آخرین وضعیت شناسایی هویت قربانیان هواپیمای اوكراینی

آخرین وضعیت شناسایی هویت قربانیان هواپیمای اوكراینی ایمن رها: مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشكی قانونی كشور از ستاندن نمونه از 115 نفر از بستگان جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی در تهران آگاهی داد.


حامد نائیجی در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده از طرف سازمان پزشكی قانونی در تشخیص هویت جانباختگان سقوط هواپیمای اوكراینی در جنوب تهران اظهار داشت: از روز گذشته با انتقال اجساد جانباختگان این سانحه هوایی پروسه استخراج پروفایل های ژنتیكی از آنان شروع شده است و این اقدامات همچنان ادامه دارد، اما تا كنون هویت هیچ یك از اجساد شناسایی نشده است، چونكه آزمایش هایی كه باید صورت گیرد، زمان بر است و باید مراحل مختلفی را طی نماید.
وی افزود: البته تمام تلاش متخصصان و كارشناسان پزشكی قانونی این است كه در كم ترین زمان ممكن اجساد قربانیان شناسایی شده و به خانواده هایشان تحویل داده شود.
نائیجی درباره شمار بستگان قربانیان این حادثه كه برای ستاندن نمونه ژنتیك به پزشكی قانونی مراجعه نموده اند نیز اظهار داشت: طبق آمارهای ما تا قبل از ظهر امروز از ۱۱۵ نفر از بستگان قربانیان در مركز پزشكی قانونی استان تهران نمونه ستاندن شده است و برخی نفرات نیز باقی مانده است كه لازم است زودتر برای ستاندن نمونه اقدام نمایند.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشكی قانونی كشور در مورد شناسایی هویت قربانیان خارجی این هواپیما نیز به ایسنا اظهار داشت: در این خصوص رایزنی هایی با وزارت امور خارجه انجام شده است؛ اقداماتی هم بنا شده بوسیله پلیس بین الملل و كانال های دیگر صورت گیرد تا بتوانیم در كم ترین زمان ممكن نمونه ژنتیكی را از بستگان این افراد در خارج از كشور ستاندن كرده و هویت آنان را نیز شناسایی نماییم.
بگفته وی اقدامات كارشناسان و متخصصان پزشكی قانونی استان تهران به شكل شبانه روزی در مركز آزمایشگاهی و تشخیص كهریزك برای شناسایی هویت قربانیان سقوط هواپیمای اوكراینی ادامه دارد.
منبع:

1398/10/20
16:04:12
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: پزشك , پلیس , تخصص , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی