تعیین تكلیف 4600 فقره سرقت در پایتخت

تعیین تكلیف 4600 فقره سرقت در پایتخت ایمن رها: رئیس پلیس پایتخت از اهدام 56باند سرقت در اجرای ششمین مرحله از طرح كاشف آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای مرحله ششم طرح كاشف كه قبل از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی پایتخت انجام شد اظهار داشت: در اجرای این مرحله از طرح 212 نفر از سارقان و مجرمان دستگیر شده و همین طور 56باند سرقت از لوازم داخل خودرو، اماكن و زورگیری و.... نیز منهدم شد.
رحیمی با بیان این كه 151 نفر از دستگیر شدگان سابقه دار بوده اظهار داشت: این افراد قبل از این بارها و بارها از طرف پلیس به سبب ارتكاب جرایم دستگیر شده بودند.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینكه در بین دستگیر شدگان تعدادی جاعل، كلاهبردار، قاتل و محكوم فراری وجود دارند، اظهار داشت: این افراد از طرف ادارات و پایگاههای مختلف پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند. 16 محكوم فراری نیز در بین این افراد بودند.
رحیمی درباره اعترافات این افراد اظهار داشت: تا به این لحظه متهمان دستگیر شده به بیشتر از 4600 فقره سرقت اعتراف كردند كه این تعداد با تكمیل تحقیقات افزایش نیز خواهد یافت و ما از فردا اموال مسروقه مكشوفه را به مالباختگان پس خواهیم داد.
رحیمی در بخش دیگری از سخنانش به روزهای پایانی سال اشاره نمود و اظهار داشت: در ایام پایانی سال سرعت و اقدامات عملیاتی پلیس خصوصاً پلیس های پیشگیری و آگاهی در دستگیری سارقان و برخورد با جرایم افزایش پیدا كرده است. علاوه بر آن طرح ویژه پلیس توسط مراكز خرید مهم در پایتخت نیز از شروع بهمن ماه شروع شده و ماموران پلیس به شكل محسوس و نامحسوس در این اماكن حضور داشته و با مجرمان برخورد خواهدنمود.
وی اضافه كرد: پیش بینی ها و تدابیر ترافیكی نیز در این خصوص اتخاذ شده است و درخواست ما از شهروندان این است كه خریدهای خودرا به روزهای پایانی سال موكول نكنند.
وی همین طور از نظارت پلیس بر سارقان خشن و مسلح آگاهی داد و اظهار داشت: افرادی كه بیشتر به بهتان جرایم خشن و مسلحانه دستگیر شده بودند در این ایام نیز تحت نظارت پلیس خواهند بود و نظارت بر آنها تشدید خواهد شد.
رحیمی در مورد اموال مسروقه مكشوفه بلاصاحب نیز اظهار داشت: برخی از این اموال در گنجینه های پلیس است كه یا سارق مالباخته را معرفی نكرده یا مالباخته برای پس گرفتن اموالش به پلیس بازگشت نكرده است كه این اموال بوسیله سامانه ای كه پلیس آگاهی طراحی نموده قابل مشاهده و رویت است.
وی همین طور در پاسخ به پرسشی در مورد طولانی شدن فرآیند بازگرداندن اموال مسروقه به مالباختگان در دستگاه قضایی نیز اظهار داشت: در دیدار با دادستان تهران بنده هم بر این مساله تاكید كردم كه باید این روند كوتاه شود. در همین راستا نیز قول هایی به ما داده شده كه امیدواریم زودتر اجرایی شود تا اموال مسروقه هر چه سریعتر به مالباختگانشان تحویل داده شود.
منبع:

1398/11/16
14:57:39
5.0 / 5
4228
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی