توسعه خدمات برخط دندانپزشكی در مراكز تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح

توسعه خدمات برخط دندانپزشكی در مراكز تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح به گزارش ایمن رها مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به اهتمام این سازمان به توسعه خدمات برخط دندان پزشكی درمراكز درمانی تحت پوشش از پیشبینی بسته های بیمه ای در حوزه خدمات پیشگیری دندان پزشكی اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، دکتر"امیر نوروزی" در آیین رونمایی از "وب سرویس دستاوردهای نوین دندان پزشکی" در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا اظهارکرد: خدمات دندان پزشکی در بسته بیمه پایه سلامت کشور، حلقه مفقوده است و جایگاهی ندارد.
وی افزود: بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح به لطف خدا با نگاه راهبردی در عرضه خدمت و سرلوحه قرار دادن این فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که" ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد بیشتر از رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشد" کوشیده است پوشش بیمه ای مطلوبی از خدمات سلامت را در دستور کار قرار دهد همچنان که شاهد می باشیم بسته حمایتی خدمات دندان پزشکی بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، کامل تر از سایر بیمه ها و حتی بیمه های تجاری است.
مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: برای حفظ منابع موجود و پایدار کردن خدمات به دنبال انقباضی عمل کردن، کوچک کردن بسته های حمایتی و فشار به جامعه هدف نیستیم و راهبرد ما برای پایداری و توسعه خدمات، هوشمند سازی و عرضه خدمات واقعی به جامعه هدف است.
وی از اجرای ۹ فاز در جهت هوشمند سازی خدمات سلامت اطلاع داد که فاز پنجم آن در مرحله اجرا قرار دارد و اضافه کرد: ما ارتباط با مراکز طرف قرار داد در بستر اینترنت و اینترانت را از سال۹۷ شروع کردیم و در سال ۹۸ توسعه دادیم.
نوروزی با اشاره به توسعه ۵۰ درصدی خدمات برخط دندان پزشکی، افزود: تا آخر سال جاری در کلیه مراکز دندانپزشکی عمده طرف قرارداد در سطح کشور؛ خدمات دندان پزشکی بدون هیچ محدودیت و سقفی به صورت برخط عرضه می شود.
دکتر نوروزی، ورود نسخ دندان پزشکی به صورت برخط را از دیگر اقدامات این سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ذکر کرد و اضافه کرد: این طرح با همکاری معاونت بهداد ناجا در بیمارستان ولی عصر(عج) رونمایی و در سایر مراکز تحت پوشش مورد بهره برداری قرار می گیرد.
ایشان در ادامه به بهره برداری از سامانه پرونده الکترونیک سلامت و بارگذاری خدمات OPG دندانپزشکی اشاره و تصریح کرد: این امکان به سایر خدمات تصویر برداری تسری پیدا کرده و از آغاز مهر قابل بهره برداری است.
مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در ادامه از پیشبینی بسته بیمه ای در حوزه خدمات پیشگیری دندان پزشکی با فرانشیز پلکانی اطلاع داد و اضافه کرد: طرح مطالعاتی این برنامه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) انجام شده و امیدواریم از سال ۱۴۰۰ این طرح را به مرحله اجرا برسانیم.
دکتر نوروزی تصریح کرد: اجرای طرح پیشگیری دندان پزشکی با فرانشیز پلکانی به صورتی برنامه ریزی شده که مشوق جامعه هدف به اهمیت دادن به سلامت و بهداشت دهان و دندان باشد و در صورت عدم ملاحظات پیشگیرانه و ورود به حوزه درمان، سهم پرداختی بیمه شده با شیب ملایم افزایش پیدا کند.
او همینطور از اجرای طرح هوشمندسازی ضوابط و نظارت هوشمند خدمات دندانپزشکی اطلاع داد و تصریح کرد: از سال ۹۳ بیشتر از ۸۵ درصد از ضوابط دندانپرشکی پیاده سازی و در سامانه خدمات الکترونیک سلامت مورد بهره برداری قرار گرفته است.
این مقام مسئول، اجرای طرح دندان پزشکی خانواده و نظام ارجاع و در نهایت حذف نسخ کاغذی را از اهداف و برنامه های پیش روی یا زمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ذکر و خاطرنشان کرد: هدف گذاری ما برای جامعه هدف حمایت ۳۶۰ درجه از بیمه شده از آموزش تا توانبخشی است و در این راستا برنامه ریزی و عمل کرده ایم.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به پشتیبانی از مراکز درمانی تحت پوشش در چارچوب عرضه پیش پرداخت به منظور تأمین و خریداری تجهیزات و لوازم مصرفی در بحران های مختلف، اظهار نمود: در جریان بحران کرونا به مراکز تحت پوشش اعلام گردید خدمات درمانی ضروری با پایه علمی به بیماران کرونایی بدون هیچ محدودیتی تحت پوشش این سازمان قرار می گیرد و در این حوزه جای نگرانی نیست.1399/06/01
22:57:23
5.0 / 5
1931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی