از سال 1401 هیچ سربازی بدون مهارت نخواهد بود

از سال 1401 هیچ سربازی بدون مهارت نخواهد بود ایمن رها: مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح اعلام نمود كه تا آخر سال 1401 هیچ سربازی بدون داشتن حداقل یك مهارت یا تخصص، خدمت سربازی اش به انتها نخواهد رسید.


سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به گذشت سه سال از فعالیت قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح اظهار داشت: بحث مهارت آموزی سربازان یک مطالبه جدی از طرف مقام معظم رهبری است که ریاست ستادکل نیروهای مسلح نیز به صورت جدی آنرا دنبال می کنند و قرارگاه نیز در همین راستا تشکیل شده است.
وی با اعلان اینکه سربازان بعنوان یکی از ارکان توان رزمی وبنیه دفاعی کشور هستند، اظهار داشت: سربازان در برقراری نظم و امینت و دفاع از کشور نقش پررنگی برعهده دارند و بدین جهت لازم است حمایت های لازم نیز از این افراد انجام شده و هرآنچه را که می توان در امتداد ارتقای کیفیت دوران خدمت سربازی انجام دهیم.
کمالی با اعلان اینکه متاسفانه بعضی از افراد آگاهانه یا ناآگاهانه به دنبال تضعیف سربازی هستند، اظهار داشت: این اقدامات در واقع نقش و اهمیت سرباز را در دفاع از کشور و برقراری امنیت کم رنگ می کند و در نتیجه آن این تصور را به وجود آورده اند که نیروهای مسلح برای پوشاندن ضعف های سربازی به دنبال مهارت آموزی رفته است، در صورتیکه به هیچ عنوان چنین موضوعی صحیح نیست.
مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه سربازی با اقتدار در کشور دنبال می شود، گفت در این میان مهارت آموزی نیز یک رویکرد جدید است که برمبنای آن سرباز علاوه بر انجام ماموریت و وظایف اصلی خود، در دوران خدمت یک مهارت یا تخصصی جدید را هم فرا گرفته و برای آن گواهی معتبر دریافت می کند.
وی با اعلان اینکه برای این قرارگاه ماموریت و چشم اندازی پنج ساله در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: بدین سبب طبق چشم انداز و اهداف قرارگاه باید تا آخر سال ۱۴۰۱ مهارت آموزی برای تمام سربازان نیروهای مسلح صورت گیرد. یعنی به عبارتی دیگر هیچ سربازی در نیروهای مسلح نخواهد بود که دستکم یک مهارت یا تخصص نداشته و از خدمت ترخیص شود.
به عبارت دیگر شرایط به شکلی باید باشد که تمام سربازان بتوانند یک مهارت یا تخصص مورد علاقه خودرا فرا گرفته یا در طول مدت خدمت آنرا تقویت و تکمیل کنند تا بعد از اختتام دوره سربازی نیز بتوانند شانس بیشتری برای اشتغال داشته باشند.
مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با اعلان اینکه شعار ما خروج هر سرباز با یک مهارت از نیروهای مسلح است، اظهار داشت: البته هدف فقط مهارت آموزی نیست و می خواهیم مهارتی که سرباز در طول خدمت فرا گرفته است، به اشتغال منجر شود بنا بر این نیز قرارگاه بعد از اختتام خدمت سربازی نیز در کنار سربازان بوده و ازآنان برای یافتن شغلی مناسب و ارائه تسهیلات حمایت خواهدنمود.
کمالی با اعلان اینکه در همین راستا نیز با ۳۳ دستگاه شامل ۹ وزارتخانه و ۱۷ سازمان توافقاتی صورتی گرفته است، اظهار داشت: تا کنون با ۲۶ مورد از این ۳۳ دستگاه تفاهم نامه همکاری نیز امضا شده و مابقی نیز بزودی وارد عمل خواهند شد، تا بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت این سازمانها هم به سربازان در طول خدمت آموزش تخصصی بدهیم و هم بعد از اختتام خدمت شرایط جذب و استخدام آنان در قسمت های مورد نیاز این سازمان ها را فراهم نماییم.
منبع:

1399/08/16
13:10:21
5.0 / 5
1496
تگهای خبر: آموزش , امنیت , تخصص , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی