جلسه اضطراری دولت اسپانیا به دنبال طوفان مرگبار

جلسه اضطراری دولت اسپانیا به دنبال طوفان مرگبار به گزارش ایمن رها دولت اسپانیا امروز (جمعه) به منظور مقابله با نتایج طوفان ˮگلوریاˮ كه سبب بارندگی های سنگین، وزش باد شدید و تشكیل امواج عظیم شده و تابحال جان دست كم ۱۳ نفر را گرفته، جلسه اضطراری برگزار خواهد نمود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، طوفان "گلوریا" شهروندان اسپانیایی را با مشكلات زیادی همچون پل های فروریخته، خطوط ریلی صدمه دیده و سواحل تخریب شده بر اثر امواج مخرب طوفانی، درگیر كرده است.
طوفان قدرتمند "گلوریا" روز یك شنبه همراه با وزش شدید باد و بارش سنگین برف و باران، بخش هایی از اسپانیا را درنوردید و فرودگاهی را هم به تعطیلی كشاند.
مقامات كاتالونیا هم مرگ دو نفر را در شب گذشته (پنج شنبه) به علت شرایط آب و هوایی طوفانی تایید كردند. چهار نفر دیگر هم هم چنان مفقود هستند.
به قول مقامات ملی هواشناسی اسپانیا، طوفان در حال دور شدن از این كشور است اما بیشتر از ۱۰۰ جاده مسدود باقی مانده و ده ها هزار دانش آموز هم با تعطیلی مدارس رو به رو شده اند.
طوفان "گلوریا" دقیقا مناطقی را درنوردیده كه آماده میزبانی از گردشگران برای فصل گردشگری بوده اند و دولت برای كمك به برقراری مجدد شرایط عادی در این مناطق، تضمین امنیت و رفع نیازهای كوتاه مدت و میان مدت مقرر است جلسه اضطراری تشكیل دهد.
طوفان "گلوریا" روز یك شنبه بخش هایی از اسپانیا را همراه با وزش بادهای شدید تا ۱۴۴ كیلومتر در ساعت و تشكیل امواج تا ارتفاع ۱۳.۵ متر درنوردید.
در نزدیكی بارسلونا هم كف دریا خیابان های بسیاری را در شهر كوچك "توسا د مار" پوشانده بود. این طوفان منجر به قطع برق منازل صدها هزار نفر شد و هزاران هكتار از مزارع كشاورزی را هم تخریب كرد.
طبق پیشبینی های آژانس هوایی ملی اسپانیا، طوفان "گلوریا" قرار بود دست كم تا روز سه شنبه ادامه پیدا كند و با عنایت به پیشبینی وزش باد با سرعت حداكثر ۱۳۰ كیلومتر در ساعت و تشكیل امواج هفت متری و بارش سنگین برف، این آژانس هشدارهای مهمی را برای شهروندان اسپانیا صادر كرد.
بنا بر گزارش رویترز، نخست وزیر اسپانیا اعلام نمود هرچند كه نمی توان هر پدیده هواشناسی را به تغییرات اقلیمی نسبت داد اما بدیهی است كه این امر تاثیر داشته است.1398/11/04
23:28:52
5.0 / 5
4842
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی