بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

رشتخوار خراسان رضوی با ۵ زمینلرزه لرزید

رشتخوار خراسان رضوی با ۵ زمینلرزه لرزید به گزارش ایمن رها، در هفته گذشته رشتخوار استان خراسان رضوی با پنج زلزله لرزید، ضمن آنکه دهلران استان ایلام هم زلزله ای به بزرگای ۴ را تجربه نمود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در هفته گذشته رشتخوار استان خراسان رضوی پس از یک زلزله به بزرگای ۴.۸، زلزله هایی به بزرگای ۴.۱، ۳، ۲.۹ و ۲.۵ را تجربه نمود. همینطور در استان کرمان زمینلرزه های ۳.۹ در هجدک، ۳.۷ در کشیت و دو زلزله ۳.۱ و ۳.۶ در راور این استان رخ داد.
در استان بوشهر هم زلزله هایی با بزرگای ۳.۴ و ۳.۹ در بندر گناوه و در هرمزگان زلزله های ۳.۵ در فین و ۳.۱ در جایزان به ثبت رسید. جزئیات زمینلرزه های این منطقه به این شرح است:
شنبه ۱۵ مرداد
در زرند استان کرمان زلزله ۲.۶، در جناح استان هرمزگان زلزله ۲.۹، در کنگ استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ رخ داد.
بندر گناوه استان بوشهر با زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۲۸ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه ای در ۷ کیلومتری بندر گناوه، ۲۱ کیلومتری بندر ریگ و ۳۳ کیلومتری امام حسن این استان بوده است. زلزله ۳.۹ در عمق ۱۱ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در هجدک استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون این زمینلرزه در ۱۴ کیلومتری هجدک، ۳۱ کیلومتری چترود و ۳۶ کیلومتری خانوک این استان گزارش شد.
یکشنبه ۱۶ مرداد
رباط پشت بادام استان یزد با زلزله ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۴ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه ای در ۹۷ کیلومتری رباط پشت بادام استان یزد و ۹۸ کیلومتری نایبند و ۱۰۰ کیلومتری طبس استان خراسان جنوبی گزارش شد.
دهلران استان ایلام زلزله ای به بزرگای ۴ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه نمود و کانون رومرکز آن در ۷ کیلومتری دهلران، ۲۷ کیلومتری موسیان و ۲۹ کیلومتری آبدانان این استان بوده است. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای این منطقه بوده است.
در روداب استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹، در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷ و در عشق آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.
دوشنبه ۱۷ مرداد
چمستان استان مازندان زلزله ۲.۵، صیدون استان خوزستان زلزله ۲.۸، فیروزان استان همدان زلزله ۲.۶ و نوده خاندوز استان گلستان زلزله ۲.۹ را تجربه کردند.
در رشتخوار استان خراسان رضوی پس از زلزله ای به بزرگای ۴.۸ زمینلرزه دیگری با بزرگای ۴.۱ در عمق ۹ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در۱۵ کیلومتری رشتخوار، ۳۳ کیلومتری دولت آباد و ۴۰ کیلومتری سلامی این استان گزارش شد. زلزله ۲.۶ از دیگر رخدادهای این منطقه بوده است.
سه شنبه ۱۸ مرداد
در قیر استان فارس زلزله ۲.۹ و در موسیان استان ایلام زلزله ۲.۶ رخ داد.
سالند استان خوزستان با زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۹ کیلومتری سالند، ۳۳ کیلومتری گتوند و ۳۷ کیلومتری دزفول این استان گزارش شد.
چهارشنبه ۱۹ مرداد
در قیر استان فارس زلزله ۲.۹، در راور استان کرمان زلزله ۲.۵ و در سرگز استان هرمزگان زلزله ۲.۸ رخ داد.
در فین استان هرمزگان زلزله ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۴ کیلومتری فین، ۳۶ کیلومتری قلعه قاضی و ۴۲ کیلومتری تخت این استان بوده است.
جایزان استان خوزستان با زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۲۳ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه ای در ۱۹ کیلومتری جایزان، ۲۵ کیلومتری مشراگه و ۲۵ کیلومتری امیدیه این استان گزارش شد.
پنج شنبه ۲۰ مرداد
در کشیت استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۶ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۰ کیلومتری کشیت، ۲۲ کیلومتری گلباف و ۳۹ کیلومتری اندوهجرد این استان بوده است.
در راور استان کرمان پس از یک زلزله با بزرگای ۲.۶، زمینلرزه دیگری به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۴ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۶۱ کیلومتری راور و ۹۳ کیلومتری هجدک استان کرمان و ۹۵ کیلومتری نایبند استان خراسان جنوبی گزارش شد. زلزله ۳.۶ در عمق ۸ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در رشتخوار استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۵ و در خوسف استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.
جمعه ۲۱ مرداد
در راور استان کرمان زلزله ۲.۵ رخ داد.
رشتخوار استان خراسان رضوی با زمینلرزه ای به بزرگای ۳ در عمق ۷ کیلومتری زمین لرزید.1401/05/22
09:59:47
5.0 / 5
168
تگهای خبر: زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی