دستگیری عامل انتشار كلیپ كذب مبتلا شدن فردی در كردستان به ویروس كرونا

دستگیری عامل انتشار كلیپ كذب مبتلا شدن فردی در كردستان به ویروس كرونا به گزارش ایمن رها معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری فردی كه با انتشار كلیپی در فضای مجازی با عنوان ˮ بستری شدن فردی به دلیل بیماری كرونا در كردستان ˮ سبب تشویش اذهان عمومی شده بود، اطلاع داد.


به گزارش، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح جزئیات این خبر اظهار نمود: به دنبال دریافت گزارشی در خصوص پخش كلیپی در فضای مجازی با عنوان " بستری شدن نخستین فرد مبتلا شده به بیماری كرونا در یكی از بیمارستانهای كردستان "، بررسی مبحث در دستور كار پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: بازتاب گسترده این خبر در فضای مجازی، سبب تشویش اذهان عمومی و نگرانی مردم از انتشار این ویروس در سطح استان شده بود؛ در این خصوص برابر تكذیب مسؤلان بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی استان كردستان، اقدامات پلیس فتا جهت شناسایی این فرد شروع شد.
این مقام مسئول افزود: با شروع تحقیقات پلیس فتا كردستان، انتشار دهنده این كلیپ مورد شناسایی قرار گرفت و با كسب مجوز قضائی دستگیر و به دادسرا ارائه شد و انگیزه خویش را از انتشار این كلیپ، سرگرمی و شوخی عنوان نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، وی تصریح كرد: هرگونه انتشار شایعات در فضای مجازی كه سبب تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان شود جرم تلقی شده و پلیس فتا با خاطیان برخورد قانونی خواهد نمود.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به انتشار گسترده شایعات در فضای مجازی از عموم مردم خواست از منتشر كردن اخبار و اطلاعاتی كه منبع آن موثق نیست اجتناب كنند و در صورت مشاهده موارد مشكوك، مبحث را از راه سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مركز فوریتهای سایبری، لینك ثبت گزارش های مردمی اعلام كنند.1398/11/17
14:49:20
5.0 / 5
4248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی