آتشسوزی ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان

آتشسوزی ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات چهار تن در حادثه آتشسوزی یک ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان خبرداد.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، درباره جزئیات وقوع آتش سوزی در این ساختمان اظهار داشت: در ساعت ۴: ۳۴ بامداد امروز حادثه آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان کریمخان، خیابان آبان شمالی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که بلافاصله بعد از آن دو ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل اعزام شدند.
وی مدت زمان رسیدن آتش نشانان به محل را سه دقیقه اعلام نمود و اظهار داشت: آتش نشانان بعد از حضور در محل مشاهده نمودند که حریق در یک ساختمان قدیمی سه طبقه رخ داده بود که در طبقه همکف آن دو باب مغازه وجود داشت و طبقات دیگر مسکونی بودند. کانون حریق هم واحدی به مساحت حدود ۱۲۰ مترمربع در طبقه اول بود و شعله های آتش درحال سرایت به دیگر طبقات بود.
ملکی با اعلان اینکه حریق در طبقه اول رخ داده بود و کاملا شعله ور بود اظهارکرد: زمانی که نیروها به محل رسیدند آتش به بالکن ها هم سرایت کرده بود و مشخص بود که داخل واحد هم کاملا شعله ور است. دود و شعله زیاد از بالکن و پنجره ها به بیرون می زد و افرادی در همین ساختمان گرفتار بودند.


سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: آتش نشانان باتوجه به حجم زیاد شعله، دود و حرارت داخل منزل عملیات اطفا را آغاز کردند و چهار نفر را از داخل ساختمان نجات دادند که یک خانم حدودا ۷۰ ساله و مردی جوان از طبقه اول و کانون حریق و از طبقه دیگر یک هم یک آقا و خانم نجات داده شدند. خوشبختانه همه این افراد سالم بوده و مشکل خاصی نداشتند.
وی اظهار داشت: همزمان عملیات خاموش کردن آتش بوسیله لوله کشی به داخل و از بیرون ساختمان آغاز و پس از مدتی تلاش آتش خاموش شد. یکی از اتاق های واحدی که گرفتار حریق شده بود مملو از پارچه، تعداد زیادی لحاف و تشک و وسایل استراحت بود که همین موضوع عملیات اطفا را مشکل تر کرده بود چونکه باید لکه گیری بصورت دقیقی صورت می گرفت. برهمین اساس نیروهای آتش نشانی تا ساعتی بعد از اطفا حریق درحال جابه جایی اجناس، ایمن سازی و تخلیه دود بودند.


سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره خسارت جانی ناشی از این حریق اظهار داشت: تلفات جانی اتفاق نیفتاد اما یکی از آتش نشانان از ناحیه دست گرفتار صدمه دیدگی شد که در محل توسط عوامل اورژانس بصورت سرپایی مداوا شد. در آخر هم آتش نشانان به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند.
منبع:

1401/02/06
23:44:48
5.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی