سفارش آتش نشانی درباره شارژ مجدد خاموش كننده ها

سفارش آتش نشانی درباره شارژ مجدد خاموش كننده ها ایمن رها: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ضمن اشاره به شیوه صحیح شارژ خاموش كننده ها سفارش هایی را دراین باره ارائه نمود.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار نمود: همه خاموش کننده ها روش شارژی دارند که حتی در صورت عدم استفاده از آنها هرساله باید شارژ شوند.
وی با اعلان اینکه برای شارژ خاموش کننده ها باید به شرکت هایی که دراین زمینه فعالیت می نمایند مراجعه شود اظهار داشت: اگر خاموش کننده از نوع گاز باشد، برای شارژ باردیگر آن، گاز آنرا باردیگر پر می کنند؛ اگر خاموش کننده از نوع پودری باشد که پودر آنرا الک می کنند یا باردیگر شارژ می کنند، چونکه این پودر در صورت استفاده نشدن نیز پس از مدتی رطوبت می گیرد و کلوخه می شود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: یکی از تکنیک های استفاده از خاموش کننده های پودری این است که باید قبل از استفاده چند بار آنرا سر و ته کرد تا اگر گرفتار کلوخگی شده رفع گردد، در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که پودرها پشت لوله گیر کند و خارج نشود.
وی با اعلان اینکه خاموش کننده با پایه آب هم باید هر ساله شارژ شود اظهار داشت: آب داخل این نوع خاموش کننده از بین نمی رود اما مواد دیگری که داخل آن است باید شارژ شود.
ملکی با تاکید بر اینکه اگر خاموش کننده ها هر لحظه و به هر مقداری استفاده گردد باید باردیگر شارژ شود اظهار داشت: حتی اگر دسته خاموش کننده هم فشار داده شود مواد داخل آن با یکدیگر ترکیب شده و آماده پرتاب خواهد بود، بدین سبب مواد مخلوط شده و باید باردیگر شارژ شود.
بگفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، خاموش کننده های co2 تنها نوعی هستند که تا زمانی که تمام نشود به دفعات می توان از آن بهره برد.
وی با تاکید بر ضرورت شارژ خاموش کننده ها در مرکز معتبر اظهار داشت: باید اصالت و معتبر بودن این دسته از شرکت ها از طرف شهروندان بررسی شود. متاسفانه دراین زمینه نیز بعضی از افراد کلاهبرداری کرده و یا می کوشند اجناس بی کیفیت را به فروش برسانند.
ملکی اظهار داشت: به خصوص به خاطر تحریم ها ممکنست جنس با کیفیت به سختی پیدا شود و بعضی از شرکت ها از اجناس بی کیفیت استفاده کنند از همین جهت شهروندان باید دراین زمینه تحقیق کنند. کیفیت کار این شرکت ها را می توان بوسیله اتحادیه فروش لوازم آتش نشانی و اطفای حریق استعلام کرد.
او در آخر اشاره کرد: هزینه ای که برای خرید خاموش کننده ها اختصاص داده شود در طولانی مدت تاثیر بسیار مثبتی بر کاهش خسارت های جانی و مالی ناشی از حریق خواهد داشت.
منبع:

1399/03/05
22:22:24
5.0 / 5
3063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی