رئیس پلیس تهران بزرگ خبر داد

دستگیری ۱۸۸ مجرم و سارق حرفه ای در پایتخت، طرح ویژه برای برخورد با قاپ زن ها

دستگیری ۱۸۸ مجرم و سارق حرفه ای در پایتخت، طرح ویژه برای برخورد با قاپ زن ها ایمن رها: رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری 188 سارق و مجرم حرفه ای در سومین مرحله از طرح كاشف پلیس آگاهی آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای سومین مرحله از طرح كاشف كه قبل از ظهر امروز در مقر مركزی پلیس آگاهی پایتخت برگزار شد، اظهار داشت: همكاران من در مجموعه پلیس آگاهی طی روزهای گذشته سومین مرحله از طرح برخورد با سارقان و مجرمان حرفه ای پایتخت را كه بعنوان طرح كاشف شناخته می شود به مرحله اجرا درآوردند كه در جریان آن ۱۸۸ سارق حرفه ای و سابقه دار كه بعضی از آنها در چارچوب ۴۵ باند فعالیت می كردند شناسایی و دستگیر شدند.
رحیمی با اشاره به اینكه این افراد تا كنون به ۲۴۰۰ فقره سرقت و دیگر اقدامات مجرمانه اعتراف كرده اند، اظهار نمود: تحقیقات از افراد دستگیر شده كه جرایمی همچون سرقت، كیف قاپی، سرقت از منزل، سرقت خودرو، جعل، سرقت محموله و... دستگیر شدند ادامه دارد.
رحیمی درباره اینكه چند درصد از افراد دستگیر شده در این طرح سابقه دار هستند اظهار داشت: ۱۰۵ نفر یا به عبارتی معادل ۵۶ درصد از دستگیرشدگان در طرح كاشف ۳ سابقه دار هستند.
رحیمی همین طور به اجرای طرح ویژه برخورد با كیف قاپی و موبایل قاپی موسوم به طرح صاعقه آگاهی داد و اظهار داشت: در اجرای این طرح بیشتر از ۵۰۰ مامور موتورسوار از یگان هایی همچون پلیس آگاهی، پلیس امنیت، پلیس پیشگیری و... حضور دارند كه این افراد مبادرت به برخورد با سارقان كیف قاپ و موبایل قاپی كه عموما با موتورسیكلت دست به چنین اقداماتی زدند می كنند. در اولین مرحله این طرح كه طی روزهای گذشته انجام شد ۳۷۱ نفر بازداشت شدند كه ۷۱ نفرشان سارق بوده و مابقی مظنون به سرقت هستند كه تحقیقات از آنها ادامه دارد.
رحیمی افزود: از این افراد ۱۲۲ دستگاه تلفن همراه سرقتی، ۷۱ دستگاه موتورسیكلت پلاك مخدوش و ده ها قلم انواع اقلام سرقتی كشف شده است.
كاهش ۴۰ درصدی كیف قاپی و موبایل قاپی با طرح صاعقه
بگفته رئیس پلیس پایتخت از زمان اجرای اولین مرحله طرح صاعقه تا كنون روزانه حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد از آمار كیف قاپی و موبایل قاپی در پایتخت كاهش یافته است.
وی درباره اینكه آیا پلیس با مالخران نیز برخورد خواهدنمود نیز اظهار داشت: طرح های برخورد با مالخران به شكل توامان اجرا می شود. چونكه در مواردی حتی سارقان مالخر نیز هستند و ما با این افراد برخورد می نماییم.
او همینطور از ایجاد تحولی جدی در تحویل اموال مسروقه مكشوفه به مردم آگاهی داد و اظهار داشت: در این زمینه حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد اموال مسروقه مكشوفه به مالباختگان باز می گردد و مابقی نیز جزو اموالی است كه یا از بین رفته یا به هر طریقی در دسترس نیست كه در این زمینه دستگاه قضایی دستورات لازم را صادر خواهدنمود.
رحیمی در پاسخ به پرسشی در مورد اینكه میزان حمایت دستگاه قضایی از پلیس در برخورد با مجرمان چگونه است اظهار داشت: ما امیدواریم كه نظارت بیشتری در مورد مجرمان سابقه دار صورت بگیرد.
وی با اشاره به فعالیت قرارگاه مشترك مبارزه با سرقت توسط پلیس پایتخت و دادستانی تهران اشاره كرد: این قرارگاه طی دو ماه گذشته فعال شده و خوشبختانه نتایج خوبی نیز داشته است بطوری كه آهنگ افزایش وقوع سرقت در پایتخت از ۹ درصد به ۵ درصد كاهش یافته، به عبارتی میزان كشفیات پلیس ۱۲ درصد افزایش و میزان وقوع سرقت ۴ درصد كاهش یافته است.1398/05/30
15:31:01
5.0 / 5
4251
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی