جستجو برای یافتن دو مفقود شده در ارتفاعات سقز

جستجو برای یافتن دو مفقود شده در ارتفاعات سقز به گزارش ایمن رها به دنبال انتشار خبری در مورد مفقود شدن 23 كولبر در ارتقاعات سقز، مدیرعامل هلال احمر استان كردستان ضمن اصلاح شمارمفقودان، اظهار داشت: این افراد از بومیان محلی و تعدادشان 16 نفر بوده كه 14 نفرشان پیدا شده است.


محمدباقر محمدی در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار نمود: حوالی ساعت ۱۲: ۴۵ امروز مفقود شدن برخی از بومیان در منطقه سقز و بانه به ما اطلاع داده شد كه در آمارهای اولیه این تعداد ۲۳ نفر عنوان شد اما در بررسی های بعدی مشخص شد كه این افراد ۱۶ نفر بودند. به دنبال همین موضوع بلافاصله تیم های سقز و بانه را باخبر كردیم و تیم های عملیاتی به محل اعزام شدند. همین طور جلسه ای هم در فرمانداری سقز انجام شد اما قبل از آغاز عملیات این افراد در محلی به اسم "سرشیو" میان سقز و بانه پیدا شدند.
وی افزود: برابر آخرین گزارش ها ۱۴ نفر از این افراد به روستا برگشته اند و در منطقه امن قرار گرفته اند. اطلاعاتی از دو نفر دیگر در دسترس نیست كه البته بگفته همراهانشان ممكنست به سمت دیگر مرز رفته باشند، اما ما در عین حال به این اكتفا نكردیم و در حال پیگیری و جست وجو هستیم كه اگر این طرف مرز باشند جست وجو را ادامه بدهیم.
مدیرعامل هلال احمر كردستان در ادامه در پاسخ به اینكه آیا این افراد كولبر بودند اظهار داشت: ما نمی توانیم این مساله را تایید یا رد نماییم، ما آنها را به اسم بومیان محلی می شناسیم.
محمدی درعین حال درباره اظهارات ساعت قبل خود در خصوص بازگشت تمام كولبران مفقودی به خانه هایشان، اظهار داشت: گزارش اولیه حاكی از مفقود شدن ۲۳ تن و بازگشت تمامی شان به خانه هایشان بود كه در بررسی های بعدی مشخص شد كه شمار مفقودی ها ۱۶ نفر بود كه ۱۴ نفرشان پیدا شده و كوشش برای یافتن دو نفر دیگر ادامه دارد.
منبع:

1398/11/13
08:14:42
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی