سرپرست مركز اورژانس تهران عنوان كرد

آلودگی هوا خطر درجه اول تهران

آلودگی هوا خطر درجه اول تهران سرپرست مرکز اورژانس تهران با اعلان اینکه در پی آلودگی هوا، عملیات اورژانس خصوصاً در مناطق مرکزی شهر بالا رفته است، اظهار داشت: باید آلودگی هوا را مثل سیل و زلزله در کنار خطرات درجه اول استان تهران و شهرستان تهران محسوب نماییم.


دکتر یحیی صالح طبری در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت آلودگی هوای تهران، افزایش آمار مراجعه به اورژانس و اقداماتی که اورژانس در این راستا انجام داده است اظهار نمود: یکی از بزرگترین معضلات شهرستان تهران آلودگی هوا است. آلودگی هوا یکی از سخت ترین و جدی ترین معضلات تهران است که برای رفع آن باید حتما دستگاهها با تمام توان عملیاتی و نه گفتمانی پای کار بیایند؛ چونکه با گفتمان کار حل نمی گردد.
وی افزود: زمانی که عملیاتی سر کار بیاییم همه به منفعتی که از کار تیمی حاصل می شود خواهند رسید. در تهران بمحض اعلام وضعیت اضطرار و قرمز در تمام میدان های مهم شهر اتوبوس آمبولانس، آمبولانس و موتورلانس مستقر می نماییم که خدمات ارائه نمایند چونکه در آن صورت بیماران قلبی و تنفسی و با سابقه قبلی و افرادی که سیستم ایمنی آنها مشکلی دارند، در معرض خطر هستند و ممکنست نیاز به خدمات فوری ما داشته باشند.
سرپرست مرکز اورژانس تهران با اعلان اینکه جمعیت ثابت تهران هشت و نیم تا ۹ میلیون است نفر اما روزانه تا ۱۱ و نیم میلیون نفر هم در تهران حضور دارند، اظهار نمود: بمحض افزایش آلودگی هوا ناخودآگاه تلفن های اورژانس بیش از پیش زنگ می خورد. در این چند روز گذشته نیز تعداد تماس ها بالا رفته و ماموریت ها نیز بیشتر شده است. با تمام توان و کدهای عملیاتی در خدمت مردم هستیم.
سرپرست مرکز اورژانس تهران اضافه کرد: در وضعیت آلودگی هوا ممکنست حدود ۱۵ تا ۳۵ درصد عملیات اورژانس افزایش پیدا کند که این امر بسته به شرایط و میزان امدادخواهی است. آلودگی هوا با کرونا عجین شده و ماموریت ها بالا رفته است. روزانه تا ۲۱ هزار تماس تلفنی را جواب می دهیم.
صالح طبری اظهار داشت: در پی آلودگی هوا، عملیات در مناطق مرکزی شهر همچون مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۶، ۷، ۱۳، ۱۴ و۱۶ بالا رفته است.
صالح طبری اظهار داشت: بیشتر افرادی که در پی آلودگی هوا به اورژانس مراجعه می کنند بیماران قلبی و تنفسی هستند. تعداد مرگ بر اثر آلودگی هوا را پزشکی قانونی باید اعلام نماید اما اساسا در این شرایط مرگ هم افزایش می یابد چونکه ماموریت های ما نیز بالا رفته و افراد دارای بیماریهای زمینه ای و نقص ایمنی حتما در معرض شدید آلودگی هوا هستند و در بعضی از موارد منجر به مرگ هم می شود.
سرپرست مرکز اورژانس تهران اظهار داشت: معضل آلودگی هوا از صفر تا صد آغاز می شود. صفر آن ما، بعنوان شهروندان هستیم که باید وظیفه شهروندی خودرا برای کاهش آلودگی هوا انجام دهیم و از طرف دیگر شهرداری باید وسیله حمل و نقل عمومی به روز و منظم را برای شهروندان بوجود آورد تا مردم بتوانند بدون دغدغه سر کار بروند. همین طور شرکت های خودروسازی باید خودرو های باکیفیت بسازند. واحدهای تولیدی نیز که آلوده کننده هوا هستند باید فیلترهای خاص خودرا داشته باشند.
وی افزود: پس یک فردی که در این شهر زندگی می کند تا فردی که بالاترین مرجع تصمیم گیری در شهرستان تهران است هر کدام به اندازه سهم خود در این آلودگی سهم دارند.
وی اظهار داشت: باید آلودگی هوا را مثل سیل و زلزله در کنار خطرات درجه اول استان تهران و شهرستان تهران محسوب نماییم.

1400/09/04
20:23:53
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی