آموزش كشاورزی به ۴۷ هزار سرباز

آموزش كشاورزی به ۴۷ هزار سرباز به گزارش ایمن رها مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح از عرضه دوره های آموزشی کشاورزی به بیشتر از ۴۷ هزار سرباز در حین خدمت اطلاع داد.


سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان در زمینه آموزش های کشاورزی اظهار داشت: مساله کشاورزی یکی از موارد مهم برای کشور و برای نیروهای مسلح است و آموزش ها در این عرصه می تواند در آینده منجر به افزایش سطح و کیفیت محصولات کشاورزی نیز بشود. بدین جهت طرح آموزش کشاورزی به سربازان و به ویژه سربازان ساکن مناطق زراعی در دستور کار قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه این اقدام در امتداد پشتیبانی از بخش کشاورزی و کمک به اتکا به تولید محصولات کشاورزی در داخل کشور انجام شده است، اظهار داشت: در همین راستا نیز تفاهمنامه همکاری میان وزارت جهاد کشاورزی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح منعقد و قرار شد تا وزارت جهاد کشاورزی هر ساله برخی از کارکنان وظیفه علاقمند مناطق روستایی کشور را در زمینه مهارت کشاورزی آموزش دهد.
کمالی با اعلان اینکه در سال قبل ۴۷هزار و ۳۰۰ سرباز تحت آموزش های مربوط به کشاورزی قرار گرفتند، اظهار داشت: به تفکیک ۲۱هزار و ۲۸۵ نفر در بخش باغبانی، ۱۳هزار و ۷۱۷ نفر در بخش دام و طیور، ۴۷۳۰ نفر در بخش شیلات و آبزیان ۴۲۵۷ نفر زراعت و ۳۳۱۱ نفر در بخش صنایع تبدیلی تحت آموزش تخصصی قرار گرفته و مدرک معتبر نیز به آنان ارائه شد.
بگفته مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح ۲۱هزار و ۲۸۵ نفر از این سربازان در ارتش، ۱۰هزار و ۸۷۹ نفر در سپاه پاسداران، ۱۳هزار و ۷۱۷ نفر در ناجا و ۱۴۱۹ نفر نیز در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تحت این آموزش های قرار گرفته اند.
وی با تاکید بر این که این آموزش ها در سال ۱۴۰۰ نیز تداوم خواهد داشت، اظهار داشت: برمبنای هماهنگی های انجام شده امسال تسهیلاتی برای اشتغال گروهی از این سربازان آموزش دیده فراهم خواهد شد. همین طور پلیس راهور نیز اعلام نمود که دوره آموزشی برای ستاندن گواهینامه تراکتور را نیز برای افراد علاقمند برگزار خواهدنمود.
کمالی اظهار داشت: یکی از برنامه های پیش رو نیز ارائه آموزش راه اندازی گلخانه های هوشمند به سربازان است که به زودی اجرا می گردد.
منبع:

1400/04/01
11:44:35
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آموزش , پلیس , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی