فرمانده نیروی انتظامی تاكید كرد

رفع مشكل مسكن پرسنل ناجا تا سه سال آینده، برخورد جدی با بدحجابی

رفع مشكل مسكن پرسنل ناجا تا سه سال آینده، برخورد جدی با بدحجابی به گزارش ایمن رها فرمانده نیروی انتظامی تصریح كرد: باید تلاش نماییم كه از امسال تا سه سال آینده مشكل مسكن كاركنان رفع گردد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ضمن تشكر از حضور مسؤلان و فرماندهان در این گردهمایی، اظهار داشت: هدف ما از این گردهمایی این بود كه فرماندهان به بیان نقطه نظرات خود بپردازند و اگر پیشنهاد، راهكار و یا انتقادی دارندآن را عرضه كنند، ازاین رو لازم است اگر فردی پیشنهادی دارد كه می تواند كشتی بزرگ ناجا را راحت تر پیش ببرد آنرا بیان كند در غیر این صورت باید پاسخگو باشد.
وی با اشاره به اینكه بارها مقام معظم رهبری رضایت خویش را از نیروی انتظامی مطرح كرده اند، تاكید كرد: فرماندهان باید برای بیان نقطه نظرات، راهكارها و پیشنهادات خود در این مجموعه اهتمام ویژه داشته باشند ما هم تلاش می نماییم كه بهترین آنها را برای پیشبرد اهداف به كار گیریم.
فرمانده ناجا در ادامه این گردهمایی به مبحث برقراری و تداوم امنیت در جامعه پرداخت و اظهار داشت: امنیت مرزها، شهرها، جاده ها، مراكز مهم و حساس همچون اولویت های نیروی انتظامی است، ازاین رو لازم است كه در این راستا مراقبت های لازم صورت گیرد.
سردار اشتری افزود: خدا را شاكریم كه امسال بیشتر از 40 درصد تعداد شهدا كاهش یافته و 33 درصد تعدادمجروح ها نسبت به قبل كمتر بوده است.
فرمانده ناجا با تاكید بر اینكه موضوعات امنیتی باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد، خاطرنشان كرد: دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام است اگر هم تابحال كاری انجام نداده، نشان دهنده پشیمانی دشمن نیست بلكه نتوانسته در نظام رخنه كند.
وی در مورد مقابله با سرقت هم عنوان كرد: باید بحث قرارگاه مقابله با سرقت را جدی گرفت خصوصا استان هایی كه بالاترین درصد سرقت را به خود اختصاص داده اند بایستی در این رابطه قوی و جدی ورود پیدا كرده و از ظرفیت استانداران هم استفاده كنند، ازاین رو لازم است سهم دستگاه ها در مأموریت ها مشخص شود.
سردار اشتری در ارتباط با كاهش تصادفات، اظهار داشت: باید تمام تلاش خویش را برای كاهش تصادفات به كار گیریم و در این راستا از تمامی ظرفیت های استان ها هم استفاده كنیم؛ در این رابطه با وزیر راه جلسه ای برگزار كردیم كه انصافا مسؤلان مربوطه با ما همكاری كردند و برای رفع نقاط حادثه خیز و كمتر شدن میزان تصادفات قول مساعد دادند.
فرمانده ناجا به طرح های ناظر هم اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای طرح ناظر از اولویت های نیروی انتظامی است این طرح، حالا در مورد كشف حجاب در خودرو ها در حال اجراست كه البته نباید در این سطح باقی بماند، لازم است آنرا در دیگر زمینه ها هم گسترش دهیم.
سردار اشتری با تاكید بر اینكه امنیت اخلاقی، برخورد با ناهنجاری ها و... باید از اولویت های فرماندهان باشد، عنوان كرد: امر به معروف و نهی از منكر فریضه ای فراموش شده است ما در این رابطه تكلیف شرعی و وظیفه قانونی داریم و باید با بدحجابی برخورد جدی صورت بگیرد.
وی افزود: در بحث طرح های ناظر جلسات گوناگونی برگزار شده و نباید در این رابطه اشكالی وجود داشته باشدچر اكه اجرای آن در میان افراد متدین امید و دلگرمی بوجود آورده است.
فرمانده نیروی انتظامی همینطور به مبحث خودرو های مسافركش (اسنپ و... ) اشاره نمود و اظهار داشت: این قبیل شركت ها و مجموعه ها باید به درستی مدیریت شوند و در این رابطه باید یك برنامه ریزی جدی صورت بگیرد.
وی به اولویت های سال 98 نیروی انتظامی اشاره و خاطرنشان كرد: این اولویت ها همچنان در ناجا پا برجاست كه رسیدن به پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران هم یكی از این اولویت های مهم می باشد و باید مدنظر تمام فرماندهان قرار بگیرد.
وی بیان كرد: مبحث خیرین امنیت ساز هم كه مورد تاكید مقام معظم رهبری است باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.
فرمانده ناجا در مورد مشمولان غایب، اظهار داشت: باید با یك برنامه ریزی جدی و اصولی كاری نماییم كه مشمولان غایب به خدمت سربازی بیایند، ازاین رو لازم است این امر بعنوان یك اولویت مهم توسط فرماندهان دنبال شود.
سردار اشتری به راه اندازی دفاتر مشاوره در كلانتری ها اشاره نمود و اظهار داشت: لازم است، دفاتر مشاوره تا آخر سال در تمامی كلانتری ها راه اندازی شود در این راستا باید از ظرفیت های مردمی و پلیس افتخاری هم استفاده كنیم؛ برپایه گزارش های ارسالی با راه اندازی این مراكز 70 درصد از پرونده ها در مراكز مشاوره منجر به صلح شده است.
او همینطور درباره برخورد با جرایم در فضای مجازی، خاطرنشان كرد: این مورد همچون اولویت های نیروی انتظامی است در این راستا اقدامات خوبی انجام شده اما باید كارهای بیشتری نسبت به قبل صورت بگیرد.
سردار اشتری به مراسم محرم و اربعین حسینی (ع) اشاره نمود و اظهار داشت: طبق روال گذشته باید برای برگزاری باشكوه مراسم اباعبدالله الحسین(ع) با تكایا و هیئت های مذهبی هماهنگی های لازم صورت بگیرد و به آنها برای توسعه و رونق این مراسم كمك نماییم، لازم است از حضور كاروان های غیرمتعارف در مراكز استان ها خصوصا تهران جلوگیری شود.
فرمانده ناجا به ارتقاء معنویت كاركنان تاكید كرد و افزود: این امر كه از تأكیدات مقام معظم رهبری هم می باشد باید مورد توجه ویژه فرماندهان قرار گیرد و در جهت ارتقاء معنوی كاركنان بیشتر از گذشته تلاش شود.
وی با اشاره به اینكه باید برای رسیدن به پلیس تراز جمهوری اسلامی و جامعه اسلامی بیشتر از گذشته تلاش نماییم، اظهار داشت: كاركنان ما باید دارای روحیه خدمتگزاری و مردمی باشند ازاین رو لازم است كه رفع مشكلات و نیازهای كاركنان بیشتر از گذشته مدنظر قرار بگیرد.
فرمانده نیروی انتظامی تاكید كرد: باید اقتدار و عزت خویش را حفظ نماییم، مأمور ناجا وظیفه خویش را در قبال مسئولیت هایی كه بر عهده او قرار می دهند، انجام می دهد پس باید مورد حمایت هم قرار بگیرد اما اگر تخلفی هم انجام داد بایستی با آن برخورد شود.
سردار اشتری، همتاپروری، شایسته سالاری و جوان گرایی را یكی از رویكردهای نیروی انتظامی برشمرد و اظهار نمود: مقام معظم رهبری خواستار روحیه جهادی همراه با اخلاص هستند، ازاین رو لازم است روحیه جهادی، انقلابی و معنوی كاركنان ارتقاء یابد و این امر در اولویت باشد.
فرمانده نیروی انتظامی به مبحث پلیس هوشمند اشاره نمود و افزود: هوشمندسازی پلیس بایستی در اولویت باشد مجموعه ناجا نسبت به سایر دستگاه ها جلوتر است اما این امر باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ نیروی انتظامی باید در كشور اول باشد و در منطقه رقابت كند در واقع باید در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وی با تاكید بر اینكه هوشمندسازی خیلی از مشكلات را رفع می كند، خاطرنشان كرد: در این راستا اقدامات خوبی سرعت گرفته اما باید ادامه یابد، لازم است كه خلاقیت و نوآوری خویش را هم به كار بگیریم.
سردار اشتری اظهار داشت: حفظ وضعیت موجود به معنای عقب نشینی در كارهاست ازاین رو لازم است كه برای پیشبرد اهداف، شتاب و سرعت را بیشتر از گذشته به كار بگیریم.
فرمانده ناجا در مورد نهضت تأمین مسكن كاركنان، اظهار داشت: این امر از دیگر اولویت های مهم ناجاست باید تلاش نماییم كه از امسال تا سه سال آینده مشكل مسكن كاركنان رفع گردد.
فرمانده ناجا به دستورالعمل پلیس پیشگیری در مورد تحول دركلانتری ها اشاره و عنوان كرد: این دستورالعمل كامل و جامع است ازاین رو به درستی عملیاتی شود نحوه برخورد كاركنان ناجا با مردم هم بایستی مورد توجه قرار بگیرد، نظم و انضباط یكی از اولویت های سازمان است.
سردار اشتری در ادامه با تاكید بر اینكه در مورد اتفاقاتی كه در فضای مجازی رخ می دهد بایستی سریعا عكس العمل نشان دهیم، اظهار داشت: علاوه بر برخورد سریع در ارتباط با مشكلات پیش آمده نباید اجازه دهیم كه حقی ضایع و یا به اقتدار پلیس خدشه وارد شود.
فرمانده ناجا درباره اقدامات خوبی كه به تازگی در نیروی انتظامی انجام شده، اظهار داشت: مصوب شدن طرح جامع مرزبانی، موفقیت ناجا در مسابقات بین المللی روسیه 2019 و اعزام 15 هزار خانواده ناجا به مشهد مقدس، ارتقاء رتبه نیروی انتظامی در مسابقات قرآن كریم و... همچون اقداماتی است كه در این مجموعه انجام شده و مورد رضایت هم می باشد.
سردار اشتری تاكید كرد: باید همه برای شنیدن و عملیاتی كردن تدابیر و فرمایشات مقام معظم رهبری گوش به فرمان باشیم و در عمل نشان دهیم كه سرباز ایشان هستیم.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: ضمن اینكه به آینده امیدوار هستیم باید بدانیم كه آینده سختی هم پیش رو داریم؛ دشمن همچنان برای ضربه زدن آماده است ما هم باید برای جهاد در تمامی عرصه ها آماده باشیم.
وی عنوان كرد: اجرای منویات فرمانده معظم كل قوا، خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد؛ ازاین رو ما هم باید تمامی تلاش خویش را برای خدمت به مردم به كار گیریم، هیچ گاه نباید از خدمت كردن خسته شویم باید خدمت به مردم با نیت الهی باشد چون كه موفقیت و آینده ای روشن در ناجا را برای ما به دنبال خواهد داشت.
برپایه گزارش سایت پلیس، سردار اشتری عنوان كرد: با پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران كه مدنظر معظم له مقام معظم رهبری است، فاصله بسیاری نداریم باید رهنمودهای ایشان در تمامی امور و برای آینده روشن نیروی انتظامی مدنظر و در راس قرار بگیرد؛ با یاری و لطف خداوند و با رهنمودهای حكیمانه معظم له كاری نماییم كه تا سال 1400 در كشور و منطقه اول باشیم.1398/06/03
14:58:05
5.0 / 5
4362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی