سردار اشتری:

ماموران پلیس در اعتراض های اخیر به بیگانگان بهانه ندادند

ماموران پلیس در اعتراض های اخیر به بیگانگان بهانه ندادند ایمن رها: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اعتراض های اخیر اظهار داشت: هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و باعث خسارت به اموال عمومی و حتی صدمه به كسب و كار مردم شد اما ناجا تجربه ورود به عرصه ای پیدا كرد كه ببینیم ماموران ما در چنین صحنه هایی به بیگانگان بهانه ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده كنند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در یازدهمین همایش سراسری و دومین همایش مجازی معاونان تربیت و آموزش ناجا كه به صورت ویدئو كنفرانس در سالن فجر ستاد ناجا برگزار شد، به حوادث چند روز گذشته و اقدامات انجام شده از جانب ناجا اشاره و از هوشیاری مردم تشكر كرد.
وی اضافه كرد: صمیمانه از همه فرماندهان، معاونان و كاركنانی كه در چند روز گذشته در میدان بودند و با اقتدار، هوشیاری و خویشتن داری این عرصه را مدیریت و اقدامات لازم را انجام دادند تشكر می كنم.
فرمانده ناجا خاطرنشان كرد: بیشتر مسئولان كشور از عملكرد ناجا طی این چند روز تقدیر كردند كه برای ما انجام وظیفه بود.
سردار اشتری تاكید كرد: در چند روز گذشته تجمعات انفرادی با محوریت اقتصادی و معیشتی شكل گرفت اما بلافاصله گروه های ضدانقلاب با سوء استفاده از این فضا در موج اعتراضات سوار شدند البته مردم عزیز سریعا صف خودشان را از گروه های سوء استفاده گر جدا كردند، چند شبی درگیری بود اما بیشتر افرادی كه در تجمعات روزهای بعدی حضور داشتند كسانی بودند كه قصد داشتند تحركات غیرقانونی را در جهت اهداف كشورهای بیگانه و معاند انجام دهند.
وی با اشاره به اینكه در این رابطه، مردم و دستگاه های انتظامی و امنیتی خوب ورود كردند و توانستند گروه های ضدانقلاب را مهار كنند، تاكید كرد: الحمدالله وضعیت در آرامش كامل است و به نظر می رسد در چند روز آینده تحركات به حداقل ممكن برسد.
فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان كرد: ناجا با آمادگی هایی كه دارد در بخش آموزش و حرفه ای گرایی به خوبی توانست این تجمعات كه تلاش در بر هم زدن نظم و امنیت كشور و خسارت به اموال عمومی داشت را مهار كند.
وی اضافه كرد: بیش از 70 درصد افراد دستگیر شده در تجمعات اخیر توسط پلیس هدفمند دستگیر شدند، هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و باعث خسارت به اموال عمومی و حتی صدمه به كسب و كار مردم شد اما ناجا تجربه ورود به عرصه ای پیدا كرد كه ببینیم ماموران ما در چنین صحنه هایی به بیگانگان بهانه ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده كنند.
فرمانده ناجا افزود: این مورد نشان داده است آموزش ها و حرفه ای گرایی ها در ناجا خیلی هوشمندانه و مقتدرانه عمل كرده است.
سردار اشتری تاكید كرد: از وظایف مهم ناجا، برقراری نظم و امنیت و اعمال قانون است كه تلاش می نماییم در رفتار ناجا، رفتاری شایسته باشد. یعنی برقراری نظم و امنیت تا سعه صدر، صبر و بردباری و در عین حال توأم با اقتدار انجام می گردد.
عالی ترین مقام انتظامی كشور اظهار داشت: پلیس باید برای رسیدن به هدف و حفظ نظم و امنیت رفتار حرفه ای داشته باشد كه بحمدالله در تجمعات اخیر این مورد به خوبی انجام شد.
فرمانده ناجا تاكید كرد: خط قرمز ما امنیت مردم و اموال، حراست و حفاظت از اماكن است.
وی با اشاره به اینكه باید خویش را نسبت به گذشته آماده تر نماییم و ببینیم چگونه می توانیم مأموریت خویش را به نحو احسن انجام دهیم، اظهار داشت: امروز از كانتینری كه به همت فاوا و معاونت تربیت و آموزش ناجا احداث شده بود، بازدید كردیم و شاهد اجرای پروژه بسیار مناسبی در جهت ارتقاء آموزش و تربیت بودیم.
وی تصریح كرد: كاركنان، مدیران و فرماندهان باید اهتمام ویژه ای به آموزش و تربیت داشته باشند و با فناوری و تكنولوژی روز آشنا باشند تا بتوانند در اجرای مأموریت های خود به خوبی از آن بهره مند شوند.
فرمانده ناجا تاكید كرد: باید متناسب با مقتضیات زمانی و مكانی و در حفظ و ارتقای امنیت و آرامش در بخش آموزش تلاش نماییم.
وی با اشاره به اینكه آموزش باید بومی سازی و متناسب با نیازها و در عین حال كاربردی باشد، اظهار نمود: آموزش، كتب و تجهیزات ما باید بومی سازی و متناسب با نیازها شود تا بتوانیم در اجرای مأموریت ها تأثیرگذارتر عمل نماییم.
سردار اشتری تاكید كرد: نگاه ناجا در آموزش باید متحولانه و خلاقانه باشد، ما به دنبال كمال و تعالی در حوزه های مختلف پلیسی هستیم و این میسر نمی شود مگر با ابداعات تحول گرایانه در بخش آموزش كه بایستی در این راستا تلاش نماییم كه ان شاء الله تأثیرات مثبتش را در اجرای مأموریت ها ببینیم.
فرمانده ناجا خاطرنشان كرد: ما سرباز ولایت هستیم و در هر عرصه ای كه لازم باشد باید ورود پیدا نماییم و بحمدالله تابحال این مورد صورت گرفته است، از این بابت كه لباس خدمت به تن داریم خدا را شاكریم و از مردم عزیز كه خودجوش در پشتیبانی از نظام و ولایت راهپیمایی كردند، تشكر می نماییم.
عالی ترین مقام انتظامی كشور تاكید كرد: یكی از دلایلی كه دشمنان و گروه های ضدانقلاب می خواهند به امنیت كشور لطمه بزنند، امنیت مثال زدنی است كه ما در جزیره ناآرامی ها داریم.
بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار اشتری در خاتمه اظهار داشت: امروز آمادگی ما بیش از روزهای گذشته است و این میزان آمادگی خواست خداوند متعال، وجود مقام معظم رهبری و تدابیر داهیانه ایشان است كه باعث حفظ امنیت و آرامش در كشور ما شده است.1396/10/14
20:08:41
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: امنیت , پلیس , حادثه , خسارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی