پلیس هشدار داد

کلاهبرداری با پیامک پرونده اغتشاشات

کلاهبرداری با پیامک پرونده اغتشاشات به گزارش ایمن رها، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به ارسال پیامک هایی با عنوان «پرونده اغتشاشات» به مردم اخطار داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سودجویان و کلاهبرداران سایبری از هر فرصتی برای سوءاستفاده از شهروندان و کاربران فضای مجازی اقدام می کنند و در تازه ترین اقدام مجرمانه شان مبادرت به ارسال پیامک هایی با کلیدواژه ناآرامی های اخیر در کشور شده اند. این افراد پیامکی را با این مضمون که «پرونده اغتشاشات شما در لینک زیر» قابل دسترسی است برای شمار زیادی از شهروندان ارسال کرده اند و طبیعی است در این شرایط ارسال چنین پیامک هایی می تواند باعث نگرانی شهروندان شده و آنان ترغیب شوند تا وارد لینک درج شده در پایان پیامک شوند.
لمس لینک مذکور باعث هدایت کاربران به صفحات جعلی و حاوی بدافزار می شود. صفحاتی که خطراتی همچون فیشینگ، بدافزار و... در آنها وجود دارد. این لینک ها یا کاربران را به صفحات جعلی هدایت می کند که در چنین صورتی عموما از کاربران خواسته می شود تا با پرداخت مبلغی اندک به پرونده خود دسترسی داشته باشند، کم بودن مبلغ مذکور سبب می شود که کاربر نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. در این شرایط اطلاعات حساب بانکی کاربران کپی شده و سودجویان نسبت به تخلیه موجودی حساب اقدام می کنند.
در روش دیگر هم امکان دارد هیچ درخواستی برای برداشت وجه وجود نداشته باشد، اما کاربر بمحض لمس لینک و ورود به آن در واقع به صورت ناخواسته با آلوده شدن گوشی تلفن همراه خود موافقت کرده و در این حالت تلفن همراه به بدافزارهایی آلوده می شود که به باعث آن افراد سودجو به اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه دسترسی پیدا کرده و از این طریق از کاربران سوءاستفاده می کنند.
سرهنگ معظمی گودرزی


منبع:

1401/09/02
15:23:12
5.0 / 5
217
تگهای خبر: پلیس , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی