جزییات نذرآب ۴

جزییات نذرآب ۴ رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نحوه مشارکت مردم در طرح تامین آب برای مناطق دارای تنش آبی در کشور را تشریح نمود.


محمد نصیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اجرای چهارمین مرحله از طرح نذر آب از مردادماه اظهار داشت: طرح نذر آب چهار در سه محور سلامت و بهداشت، معیشت و خدمات عمرانی در چهار استان جنوب و جنوب شرقی کشور، اجرا خواهد شد.
وی با اعلان اینکه امسال اجرای این طرح با پیک کرونا و نگرانی بابت سلامت ساکنان این مناطق نیز هم راه است، اظهار داشت: در همین راستا حساسیت ویژه ای در رعایت پروتکلهای بهداشتی و نیز ارائه خدمات بهداشتی و پیش گیری از کرونا وجود دارد و در کنار اجرای طرح نذر آب اقلام بهداشتی نظیر ماسک و... نیز در بین ساکنان این شهرها توزیع خواهد شد. البته روند توزیع این اقلام از حالا نیز شروع شده است.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه این طرح در ۱۵ شهرستان دارای تنش آبی و با هدف تامین آب پایدار برگزار می گردد اظهار داشت: هشت شهرستان در سیستان و بلوچستان، سه شهرستان در خراسان جنوبی، دو شهرستان هرمزگان و دو شهرستان در جنوب کرمان قرار دارند.
به گفته ی ایشان، تحویل بسته های بهداشتی، اعزام تیم های تخصصی و پزشکی، توزیع بسته های مواد غذایی و ایجاد زیرساخت های عمرانی شامل ساخت و تجهیز تاسیسات آبی بمنظور ایجاد دسترسی پایدار به آب آشامیدنی، شیرین سازی و قابل شرب کردن آب موجود در مناطق و لایروبی قنات ها و رودها همچون اقدامات این طرح کشوری است.
نصیری با اعلان اینکه مردم همیشه در کنار جمعیت هلال احمر بوده اند، اظهار داشت: در اجرای این طرح علاوه بر اعتبارات جمعیت هلال احمر و نیز استفاده از همراهی خیرین، از مشارکت ریالی مردم نیز بهره خواهیم گرفت و در همین راستا نیز شهروندان می توانند برای مشارکت در طرح نذرآب ۴ کد دستوری #۷۲۴* را با تلفن همراه خود شماره گیری کنند. همین طور شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد بانک ملی و شمارت کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ نزد بانک ملت برای جمع آوری کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه روند جمع آوری کمک ها و هزینه کرد مانند سالهای قبل بطور شفاف به مردم و خیرین اعلام خواهد شد، گفـت: همانطور که قبلا اعلام کردیم طرح نذرآب ۳ با اعتبار ۱۲۰ میلیاردریال اجرا شد که ۱۰ میلیاردریال در بخش خدمات درمانی، ۸۰ میلیاردریال در بخش حمایتی و بقیه در سایر خدمات هزینه شده است. همین طور در طول سه سال اجرای این طرح اقداماتی نظیر ارسال و تجهیز ۱۳۶۵ تانکر آب، توزیع ۴۴۰ هزار بطری آب، توزیع ۱۵ هزار و ۷۰۰ مورد اقلام دارویی و بهداشتی و توزیع ۱۳۷ میلیاردریال بسته های معیشتی به ۱۰۷ هزار نفر، انجام شده است.1400/04/19
19:05:16
5.0 / 5
311
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی