فرمانده ناجا خبر داد

افزایش كشف سلاح و مهمات در كشور در سال قبل

افزایش كشف سلاح و مهمات در كشور در سال قبل ایمن رها: فرمانده نیروی انتظامی از افزایش كشف سلاح و مهمات در سال قبل آگاهی داد


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در ۲۴ امین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای نیروی انتظامی كه برای اولین بار به شكل ارتباط ویدیو كنفرانس با بیش از صد نقطه از كشور انجام شد اظهار داشت: امروز در شرایط متفاوتی كه ناشی از شیوع ویروس كروناست این همایش برگزار شده است. ما برای پیشبرد اهداف و برنامه هایمان این همایش را به شكل ویدیو كنفرانس و همزمان در بیش از ۱۰۰ نقطه در كشور برگزار كردیم.
وی با بیان این كه هدف از برگزاری این همایش تبیین اولویت های نیروی انتظامی در سال جدید و لطمه شناسی و تحلیل عملكرد پلیس در سال قبل است، اظهار داشت: در این روزها كه كشورمان درگیر ویروس كرونا است نیروی انتظامی با آمادگی كامل و با بهره گیری از تمام ظرفیت های خود آماده انجام هر گونه اقدام برای دفاع از سلامت شهروندان و رفع این ویروس می باشد.
وی با اشاره به دیگر ماموریت هایی كه پلیس در سال قبل باآن سر و كار داشته، اظهار نمود: سیل درابتدای سال، انتخابات مجلس شورای اسلامی، راهپیمایی ۲۲ بهمن، اربعین حسینی، تاسوعا وعاشورای حسینی و... همچون ماموریت هایی بود كه پلیس توانست به مردم خدمت كند.
سردار اشتری با اشاره به اقدامات پلیس به دنبال شیوع ویروس كرونا اظهار نمود: اقدامات پلیس دراین زمینه از اواخر سال قبل شروع شده و همچنان نیز ادامه دارد. طی این مدت پلیس با محتكران وسودجویان شایعه سازان بویژه در فضای مجازی برخورد كرد علاوه بر آن ورودی ها و خروجی های شهرها را كنترل كرده و درماموریت هایی نظیر ضد عفونی معابر، و شهر، فعال بود.
فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه باید در سال ۹۹ تحولات بیشتری را در نیروی انتظامی داشته باشیم اظهار داشت: توسعه اقدامات مقابله ای با قاچاق ارز، قاچاق سلاح مهمات و... همچون اقداماتی بود كه در سال قبل انجام شده و امسال نیز ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر اظهار نمود: در سالی كه گذشت بیش از ۸۰۰ تن انواع موادمخدر در كشور كشف و ضبط شد كه در مقایسه با سال قبل رشد ۱۹ درصدی را نشان میدهد. در همین یك ماه سال ۹۹ نیز ما كشفیات چشمگیری را در حوزه مواد مخدر داشتیم.
سردار اشتری اضافه كرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در حوزه برخورد با خرده فروشان، جمع آوری معتادان متجاهر و... نیز هماهنگی های خیلی خوبی صورت گرفته كه انشاءالله اقدامات موثری دراین زمینه خواهیم داشت.
فرمانده ناجا از افزایش كشف سلاح و مهمات در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان جز استانهای شاخص ما دراین زمینه بودند.
كاهش قربانیان حوادث رانندگی در سال ۹۸ و نوروز ۹۹ سردار اشتری به برنامه ریزی ها و اقدامات پلیس برای كاهش قربانیان و جانباختگان حوادث ترافیكی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: با هدف گذاری هایی كه سال قبل انجام شد توانستیم جلوی رشد آمار قربانیان حوادث رانندگی را بگیریم. حتی در سال قبل این آمار كاهش هم داشت. در نوروز ۹۹ نیز به سبب كرونا حدود ۶۰ درصد از ترددهای بین شهری ما از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین ۹۹ كاهش داشت و در عین حال جانباختگان كاهشی ۶۵ درصدی داشت و حدود ۶۰۰ نفر نسبت به سال قبل كاهش داشت. البته آمار كاهش ۹۰۰ نفری را به من دادند اما ما فعلا همان ۶۰۰ نفری را اعلام می نماییم كه این هم آمارخوبی است. این كاهش از تاثیرات كرونا و البته افزایش فرهنگ ترافیكی رانندگان بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم هوشمند سازی پلیس و حركت به سمت پلیس هوشمند نیز اصرار كرد و اظهار داشت: یكی از موضوعات اصلی ما در سالی كه گذشت تحقق پلیس هوشمند بود. حتی شعار نیروی انتظامی هم در همین راستا برگزیده شد كه حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد هم پیشرفت داشتیم اما باید سرعت پیشرفتمان بیشتر شود و طی برنامه ریزی سه ساله ای كه داشتیم به اهدافمان هم در حوزه كاركنان و هم در حوزه آموزش و تجهیزات برسیم. كارهای خوبی نیز دراین زمینه شده است كه به زودی رونمایی خواهد شد.
فرمانده نیروی انتظامی به چهل سالگی دفاع مقدس نیز اشاره نمود و اظهار داشت: امسال ۴۰ سال از دفاع مقدس و آغاز جنگ تحمیلی می گذرد ناجا باید در این مراسم ها پیش قدم باشد البته دفاع در نیروی انتظامی محدود به آن هشت سال نشده و همیشه در نیروی انتظامی ادامه دارد اما در دوران دفاع مقدس نیز نیروی انتظامی نقش موثری داشت.
وی فرا رسیدن هفته سلامت را نیز به مدافعان سلامت و بویژه پرسنل و كادر درمانی نیروی انتظامی تبریك گفت.
سردار اشتری در ابتدای این جلسه با گرامی داشتن یاد شهدای اسلام، دفاع مقدس و مدافعین حرم از سردار سپهبد قاسم سلیمانی یاد كرد و برای مقام معظم رهبری نیز طول عمر و سلامتی را آرزوكرد.
منبع:

1399/02/01
13:52:06
5.0 / 5
2757
تگهای خبر: آموزش , پلیس , ترافیك , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی