سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام كرد؛

اجرای طرح پلاک ایمن برای کاهش حوادث ساختمانی

اجرای طرح پلاک ایمن برای کاهش حوادث ساختمانی به گزارش ایمن رها سخنگوی سازمان آتش نشانی ضمن تبریک روز ایمنی و آتش نشانی از اجرای طرح پلاک ایمن برای کاهش حوادث ساختمانی اطلاع داد.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت و گو با رادیو پیام ضمن تبریک روز ملی ایمنی و آتش نشانی و گرامیداشت یاد شهدای این سازمان اظهار داشت: امروز بهانه ای است که هموطنان ما قدر و قیمت ایمنی را که نخستین لازمه زندگی است و هر انسانی باید ابتدا ایمنی را برای خودش به ارمغان آورد بهانه ای است برای گرامیداشت این روز، البته که ما باید در تمام سال ایمنی را حفظ نماییم.
وی اضافه کرد: سازمان آتش نشانی تهران در سالهای اخیر تغییرات بسیار خوبی را درون خود بوجود آورده است و هم اکنون با ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی و ۵۴۰۰ نفر پرسنل از نظر تجهیزاتی و آموزشی و لوازم مورد نیاز آتش نشانان حرفه ای برخوردار می باشد البته مدعی نیستیم که در دنیا اول هستیم اما آتش نشانی تهران نه تنها در کشور بلکه در سطح منطقه هم جز برندها است و حرف های زیادی برای گفتن دارد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار نمود: شهدای آتش نشانی؛ شهدای راه ایمنی هستند و هرکجا که ایمنی وجود نداشته باشد آتش نشانان به آن محل رجوع کردند و در برخی از موراد متاسفانه همکارانمان جان خودشان را از دست دادند.
وی در مورد همیاری شهروندان در ایجاد ایمنی اظهار داشت: شهروندان ما اگر می خواهند که در کنار آتش نشانان باشند مطمئن باشند که با لحاظ کردن اصول ایمنی در کار و زندگی خود و پائین آمدن آمار حوادث می توانند کمک به سزایی به آتش نشانان کنند.
ملکی بیان نمود: خوشبختانه امروز طرحی با عنوان پلاک ایمن که برای ساختمان های به ظاهر کم خطر اما در باطن بسیار پرخطر، ساختمان هایی با ارتفاع کم، که تعداد بسیار زیادی از آنها در تهران وجود دارد کلید زده شده است.
سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: شهروندان کافی است به سامانه تهران من مراجعه نموده و در بخشی تحت عنوان پلاک ایمن وارد شده در این سامانه در هشت بخش سوالات مختلفی در مورد برق، گاز و خطرات آن و راه های خروج و فرهنگ ایمنی طراحی شده است که همکاران ما برپایه پاسخ شهروندان به این سوالات سفارش نامه هایی را در خدمت شهروندان قرار خواهند داد.
وی تصریح کرد: این فرایند کاملاً مجانی است و شهروندان از این طریق می توانند ایمنی محل کار و سکونت خویش را افزایش داده و حتی می توانند در خواست بازدید حضوری دهند تا همکاران ما ضمن بازدید از محل های مورد نظر سفارش های ایمنی را هم به شهروندان بدهند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار نمود: توقع داریم شهروندان از این طرح ها استقبال به عمل آورند چونکه برای این طرح ها کارشناسی و تلاش بسیاری شده است و همه باید دست به دست هم دهیم تا شهر به شهری تاب آور تبدیل شود؛ اگر ما به تنهایی طرح اجرا نماییم و استقبالی صورت نگیرد راه به جایی نخواهیم برد.


منبع:

1400/07/09
12:27:33
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی