دستگیری 219 اوباشگر در تهران

دستگیری 219 اوباشگر در تهران ایمن رها: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری 219 تن از اراذل و اوباش پایتخت آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای هشتمین مرحله از طرح "اقتدار" پلیس امنیت که به برخورد با اراذل و اوباش اختصاص دارد، اظهار داشت: همکاران من در پلیس امنیت تهران بزرگ با ۱۲۹ حکم قضایی هشتمین مرحله از طرح اقتدار را که مربوط به دستگیری اراذل و اوباش است به مرحله اجرا درآورده و با حضور در مخفیگاه آنان که شامل قهوه خانه ها، سفره خانه ها، باشگاه های بدنسازی، پارک ها و بوستان ها و... می شود ۲۱۹ نفر از این افراد را دستگیر کردند.
وی با اعلان اینکه ۵۹ نفر از دستگیر شدگان جزو اراذل و اوباش سطح دار بودند، اظهار داشت: عمده این افراد در جرائمی نظیر تخریب و شرارت و درگیری شرکت داشتند. تعدادی از این افراد در پرونده شان مواردی نظیر قطع دست، بریدن گوش، چاقو کشی و... نیز وجود داشت.
رئیس پلیس پایتخت افزود: ۱۰۳ نفر از دستگیر شدگان نیز جزو مزاحمین نوامیس در پارک ها و بوستان ها بودند. سه نفر مبادرت به حمل سلاح کرده و ۳۱ نفر نیز در قاچاق مواد مخدر و گرداندن قمارخانه ها و مراکز فساد فعال بودند.
رحیمی افزود: در مجموع از این افراد ۳۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری و مقادیر قابل توجهی فشنگ و انواع سلاح سرد کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس پایتخت با اعلان اینکه با دستگیری این افراد به ۵۹ پرونده شرارت و درگیری و ۴۰ فقره پرونده مزاحمت برای نوامیس که قبل از این تشکیل شده بود رسیدگی شد، اظهار داشت: ۲۳ فقره پرونده نیز در باب توزیع مشروبات الکلی و شش فقره نیز درباره سو استفاده از سلاح سرد بود.
رحیمی با اعلان اینکه هشتمین مرحله از طرح اقتدار در ۱۲۱ محله و نقطه به مرحله اجرا درآمد اظهار داشت: ده ها مورد قهوه خانه، سفره خانه، باشگاه بدنسازی، پارک، بوستان و... پاکسازی شده و این طرح در محلاتی نظیر تهرانپارس، ستارخان، عبدل آباد، نازی آباد، خزانه، نارمک، اتابک، شهرک ولیعصر، فلاح و... به مرحله اجرا درآمد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با فروشندگان غیر مجاز و غیر قانونی مواد محترقه نیز آگاهی داد و اظهار داشت: در مجموع از شش مرکز دپوی این اقلام یک میلیون و ۲۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و خطر آفرین کشف و ضبط شد.
رحیمی به اقدامات پلیس اماکن نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ماموران پلیس اماکن نیز در اجرای این طرح از ۲۹۱ واحد صنفی بازدید کرده و در جریان آن ۷۱ واحد صنفی شامل قهوه خانه، باشگاه بدنسازی و... که به پاتوقی برای حضور اراذل و اوباش بدل شده بود، پلمب شد.
رحیمی با هشدار به صنوف اظهار داشت: حضور و تجمع اراذل و اوباش در واحدهای صنفی جرم بوده و صاحبان صنوف باید مانع از آن شوند. در غیر این صورت واحد صنفی پلمب خواهد شد.
رئیس پلیس پایتخت از شناسایی ۸۷ تارنما که مبادرت به ترویج و تبلیغ فرهنگ اوباش گری کرده بودند نیز آگاهی داد و اظهار داشت: چهار تارنما و صفحه مسدود شدند و مابقی نیز در دستور کار جدی ماموران پلیس امنیت قرار دارند.
منبع:

1399/12/05
13:45:52
0.0 / 5
650
تگهای خبر: امنیت , پلیس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی