سردار اشتری:

مكتب حاج قاسم و فرهنگ دفاع مقدس مشكلات كشور را حل می كند

مكتب حاج قاسم و فرهنگ دفاع مقدس مشكلات كشور را حل می كند همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار گردید.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در این همایش اظهار داشت: در فرمایشات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا که در همین سالن خلیج فارس در موزه دفاع مقدس نمایش داده شد، ایشان نکات مهمی را درباره دفاع مقدس بیان نمودند. اگر به فرمایشات ایشان عمل نماییم به نتایج خوبی خواهیم رسید. ما باید به ابعاد مختلف دفاع مقدس توجه داشته باشیم. ابعاد داخلی و خارجی و تاثیری که بر جوانان گذاشته است.
وی افزود: در دفاع مقدس به ظاهر خسارت هایی دیدیم اما، امام جنگ را نعمت عنوان کردند. شاید در ذهن مان تحلیل این مورد سخت بود اما گذر زمان باعث شد تا به نعمت های جنگ پی ببریم. اگر دوران جنگ را پشت سر نمی گذاشتیم نمی توانستیم با تهدیدهای گروه های ضد انقلاب، منافقین و تهدیدهایی که امریکا و انگلیس دارند مقابله نماییم. پیروزی در تمامی عرصه ها، نتیجه توکل به خداوند و مقاومت ما در دفاع مقدس است. با همان روحیه جهادی در کشور رشد و پیشرفت کردیم. پیشرفت در مبحث هسته ای، پزشکی و مبارزه با کرونا بر گرفته از روحیه جهادی دفاع مقدس است. جوانان ما به شهیدانی مانند قاسم سلیمانی، خرازی، ردانی پور، همت و دیگران تأسی می کنند.
سردار اشتری اظهار نمود: هرچه به دفاع مقدس و ارزش های آن ورود می نماییم اثرات خودش را خواهد داشت و کشور خودمان را در حوزه های دفاعی امنیتی، سیاسی، اقتصادیو غیره بیمه می نماییم. به ذهن زلال جوانان ما در همه عرصه ها هجوم آورده اند. در این چهل سال در عرصه های مختلف پیشرفت داشتیم. با این همه هجمه، اگر کشورهای دیگر بودند خیلی دوام نمی آوردند. ما باید برای حفظ فرهنگ دفاع مقدس برنامه ریزی داشته باشیم. همه نهادهای فرهنگی، کشوری و لشکری مسئول هستند. رمز موفقیت رزمندگان ما رضایت خداوند بود. به فرمان امام لبیک می گفتند و ایشان نایب امام زمان (عج) هستند. کاری که برای خدا باشد، خداوند هم کمک خواهد نمود.
سردار اشتری ضمن اشاره به مکتب حاج قاسم سلیمانی توضیح داد: درکنار اینکه ایشان یک فرمانده شجاع، قوی، مردم دار بود رمز موفقیتش اخلاص، ولایت مداری و نیت الهی او بود. مکتب حاج قاسم و فرهنگ دفاع مقدس مشکلات کشور را می تواند حل کند و بطور قطع ما پیروز خواهیم شد. اگر درجایی موفقیت نداشتیم از مسیر خارج شده ایم.
عملیات کربلای ۵ سبب عزت هر انسان آزادیخواه شد.
فرمانده نیروی انتظامی ضمن اشاره به ویروس کرونا یاد آور شد: حدود ۱۱ ماه است که درگیر این ویروس هستیم و کشور در یک حالت آماده باش در مقابل این ویروس قرار دارد. نقش نیروهای مسلح در مقابله با شیوع کرونا موثر بوده است. بعنوان مثال در ضد عفونی کردن معابر، عرضه خدمات بهداشتی درمانی به بیماران، ورود تجهیزات جدید و در برخورد با محتکرین کارهای خوبی انجام شد. همینطور در مبحث فاصله گذاری اجتماعی، اعمال محدودیت های ترافیکی کارهای بزرگ بود. حدود ۹۰۰ هزار نفر روز برای این کار در نظر گرفته شده بود. در بحث صنوف بیشتر از ۸۰ درصد کار انجام داده است. رصد فضاهای مجازی و مقابله با سایت های هنجارشکن همچون کارهای بزرگ ما در این راستا به حساب می آید و کمترین حاشیه و مشکل را هم داشته ایم. حالا آمارهای تلفات ناشی از کرونا به کمتر از یک پنجم رسیده است. امیدوارم در آینده هم به همین منوال پیش برود.
وی افزود: در مبحث واکسن هم مقام معظم رهبری یک مبحث داشتند. تمام صحبت های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه ها اعتماد نماییم باید به هوشمندی خود شک نماییم. اینها رسوا شدند دیدیم که چگونه این واکسن ها باعث مرگ و میر شد. ما از این کشورها واکسن نمی خریم و روی پای خود می ایستیم. تا اینجا هم فرایندها خوب پیش رفته است. اگر در کرونا هم توانستیم در کمبود تجهیزات، تحریم ها واکسن بسازیم ریشه در فرهنگ دفاع مقدس دارد. به امید خدا واکسن در کشور تولید خواهد شد و موفق خواهیم شد.
سردار بهمن کار گر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هم در این همایش اظهار داشت: هرچه به دفاع مقدس ورود پیدا می نماییم، ابعاد جدیدی از آن بر ما نمایان می شود. تا کنون فقط به بعد نظامی جنگ ورود داشته ایم. اما ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و حتی بسیج هم مواردی هستند که باید به آنها دقت کنیم.
او همینطور اظهار نمود: سال قبل از راهیان نور محروم شدیم اما امیدوارم سال جاری شرایط تغییر کند.
کارگر ضمن اشاره به توجه برخی موزه ها همچون استان همدان به نقش نیروی انتظامی در جنگ، اظهار امیدواریکرد فرماندهان در سایر استان ها همکاری لازم را در این حوزه داشته باشند.
ادامه داردمنبع:

1399/10/29
11:08:28
0.0 / 5
865
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی