آخرین وضعیت بحران سفید در گیلان

آخرین وضعیت بحران سفید در گیلان ایمن رها: معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران كشور آخرین وضعیت مناطق متاثر از بارش شدید برف در استان گیلان را تشریح نمود.


محمدفرید لطیفی در گفت و گو با ایسنا، درباره اوضاع استان گیلان كه از چند روز پیش تحت تاثیر بارش شدید برف قرار گرفته است، اظهار داشت: برابر آخرین گزارش های دریافتی ما، هم اكنون راه های مواصلاتی اصلی استان گیلان، به جز محور قزوین – رشت و رشت – فومن بازگشایی شده و كوشش برای بازگشایی این دو محور نیز ادامه دارد. ضمن اینكه یك لاین از محور قزوین – رشت نیز بازگشایی شده اما متاسفانه بعضی از رانندگان نیز حاضر به همكاری نیستند و اصرار دارند كه حتما مسیر را تا رشت ادامه دهند و به شهر قبلی بازنگردند كه همین موضوع ازدحام خودرویی را بیشتر كرده است.
وی از اسكان اضطراری ۱۰۰۰ در راه مانده در مساجد، مدارس، راهدارخانه ها و... آگاهی داد و اضافه كرد: سرنشینان خودروهایی كه در راه مانده بودند با كمك عوامل راهداری و هلال احمر از خودرو خارج شده و در محل های امن اسكان داده شده اند، اما بعضی از خودرو ها همچنان در طول مسیر مانده اند.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران كشور با اشاره به اینكه هم اكنون بارش ها در این استان متوقف شده است، اظهاركرد: اما درطول مسیر حدودا ۱۵ كیلومتری قزوین – رشت برخی از خودرو ها متوقف شده اند.
لطیفی درمورد وضعیت آب و برق در استان گیلان نیز اظهاركرد: برق حدود ۱۶۵هزار مشترك در ۱۹۴ روستا قطع شده بود كه برق ۵۰ هزار مشترك وصل شده است و بیش از۵۰ اكیپ عملیاتی نیز در حال كوشش برای وصل مجدد جریان برق هستند. برق در بخش هایی از شهر رشت نیز قطع است و متأسفانه مشكلاتی را برای تامین گرما در منازلی كه دارای پكیج و سیستم گرمایشی وابسته به برق هستند، به وجود آورده است.
وی ادامه داد: همین طور جریان آب ۱۲ هزار مشترك حدود ۵۰ روستا نیز قطع است كه بعضی از آن ناشی از قطع برق است و تلاش ها برای وصل آن در حال انجام می باشد.
بگفته لطیفی، جریان گاز در مناطق وصل است و گزارشی از مشكل عمده درباب گازشهری مخابره نشده است.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران كشور با اشاره به اینكه بیشترین تاثیر برف در شهرهای فومن، صومعه سرا، ماسال و رضوانشهر بوده است، اظهار داشت: ۷۸ نفر نیز به سبب سقوط از ارتفاع و لیزخوردن و... گرفتار مصدومیت شده اند كه به مراكز درمانی منتقل شده اند.
لطیفی با اشاره به استقرار اكیپ هایی از هلال احمر، سپاه، ارتش و... در مناطق تحت تاثیر برف در استان گیلان اظهاركرد: عوامل امدادی و خدماتی در سطح استان در حال فعالیت هستند، خودرو های برف روب و تجهیزات از دیگر شهرها و استانها نیز به این مناطق آورده شده است.
وی درباره فعالیت نانوایی ها در سطح استان نیز به ایسنا اظهار داشت: باتوجه به قطعی برق، بعضی از نانوایی ها در بعضی از شهرها تعطیل شدند كه با اقدامات انجام شده تعدادی موتور برق به این نانوایی ها داده شده و واحدهای سیار نانوایی هم در این مناطق به وجود آمده است.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران كشور در مورد جایگاه های سوخت نیز اظهار داشت: باتوجه به مسدود بودن محور قزوین – رشت امكان تردد تانكرهای حامل سوخت وجود ندارد، اما سوخت مورد نیاز از نقاط مختلف به این مناطق برده می شود و ممكنست جایگاهی به سبب بسته بودن محور تعطیل باشد، اما گزارشی از تعطیلی جایگاه به سبب نرسیدن سوخت نداشیم.
لطیفی از مردم خواست كه با عوامل پلیس راهور، امدادگران و نیروهای خدماتی همكاری لازم را داشته باشند و به سفارش ها و هشدارها گوش كنند.
بگفته وی، اقلام امدادی و بسته های ۷۲ ساعته غذایی از طرف هلال احمر در بین در راه ماندگان توزیع شده است.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران كشور در مورد پرواز بالگردهای امدادی در مناطق متاثر از برف نیز اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بدی جوی امكان پرواز بالگردهای امدادی وجود نداشت، اما از امروز در صورت نیاز و تایید كارشناسان پروازی، پرواز مشكلی نخواهد داشت.
منبع:

1398/11/24
01:38:37
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: پلیس , خدمات , خودرو , سقوط
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی