سخنگوی سازمان آتش نشانی مطرح كرد؛

آتشسوزی در یک ساختمان مسکونی

آتشسوزی در یک ساختمان مسکونی به گزارش ایمن رها سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع آتشسوزی در یک ساختمان مسکونی شش طبقه و نجات بیشتر از ۵۰ نفر از ساکنین آن اطلاع داد.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: ساعت ۳: ۴۳ دقیقه صبح امروز یک مورد آتشسوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان مصطفی خمینی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.
وی اضافه کرد: دو ایستگاه آتش نشانی به همراه نردبان الکترونیکی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام می شوند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار داشت: محل آتشسوزی یک ساختمان شش طبقه مسکونی ۲۴ واحدی بود که یک طبقه زیر زمین هم داشت که یک موتورخانه به وسعت ۲۰ متر وجود داشت که گرفتار آتشسوزی شده بود و در کنار آن قسمت پارکینگ بود که تعدادی خودرو و موتور سیکلت در آن قرار داشت.
ملکی خاطرنشان کرد: قسمت موتورخانه کاملاً شعله ور بود و نیروها مشاهده نمودند که در قسمت موتورخانه مایع سیلندرهای شارژ فندک و قوطی های رنگ وجود داشت همینطور در کنار موتورخانه مواد قابل اشتعال نگهداری می شد که ریسک حادثه را بالا می برد و اگر تاخیر در عملیات آتش نشانان رخ دهد؛ آتشسوزی می تواند به انفجار ختم شود و وضعیت را بحرانی کند.

وی بیان نمود: دود بسیار زیادی به طبقات بالایی سرایت کرده بود، باآنکه چندنفر از ساختمان خارج شده بودند اما طبیعتاً در آن ساعت ساکنان واحدها مشغول استراحت بودند، آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش گروههای جستجو به طبقات بالایی رفته و افراد را نجات دادند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار نمود: بیشتر از ۵۰ نفر از ساکنانی که در این ساختمان در وضعیت نا ایمن قرار داشتند به سلامت و بدون صدمه خارج کنند و گروه هایی که برای خاموش کردن آتش به طبقات پائینی رفتند خیلی سریع موفق شدند همزمان با خارج کردن سیلندرهای گاز آتش را خاموش کنند و از سرایت به اطراف جلوگیری نمایند.


منبع:

1400/09/03
14:06:36
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی