رحیم صفوی :

بعید می دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید

بعید می دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید به گزارش ایمن رها مشاور و دستیار فرمانده كل قوا با اشاره به اینكه بعید می دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید، خاطرنشان كرد: مهمترین خطر عملیات روانی، مشكلات اقتصادی و بلایای طبیعی است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سرلشكر یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار فرماندهی كل قوا در یازدهمین جشنواره جوان سرباز كه امروز (چهارشنبه)در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار گردید اظهار داشت: نگاه فرماندهی معظم كل قوا به سربازی یك نگاه تحولی است كه همان رشد و تعالی جوانان بعنوان كادرهای آینده نظام است.
وی با اشاره به اینكه خدمت وظیفه فرصتی برای ساختن مدیران آینده كشور است، اضافه كرد: هر ساله به صورت متوسط ۴۰۰ هزار نیروی وظیفه وارد خدمت وظیفه می شوند كه از این تعداد بیشتر از ۱۵۰ هزار نفر تحصیلات دانشگاهی و مدارك لیسانس، فوق لیسانس و دكتری دارند كه طبیعتاً پس از گذراندن دوره سربازی در بخش خصوصی یا دولتی وارد صحنه اجتماع می شوند.
مشاور و دستیار فرمانده كل قوا با اشاره به اینكه هر ساله ۴۰ هزار نیروی وظیفه بعنوان امریه در دستگاه های دولتی مأمور خدمت می شوند، اظهار داشت: حدود ۲۲۵ سرباز نخبه توسط بنیاد ملی نخبگان به ستاد كل نیروهای مسلح معرفی شده كه اینها پروژه های تخصصی ملی، استانی و منطقه ای را عهده دار می شوند.
سرلشكر رحیم صفوی اظهار داشت: در سیل اخیر ده ها هزار نفر از نیروهای وظیفه و كادر ارتش، سپاه و ناجا در مناطق سیل زده حضور پیدا كرده و به سیل زدگان گلستان، لرستان و خوزستان كمك كردند و با روحیه مردم داری به كمك مردم شتافتند كه این شرایط نشان دهنده فهم و عطوفت جوانان ما است.
او همینطور با اشاره به حضور گروه های جهادی در مناطق سیل زده افزود: مردم میلیاردها تومان كمك نقدی به سیل زدگان داشتند. همینطور میلیاردها تومان كالا فرستادند.
مشاور و دستیار فرمانده كل قوا با تاكید بر اینكه خداوند بهترین ملت و جوانان را به ما داده است، افزود: در ابتدای انقلاب ۳۶ میلیون جمعیت داشتیم كه هم اكنون به ۸۲ میلیون رسیده است. ۴۶ میلیون نفر جوان زیر ۴۰ سال هستند و باید مدیران بتوانند از این جوانان در صحنه های رونق تولید و خدمات استفاده كنند.
سرلشكر رحیم صفوی تصریح كرد: جوانان امروز بهتر از ما هستند و گام دوم انقلاب اسلامی با هوشمندی و مردم داری این جوانان پیگیری می شود. ما باید قدرت اول غرب آسیا بشویم. در حوزه علم قدرت دفاعی و آبادانی رشد نماییم. البته از نظر من الان هم هستیم اما مشكلاتی مثل مشكلات اقتصادی وجود دارد.
وی تصریح كرد: اگر خطری برای كشور پیش بیاید جوانان نیروی وظیفه بهتر از جوانان قدیم پیش قدم می شوند و در مقابل حوادث آینده سینه سپر می كنند. البته بعید می دانم خطر تهاجمی زودهنگام به سراغ ما بیاید. مهمترین خطر عملیات روانی، مشكلات اقتصادی و بلایای طبیعی است.
مشاور فرمانده كل قوا با اشاره به اینكه از نظر من فلسفه خدمت وظیفه، فلسفه آمادگی و ساختن جوانان است، اظهار داشت: فرماندهان نیروی انتظامی باید میدان رشد، كمال و مهارت آموزی و همینطور كار دسته جمعی را مورد توجه قرار دهند.
او در آخر تصریح كرد: در پنج سال قبل ۵۵ هزار مبحث تحقیقی را جوانان دانشگاهی در نیروهای مسلح انجام داده اند كه نشان دهنده ظرفیت بالای آنها است.1398/01/28
13:45:40
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: تخصص , تولید , حوادث , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی