هم دستی زن و شوهری برای کلاهبرداری در پوشش برنده شدن در مسابقه رادیویی

هم دستی زن و شوهری برای کلاهبرداری در پوشش برنده شدن در مسابقه رادیویی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت زن و شوهری که با ترفند برنده شدن در مسابقه رادیویی مبادرت به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، آگاهی داد.


سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: مدتی قبل شهروندی به پلیس فتا مراجعه و اعلام نمود که زنی بعد از تماس با او خودرا مجری یک برنامه رادیویی معرفی کرده و مدعی شده که این زن برنده یک مسابقه رادیویی شده است.
وی با اشاره به اظهارات شاکی افزود: این زن فضای محیطی را به شکلی به وجود آورده بود که مالباخته تصور کرده که واقعا از یک استودیوی ضبط رادیویی با او تماس گرفته شده است. از طرفی دیگر نیز با توجه به این که فردی که خودرا مجری معرفی کرده بود، صدای خوبی هم داشته، شاکی فریب آنان را خورده است. در همین راستا نیز از مالبخاته خواسته شده تا برای دریافت جایزه اش سریعا به نزدیکترین دستگاه خودپرداز رفته و بعد از وارد کردن کارت عابر بانک به دستگاه کدهای مختلفی را که مجرم از پشت تلفن به او اعلام نموده بود، وارد دستگاه کند.
معظمی گودرزی افزود: با وارد کردن این کدها ناگهان شاکی متوجه خالی شدن حسابش شده و بعد از آن نیز دیگر پاسخی به تماسهای او داده نشده و بدین جهت برای شکایت به پلیس فتا مراجعه نموده است.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اعلان اینکه رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستورکار ماموران قرار گرفت، اظهارکرد: ماموران با انجام اقدامات تخصصی و فنی موفق به شناسایی این افراد شده و محل اختفای آنان را شناسایی نمودند. در همین راستا نیز مجوز قضایی دریافت شده و ماموران دو متهم را که یک زن و یک مرد بودند در مخفیگاهشان واقع در جنوب تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
وی با اشاره به حضور متهمان در مقر پلیس و انجام بازجویی از آنان اظهارکرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که دو متهم زن و شوهر بوده و با همکاری یکدیگر تصمیم به چنین اقدامی گرفته و با ترفند برنده شدن در مسابقه مبادرت به خالی کردن حساب شهروندان کرده ند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اعلان اینکه متهم به همراه پرونده تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد، اظهارکرد: تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.
معظمی گودرزی به شهروندان هشدار داد که به هیچ عنوان فریب چنین تماس ها و وعده هایی را نخورده و مطمئن باشند که هیچ یک از شبکه های رادیویی و تلویزیونی برای اعلام برنده شدن در مسابقه چنین کاری انجام نداده و چنین تماس هایی اساسا کلاهبرداری است.1400/09/11
14:19:51
5.0 / 5
1107
تگهای خبر: پلیس , تخصص , شهروندان , كارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی