اعتراف ۱۰ میلیاردی و انهدام باند سارقان منازل

اعتراف ۱۰ میلیاردی و انهدام باند سارقان منازل به گزارش ایمن رها معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت، از انهدام باند 9 نفره سارقان منزل در تهران و كرج آگاهی داد و اظهار داشت: این سارقان به 20 فقره سرقت منزل به ارزش 10 میلیارد ریال اعتراف كردند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سرهنگ كارآگاه احمد نجفی اظهار داشت: در اواسط سال جاری پرونده های مشابهی در خصوص سرقت منزل به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد.
وی بیان داشت: در اظهارات مشابه مال باختگان و بررسی اولیه پرونده ها مشخص شد سارقان بوسیله بالكن طبقات اول یا دوم با تخریب درب بالكن وارد آپارتمان شده و بعد از سرقت طلاجات و لوازم با ارزش، از محل گریخته اند.
نجفی بیان كرد: كارآگاهان در گام نخست از تحقیقات خود متوجه شدند سرقت توسط مجرمان حرفه ای صورت گرفته است كه با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی سوابق مجرمان حرفه ای سابقه دار یكی از سارقان بنام "شاپور ۳۵ ساله" شناسایی و مشخص شد كه وی اخیراً با تشكیل باندی با همكاری سایر همدستانش مشغول سرقت هستند.
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت عنوان كرد: كارآگاهان با بدست آوردن سرنخ های اولیه موفق به شناسایی مخفیگاه شاپور در محدوده خیابان صفا شدند و با انعكاس سوژه به دادیار شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران دستور دستگیری وی و سایر همدستانش صادر شد.
بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، با اشاره به اینكه در بیست و چهارم آذرماه طی یك عملیات پلیسی شاپور به همراه ۴ تن دیگر از همدستانش در همان مخفیگاه شاپور دستگیر شدند، اظهار داشت: هر ۵ متهم برای تحقیقات تكمیلی به اداره هفدهم منتقل شدند.
نجفی در ادامه اظهار داشت: در تحقیقات تخصصی پلیس، متهمان اظهار داشتند كه سرقت ها را به همراه ۴ سارق دیگر در چارچوب دو تیم ۴ و ۵ نفر انجام داده اند.
وی اشاره كرد: به دنبال اعترافات متهمان در چند عملیات پلیسی، سایر مخفیگاه اعضای باند نیز در محدوده خیابان ۱۷ شهریور شناسایی و در گام بعدی هر ۴ متهم دیگر پرونده دستگیر شدند.
نجفی با اشاره به اینكه متهمان به ۱۸ فقره سرقت در محدوده مركز تهران و ۲ فقره در شهر كرج اعتراف كردند، افزود: سارقان در ادامه گفتند كه بعد از سرقت، اموال را بین خودمان تقسیم می كردیم و یا به افرادی در تهران یا كرج به قیمت نازل تری می فروختیم.
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان این خبر اظهار داشت: كارآگاهان تابحال ۱۰ تن از مال باختگان را شناسایی كرده اند و كارشناسان ارزش تقریبی اموال سرقتی را بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد كرده اند.
وی اظهار داشت: با صدور قرار قانونی از طرف دادیار شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران متهمان برای انجام تحقیقات تكمیلی و كشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی دیگر مال باختگان در اختیار كارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.
منبع:

1398/10/16
13:08:31
5.0 / 5
4237
تگهای خبر: پلیس , تخصص , سرقت , سیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی