رئیس جمعیت هلال احمر اعلام كرد؛

توزیع و برگزاری ۱۶۳۵ چادر در بین زلزله زدگان

توزیع و برگزاری ۱۶۳۵ چادر در بین زلزله زدگان به گزارش ایمن رها رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه اسکان اضطراری زلزله زدگان هرمزگانی شروع شده است از توزیع و برگزاری ۱۶۳۵ چادر در شهرهای مختلف استان هرمزگان اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، کریم همتی در مورد اقلام توزیع شده و خدمات عرضه شده به زلزله زدگان هرمزگانی اظهار داشت: هماهنگی جهت تجهیز اماکن عمومی و ورزشگاه ها برای اسکان اضطراری با مدیریت بحران استانداری اولین اقدامی بود که در جهت اسکان اضطراری روز گذشته انجام شد. وی ادامه داد: آغاز توزیع اقلام زیستی برای اسکان اضطراری خانوارهای روستایی و استقرار خانوارهای بخش فین در اماکن عمومی هم با استفاده از نیروهای هلال احمر همچنان ادامه دارد و تلاش می شود تا همه زلزله زدگان زیر پوشش قرار گیرند. رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: از بامداد امروز هم توزیع بسته های غذایی در میان صدمه دیدگان شروع شد و تا این لحظه ۱۱۲ محموله غذایی ۷۲ ساعته در اختیار خانواده ها قرار گرفته است و توزیع این بسته های غذایی هم تداوم دارد. همتی افزود: چادرها و بسته های غذایی در گیشان غربی، آب شیرین، ذرتو بالا و پایین، چلو، گهره، قطب آباد، قره چاه، سرزه، رضوان، فین، رودشور، چاه کل، دره گز و بندرعباس توزیع شده است و سایر نقاطی که به بسته های غذایی و اسکان اضطراری نیاز دارند هم شناسایی شده است و تمامی نیازمندی آنها تأمین خواهد شد. رئیس جمعیت هلال احمر در مورد اسکان اضطراری زلزله زدگان هرمزگانی توضیح داد: تا ظهر روز دوشنبه، ۱۶۳۵ چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده که از این تعداد، ۲۲۲ چادر در محل های ایمن برگزار شده است تا شهروندان بتوانند در آرامش کامل روزهای آتی را سپری کنند.
به علاوه محمد حسن قوسیان مقدم، دبیرکل هلال احمر هم امروز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با استانهای کرمان، فارس و سازمان امدادو نجات آخرین جزئیات امدادرسانی به زلزله زدگان شرح داد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: هم اکنون منطقه بندی سه گانه مناطق صدمه دیده برای تسریع در امدادرسانی به روستاها انجام شده است. محدوده اول شامل شهرستان بندرعباس و قشم است، محدوده دوم شامل بخش فین و روستای رضوان و محدوده سوم شامل روستاهای حدفاصل بندرعباس تا بخش فین (سرزه، گیشان، ذرتو و …) است.
وی اضافه کرد: جمعیت شهرستان فین ۳ هزار خانوار و جمعیت شهرستان رضوان ۲ هزار خانوار است که جمعیت متأثر از زلزله در این مناطق را تشکیل می دهد. راه اندازی اردوگاه اسکان اضطراری و توزیع چادر برای واحدهای غیرقابل سکونت با تأیید کارشناسان بنیاد مسکن از اقدامات امروز خواهد بود.
همچنین محمد گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم به دنبال وقوع این زمین لرزه اظهار داشت: با وقوع زمین لرزه یکشنبه ۲۳ آبان، به بزرگی ۶.۳ و ۶.۴ ریشتر در ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه، در هرمزگان تیم های سحر سازمان جوانان هلال احمر آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند، تا به هموطنان صدمه دیده از حادثه زلزله خدمت رسانی کنند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تیم های سحر با هدف پیشگیری از وقوع صدمه های روانی و اجتماعی و کاهش آثار زیان بار حوادث و سوانح در خدمت صدمه دیدگان هستند.

1400/08/26
23:34:12
5.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی