهاد را می گیرد چونكه وظیفه پلیس انتظام بخشی به عبور و مرور و كاهش تصادفات است در حالیكه بیشتر فعالیتهای آن برای كاهش آلودگی است.

وی در مورد كیفیت سوخت خودرو ها اظهار داشت: هم اكنون سوخت مصرفی در اروپا بر مبنای استاندارد یورو ۶ است این در حالیست كه در تهران سوخت یورو ۴ و خودرو های دیزلی از یورو ۲ استفاده می شود كه چالش بزرگی است و سوال اینجاست كه چرا برنامه ای از جانب دستگاه های مربوطه برای ارتقای وجود ندارد.

به گزارش رادیو گفت و گو ابراهیمی به گسترش خودرو های برقی برای كاهش آلودگی هوا اشاره و اظهاركرد: دولت باید دستگاه های متولی را برای كاهش مصرف سوخت فسیلی مكلف كند و از آنها در این خصوص برنامه بخواهد.
1398/10/12
10:45:43
5.0 / 5
4182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی