سه مخاطره كپسول های خانگی اكسیژن

سه مخاطره كپسول های خانگی اكسیژن معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور درباب سه مخاطره کپسول های اکسیژن هشدار داد.


دکتر نوری در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: امروز با اپیدمی بیماری کرونا مواجه هستیم. بیماری که عده زیادی از هموطنان ما را مجبور به بستری شدن در بیمارستان کرده است.
وی افزود: تعداد قابل توجهی از هموطنان نیز در منزل بستری و تحت درمان هستند. این درمان ها شامل داروهایی است که پزشک تجویز می کند و در کنار آن از درمان با اکسیژن نیز باید استفاده نمود.
معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور اضافه کرد: اکسیژن یکی از پایه های درمان بیماری کرونا است. ممکنست در منزل اکسیژن به وسیله دستگاه های اکسیژن ساز برای بیمار تعبیه شود و این خوب و مناسب می باشد. از طرف دیگر ممکنست به خاطر هزینه یا عدم دسترسی به دستگاه اکسیژن ساز مجبور شویم که از کپسول های اکسیژن استفاده نمائیم.
دکتر نوری اظهار نمود: کپسول های اکسیژن باوجود کار بزرگی که برای ما انجام می دهند و غلظت اکسیژن را فراهم می کنند مخاطراتی هم دارند.
وی افزود: باید در نظر داشت که دلیل استفاده از این دستگاه حفظ غلظت اکسیژن بیمار روی عدد ۹۵ درصد و بیشتر است که این در حالت ایده آل است. اگه بتوان اکسیژن خون را روی این عدد نگه داشت یعنی در وضعیت ایده آل به سر می بریم.
معاون فنی و عملیات اورژانس اظهار نمود: برای سنجش این عدد می توان از دستگاه پالس اکسیمتر بهره برد که با وارد کردن انگشت به داخل دستگاه عدد ضربان قلب و غلظت اکسیژن را مشاهده می نماییم.
دکتر نوری اظهار داشت: اگر از کپسول اکسیژن استفاده می نماییم، سه مخاطره جدی ما را تهدید خواهدنمود. دو مخاطره مربوط به سقوط کپسول اکسیژن است. اگر کپسول اکسیژن را درست فیکس و ثابت نکرده باشیم افتادن آن به خاطر وزن بالای آن می تواند موجب ایجاد لطمه و لطمه جدی شود. همین طور شکستن بخش مانومتر کپسول اکسیژن می تواند با خروج ناگهانی اکسیژن سبب پرتاب شدن کپسول و در صورت وقوع حریق سبب مخاطرات بسیار جدی شود.
وی درباب سومین مخاطره کپسول های اکسیژن اظهار داشت: اگر قسمت خروجی کپسول کوچکترین چربی را داشته باشد ممکنست حین باز کردن اکسیژن گرفتار انفجار شود. اگر موقع تعویض مانومتر، محل اتصال مانومتر به کپسول به دلیلهای مختلفی چرب شود، ممکنست سبب وقوع انفجار شود. پس باید با دقت به این نکات، از رخ دادن این حوادث جلوگیری کرد.1400/02/18
22:42:50
5.0 / 5
420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی