شرط کاهش حوادث ترافیکی و تعداد فوت شدگان چیست؟

شرط کاهش حوادث ترافیکی و تعداد فوت شدگان چیست؟ به گزارش ایمن رها، دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اگر یک چهارم بار مالی ناشی از خسارت تصادفات جاده ای را به پیشگیری معطوف نماییم، حوادث ترافیکی بیش از 50 درصد کاهش پیدا می کند و تعداد فوت شدگان 70 درصد کمتر می شود.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا یعقوب سلیمانی در سمپوزیوم ملی قرارگاه کاهش تلفات حوادث ترافیکی و پویش «نوروز ۱۴۰۲ بدون حوادث ترافیکی» اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی افزایش سفرهای نوروزی در فروردین ۱۴۰۲، جمعیت هلال احمر آمادگی خودرا برای اجرای طرح نوروزی افزایش داده و در کنار دیگر دستگاه های مسئول آماده است تا در دو بخش پیش گیری از حادثه و امدادرسانی به حادثه دیدگان از تمام توان نیروهای متخصص خود و ناوگان امدادی زمینی و هوایی استفاده نماید.

وی اشاره کرد: باید بر ایمن سازی جاده ها و خودرو ها بیش از هرچیز دیگری اهتمام ورزیده شود.

سلیمانی پیشنهاد داد: تدوین راهبرد ملی ایمنی و راه های کشور می تواند با تقسیم کار ملی دراین زمینه شرایط مطلوبی را برای کاهش حوادث فراهم آورد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ترافیکی اظهار داشت: در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ شمسی اطلاع رسانی و اقدامات فرهنگی خوب و قوی توانست آمار تصادفات جاده ای را کم کند. آن موفقیت نتیجه هم افزایی ۳۳ دستگاه مسئول در حوادث ترافیکی است که امیدواریم با تشکیل قرارگاه ملی کاهش تلفات حوادث ترافیکی و برگزاری این سمپوزیوم ها، نمودار تصادفات جاده ای باردیگر به خط نزولی برگردد.

سلیمانی اضافه کرد: در ماه های اخیر تمرین های بازآموزی در رشته های تخصصی نجات برای امدادگران برگزار شده است. سامانه های متکی به فناوری بروزرسانی شده و هلال احمر ایران آماده شروع طرح نوروزی و حضور پررنگ و منسجم در محورهای مواصلاتی کشور و ورودی شهرها است.

کاهش تصادفات جاده ای امکان پذیر است
علی گرجی اظهار داشت: در کاهش تصادفات جاده ای بیش از ۳۰ دستگاه مسئول هستند اما اغلب تنها هلال احمر و پلیس راهور پای کار می آیند.
رییس مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا اظهار داشت: اگر هلال احمر با همکاری پلیس راهور و دیگر دستگاه های مسئول بتواند حتی به میزان یک نفر از آمار فوت شدگان احتمال تصادفات رانندگی در روزهای نوروز بکاهد، می ارزد که همه ما از امروز تلاش خودرا بیشتر نماییم.
وی ادامه داد: اقدامات خوب هلال احمر و پلیس موجب کاهش ۲۰ درصدی حوادث ترافیکی در روزهای اربعین امسال و ترددهای گسترده خودرو های سبک و سنگین در غرب کشورشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر گرجی در آخر اظهار داشت: قرارگاه ملی سمپوزیوم مدیریت و کاهش حوادث ترافیکی از تابستان امسال با هدف تجمیع تجارب دستگاه های مسئول در دهه ۹۰ شمسی در حوزه کاهش تصادفات جاده ای و با میزبانی هلال احمر شکل گرفت.
کتاب اطلس عملیات های امداد و نجات ایران رونمایی شد در جریان برگزاری دومین سمپوزیوم ملی قرارگاه کاهش حوادث ترافیکی از کتاب اطلس جامع عملیات های امداد و نجات جاده ای در ۱۰ سال قبل با حضور رییس جمعیت هلال احمر و جانشین رییس پلیس راهور رونمایی گردید.
در این کتاب اطلاعات گسترده ای از بیش از ۶۵ هزار عملیات امداد و نجات هلال احمر در بازه زمانی ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۱ گردآوری شده است تا در اختیار پژوهشگران و مدیران مربوطه در کشور قرار گیرد و مبنای برنامه ریزی برای پیشگیری سوانح و کاهش تلفات حوادث باشد.
بگفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر بیش از ۶۰ درصد از عملیات گردآوری شده در این کتاب را حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ این اطلس زیر نظر پیرحسین کولیوند - رییس جمعیت هلال احمر - گردآوری و در قطع رحلی با ۳۸۲ صفحه انتشار یافته است.

منبع:

1401/12/11
14:54:30
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی