سردار زاهدیان مطرح كرد

گلایه پلیس مبارزه با مواد مخدر از شهرداری و وزارت بهداشت

گلایه پلیس مبارزه با مواد مخدر از شهرداری و وزارت بهداشت به گزارش ایمن رها رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از كم كاری وزارت بهداشت و شهرداری در حوزه ساماندهی و برخورد با معتادان متجاهر گلایه نمود.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر بامداد امروز در حاشیه جلسه سالیانه رؤسای پلیس مواد مخدر ناجا در جمع خبرنگاران تصریح كرد: پلیس مباره با مواد مخدر یك قاچاقچی معروف هروئین را شناسایی و بازداشت كرده است.
وی اضافه كرد: ۱۱۰ میلیارد تومان اموال و دارایی از این قاچاقچی معروف هروئین كشف شده است.
سردار زاهدیان خاطرنشان كرد: این قاچاقچی در یكی از استان های جنوبی كشور بازداشت شده است و بیشتر از ۵ سال فعالیت در حوزه ورود و توزیع ماده مخدر هروئین داشته است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: این قاچاقچی هروئین یكی از افراد مؤثر در انتقال هروئین به كشور بوده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده كیك های آلوده اظهار داشت: این پرونده همچنان در حوزه پلیس آگاهی است. اطلاعات ما از آن حكایت می كند كه هیچكدام از قرص ها در مركز تولید آن كیك ها نبوده و پس از ورود به بازار، این اتفاقات رخ داده است.
سردار زاهدیان تصریح كرد: پلیس در دو حوزه ایجابی و سلبی فعالیتهای خویش را همزمان ادامه می دهد بعنوان مثال در حوزه ایجابی اقدامات پیش گیرانه و افزایش آگاهی عمومی نسبت به خطرات مواد مخدر و هدایت خانواده ها به مشاركت های اجتماعی در این عرصه را می توان نام برد. همچنان طرح یاری گران و اجرای برنامه های جلوگیری از اعتیاد در چهار حوزه خانواده، محلات، مراكز كار و آموزش در همین راستا است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: همكاری خوبی با قوه قضائیه داشته ایم و رئیس قوه قضائیه در برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان عزم جدی ای دارد.
كشف بیشتر از ۷۰۳ تن انواع موادمخدر از آغاز سال
وی خاطرنشان كرد: بیشتر از ۷۰۳ تن مواد مخدر در ۱۰ ماهه جاری سال جاری كشف كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد بیشتر است و این یك ركورد در كشفیات مواد مخدر در جهان بشمار می رود.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح كرد: در ساماندهی معتادان متجاهر پارامترهای مختلفی درگیر هستند. پلیس در جمع آوری معتادان مشكل ندارد و می تواند ظرف ۴۸ ساعت آنها را جمع آوری كند. چون كه اشراف اطلاعاتی دقیقی دارند و نقاط مهم و صدمه زا را شناسایی كرده اند.
معتاد متجاهر حداقل باید ۲ سال در كمپ باشد
سردار زاهدیان اظهار داشت: طبق قانون معتادان متجاهر را دو دوره سه ماهه نگه می دارند ولی می بینیم فردی كه درمانش كامل نشده از این مراكز مرخص می شود و باردیگر دستگیر می شود و هزینه هایی را به جامعه تحمیل می كند. امیدواریم این قانون هرچه سریعتر تصویب شود تا مدت زمان نگهداری معتادان متجاهر حداقل به دو سال برسد.
وی اضافه كرد: در تهران زیرساخت های خوبی برای ایجاد مراكز نگهداری از معتادان متجاهر وجود دارد. باید از سازمان بهزیستی، سازمان زندان ها و سپاه در این عرصه تشكر كرد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مركز سروش پلیس، ظرفیت پذیرش حدود ۶۰۰ معتاد متجاهر را دارد كه الان این تعداد معتاد شناسایی شده و در حال حرفه آموزی هستند. وی خاطرنشان كرد: شهرداری توانایی كامل خویش را در جمع آوری معتادان متجاهر به كار نگرفته است؛ ما با وزارت بهداشت در مورد نگهداری معتادان دارای زخم باز و واگیر صحبت كردیم اما وزارت بهداشت در این خصوص هنوز اقدامی نكرده و مركز نگهداری از این افراد شكل نگرفته است.

1398/11/07
13:26:26
5.0 / 5
4801
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بهزیستی , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی